4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • oylar ()
  • medya (1)

21. yaklaşık 2 aydır kullandığım fondötendir kendisi, çok düşünerek, okuyarak almadım. İlk deneyimim yves rocher mağazasında hızlıcana çeneme ve alnıma sürerek oldu. Açıkcası kuru ve ne sürersem süreyim fondoteni pul pul eden bir alnım var, ilk sürdüğümde cildimin fondoteni emip kurumadığını farkedip alıp çıkmıştım.

Daha sonra kullanmaya devam ettiğimde ise 200 numaralı rengin gün içerisinde yüzümde koyulaştığını hissettim fakat yapısı cidden çok hoş. Kesinlikle mac face and body muadili değil, ondan daha kapatıcı ama yüzünüzdeki benleri de gri göstermiyor. Ayrıca gün içinde su bazlı olmasına rağmen terleyince akıp matlaşmıyor, fakat bunu kullanacaksanız kesinlikle mat pudra ürünler kullanmayın derim, biraz simler olan allıklar sürün kesinlikle çok daha hoş ve aydınlık gösteriyor.

Onun haricinde çok uzun vadeli bir fondoten olduğunu düşünmüyorum, kullandıkça kıvamında bir koyulma mevcut, benim için 10 üzerinden 7 lik bir fondoten diyebilirim.

17 eylül 14:35

20. dokusu efsane olan fondoten. çok ince yapılı 2 3  kat sürseniz bile fazlalık hissettirmiyor. kapatıcılığı orta altı diyebilirim ama tek kat için. bir kat daha sürünce benim gözenekli cildimde bile işe yarıyor. sivilce yapmıyor ve kusmuyor. ama alırken tonuna dikkat edin vücudunuza denedikten sonra illa ki daha makul bir ışıkta bakın ben bi ton koyusunu aldım maalesef :(

27 temmuz 23:26

19. Yaklaşık 8 aydır haftanın 3 günü kullanarak yarısına geldim bereketli bir ürün bence , kapatacılığı az , cilde taze ve sağlıklı bir görüntü veriyor, hafif yapılı bir fondöten. Ben 200 beige rengini kullanıyorum , ciltte aydınlık bir görüntü isteyen ancak kapatıcılık beklentisi olmayan herkese tavsiye ederim .

16 haziran 19:12


18. Eğer yüzümde fondötenin ağırlığını, o pütür pütür dokusunu görmek istemiyorum, sadece cilt tonumu eşitleyip doğal ve içten bir ışıltı versin diyorsanız sizin için ideal olan bir fondöten. Ben özellikle yaz aylarında yüzümde katman şeklinde bir fondöten görmeyi sevmiyorum. Ayrıca yüzümdeki doğal lekelerimi veya benlerimi kapatmasını da istemiyorum. Sadece rahatsız edici bölgeleri kısmen nötrlemesi benim için yeterli. Fırçayla da çok güzel, ama bir nemli süngerle aşşşırı güzel. Yani doğallık benim için ön planda derseniz koşun alın süslüler. İndirimde 50 küsür tl ye düşürebilirsiniz. 

21 mayıs 15:50

17. Bana göre cildin gerçek, doğal  ışıltısını ortaya çıkartan çok güzel ve inanılmaz hafif bir fondöten. Eğer kurumaya meyilli karma bir cildiniz varsa gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. 3 şişe bitirdim. En ufak bir reaksiyon, sıkıntı yaşamadım. Kapatıcılığı bana yeterli geldi. Cildi sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum, asla kuru mat durmuyor ancak vıcık vıcık ışıldamıyor da. Çok güzel.

19 mart 21:20

16. Neredeyse üç yıl oldu kullanalı. İlk aldığım fondöten buydu başka fondotenleri denemeye cesaret edemediğim için hala bunu kullanıyorum. Çok memnunum. Cildiniz hassas ise çok ideal, sivilce yapmıyor ama ben hergün sürmediğim için sürekli sürmede ne olur bilemem tabi. Çok hafif ve çok doğal duruyor. Gerçekten yokmuş gibi.

21 şubat 17:23

15. Yüzü çok aydınlık gösteren ve asla simli olmayan,kuru ve karma ciltlerin seveceği bir fondoten.bendeki beige 100 rengi,birazcık açık geldi ama çok da sırıtmadı idare ediyorum.

Sevdiğim yanları:

-ince bir fondoten ve kapatıcılığı çok az bebek ciltli kızlarımız lütfen denesin ışıl ışıl olucaklar,ben assla bebek ciltli değilim ama yine de anlamsızca seviyorum(gizlinot: yazar burada benim gibi normalde orta ve üstü kapatıcılık arayanlara hitap etmeyebilir demek istiyor)

-uyku ve beslenme düzenim rezil olmasına rağmen sürünce detoks sularını maskelerini eksik etmeyen biri gibi gözükmem, resmen sağlıklı görünüyor cildiniz

-kolay dağılıyor 

-katman katman durup sinir bozmuyor

-alerjik cildimde herhangi bir sorun sivilce vb yapmadı

Sevmediğim yanları:

-UÇUP UÇUP GİTMESİ asla uzun süre dayanacak bir fondoten değil ama kendisi uçsa bile verdiği fi duru efekti temizleyene kadar kalıcı,ayrıca ben pudra kullanamıyorum pudrayla çözebilirsiniz bu durumu belki

-yüzü kurutan bir fondoten olmamasına rağmen kuru olan yerlere yapışıyor bence birkaç kere yaşadım iyi nemlendirmek gerek

-kokusu

Ayrıca deborah dress me perfect duruş olarak bu fondotene çok benziyor birebir aynı rengi de var.fiyatlarını hatırlamıyorum ama daha uygunsa ona da bakabilirsiniz,tek fark deborah spf 15

25 aralık 2017 21:30 10 şubat 16:04


14. Kışın açık buğday tenli oluyorum ve şu an pure light fondötenin en açık rengini kullanınca kesinlikle bende sırıtmıyor. Dolayısıyla beyaz tenli arkadaşlara koyu gelebilir rengi. Bunun dışında gerçekten çok hafif bir fondöten, benim fondötenden beklediğim şey kapatıcılıktan ziyade cildimin rengini birazcık düzeltmesi ve aydınlık vermesi. En önemlisi de yüzümü pütürlü göstermemesi. Bütün fondötenlerde hatta bb ve hatta cc kremlerde bile pütür olayını yaşarken bu fondötende pütür problemini yaşamadım. Kalıcılığı açıkçası çok iyi değil, akşama yüzümde ya kalmıyor ya da çok az kalmış oluyor. Sivilce çıkarmasın, hafif olsun, azıcık rengimi düzeltsin diyorsanız satın alabilirsiniz. Ama aynı bu özelliklere sahip ve istendiğinde kapatıcılık sağlayabilecek wet n wild photo focus fondöteni daha çok öneririm. Aradaki fiyat farkına baktığınızda kesinlikle yves rocher bu fiyata değmez. 

25 aralık 2017 15:37

13. mükemmele yakın fondötendir. (mükemmel olmayışı da "fondöten" oluşundan geliyor zaten.)

öncelikle cilt yapımdan bahsedeyim ; sorunsuz, sivilcesiz bir cildim var. burnumda oluşan bir kaç siyah nokta hariç örtmem gereken herhangi bir kusur yok. göz altlarımın altında mor halkalar var. cilt tipim kışın normal-kuru, yazın t-bölgesi ve çene bölgesi yağlı.

bir fondötenden beklentilerim : cilt tonu eşitsizliklerimi gidermesi, minimum derecede kapatıcılık sağlaması, nemli ve sağlıklı bir görüntü vermesi, cildimi kurutmaması, pul pul yapmaması, maksimum derecede nefes aldırması ve hafif ışıltı vermesi.

gelelim fondötenin özelliklerine :

+ içeriği doğal, kokusu mis

+ çok hafif. bu inanilmaz doğal bir görüntü veriyor, katiyen fondöten sürdüğünüz anlaşılmıyor - annem dahi yakın gözlükleri gözünde olmasına rağmen anlayamadı-

- kapatıcılığı düşük. sivilceleri olanlar için bu negatif bir özellik olabilir. lakin ürün zaten yüksek kapatıcılık vaat etmiyor.

+ cildi çok canlı gösteriyor fakat sim bombasına dönmüyorsunuz.

+ cilt hemen emiyor, sabitleme ihtiyaci hissedilmiyor.

+ ciltte kalıp gibi durmuyor, cakey bir görüntüsü yok.

+ sivilcelenme, pütürleşme, yağlandırma yapmıyor ciltte. herhangi bir alerjik reaksiyona da rastlamadım.

+ nemli süngerle uyguluyorum, fondötenin kendisi de nemli zaten yüzü katiyen kurutmuyor.

- fiyatı bazı süslülerimize yüksek gelebilir. 62 tl civarına aldım. fakat söylemem gerekir ki bir o kadar da iltifat aldım "cildine ne yapıyorsun? bugün çok güzel ışıl ışılsın" türevi.

uzun lafın kısası, ben aradığımı buldum. kendisinin daha iyisi çıkana kadar asla bırakmayı düşünmüyorum bittikçe tekrar alacağım bir ürün. seviyorum seni yves rocher

25 ekim 2017 13:49

5

12. Kapatıcılığı Çok yoktur fakat insanı rahatsız eden bir hissi de yok. Bunun dışında sürekli fondöten kullanmayan biri olarak beni rahatsız etmiyor yapısı. Gerçi çok farkı ürünler de kullanmış değilim ama kokusu, istediğim ölçüde olması.. Seviyorum kısaca..

27 ağustos 2017 19:50