3.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • oylar ()
  • medya (2)

32. yeni başladığım tonikten hallice olan ürün. rengi ve kokusu rahatsız etmiyor, yapış yapış hissi aşırı kısa sürüyor, ferah hissettirmekle beraber geceleri sürüyorum ve ertesi güne biraz esintili bir etki bırakıyor. dediğim gibi yeni başladım sayılır yani 1,5 ay gibi bir süreç geçti ama şimdiden burnumun kenarındaki soyulma benzeri şeylerimi net azalttı. vaad ettiği şey burun kenarı soyulmaları azaltmak değil tabi siyah nokta, akne ve gözenek azaltmak ama hiçbir tonik vaad ettiği şeyi sonsuza dek yerine getirmiyor.(gizlinot: nothing lasts forever) yani bir daha bir daha alır mıyım, alırım çünkü fiyat/performans bize bunu öğretti.

28 ağustos 16:44

31. Sümüğümsü bir renge ve kivama sahip. Yüz yıkama jeliyle uzun süreli kullanima rağmen herhangi bir etkisini göremedim. Tekrar alınmaz. Ilk uygulama anında yüzü gerdiğini ve üstüne iyi bir nemlendirici istediğini de belirtmek isterim. Kuru ciltler uzak dursun

20 ağustos 01:45

1

30. şimdiye kadar kullandığım tonikler arasında en farklı yapıya sahip olan tonik bu ürün. yapısı ciddi anlamda yapış yapış. ancak yarım saat sonra geçiyor o his. zaten yüzünüze nasıl süreceğinize karar veremiyorsunuz önce, baya katı kıvamı var. pamukla sürmeyi denedim pamuğa yapıştı ürün, sonunda elimle nemlendirici sürer gibi sürmeye karar verdim. ayrıca yoğun bir kokusu var bildiğiniz parfüm kokuyor. bu durum da hoşuma gitmedi,çok fazla kimyasal sürüyormuşum gibi geldi yüzüme. belli bi süre her gün kullandım sivilce ve sivilce lekelerim için fakat  kullandığım sürece sivilcelerimin nerdeyse 2 kat arttığını farkettim. sivilceler için geliştirilmiş bir ürünün bu denli sivilce yapması ilginç doğrusu. neyse ki kullanmayı bıraktıktan sonra sivilcelerim biraz  hafifledi. kenara attım duruyor öyle, kullanmayı düşünmüyorum artık. beklentiyle alıp hayal kırıklığına uğradığım bir ürün oldu.

19 ağustos 18:23


29. yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum bu toniği. hatta tüm seriyi kullanıyorum. peeling tanecikli yıkama jeline kadar. ilk ay epey fark etti gibi geldi bana yüzüm. fazla yağdan arındı, sivilceler azaldı. ama gel gör ki 3. aydan sonra sivilceler tekrar cortladı. içerik, dermokozmetik konularında bilinçlenince neredeyse lovemarkım diyebileceğim yves rocher'dan vazgeçmek üzereyim. saçım da dahil olmak üzere, dermokozmetik olmayan hiçbir şeyi cildime sürmeyeceğim sanırım bundan sonra. 

6 ağustos 17:52

28. Hiçbir yararını görmediğim toniktir kendisi. Yani paranız nasıl boşa gider sorusunun karşılığı resmen. Öyle boş boş kullanıyorum bari bitsin diye.

23 mayıs 13:37

27. Pek bir etkisini göremediğim jel kıvamındaki tonik. Eline sürsen olmuyor pamuğa döksen olmuyor en güzeli çöpe atmak dedim ve 1.5 ay sonunda çöpümün derinliklerini boyladı kendisi. Ayrıca belirtmem gerekirse yves rocher a karşı önyargılı durmama sebep olan toniktirde aynı zamanda.

25 nisan 14:07

26. Makyaj sonrası yüzümü makyajdan arındırdıktan sonra pure system tonikle cilt dokusunu siyah nokta ve yağlanmalardan arındırır aynı zamanda da cildin yağlı görüntüsünü alıp matlaştırır. Düzenli kullanımdan sonra göreceksiniz ki gözeneklerdeki küçülmeler gözle görünür şekilde olacak. Özellikle yüz bakım ürünlerinde Yves Rocher'i tek geçerim.

16 nisan 16:04


25. Gözenek görünümünü azalttı, siyah noktaları azalttı, karma/yağlı ciltliler bence mutlaka şans vermeli. 

Eksileri: sivilcelere pek etkisi yok hala çıkıyorlar, daha sonra bu his hafiflese de yapış yapış bir his bırakıyor, üstüne güneş kremi sürüldüğünde garip bi şekilde soyulup dökülüyor o yüzden genelde gece kullanıyorum kışın neyse de yazın güneş kreminin etkisini azaltabilir.

16 nisan 00:51

24. karma/yağlı ve siyah noktası bol cildime hangi toniği önerirsin diye sorsalar gözüm kapalı önerebileceğim bir tonik. 

Siyah noktaları çok güzel silip süpürse de vaad ettiği gibi akne problemlerinde benim cildim açısından fark yaratmamıştır. 

Burnumdaki siyah nokta yoğunluğunu gözle görülür ölçüde azalttı ve artık siyah nokta bandı kullanmayı bıraktım. 

Tabi ki 1-2 kullanımda siyah noktalar şıp diye gitmez süslülerim, böyle bir beklenti içine girenler hüsrana uğramış. Bu siyah nokta bandı mı ki ciltte ne var ne yoksa bir anda söküp atsın ? Biraz sabır biraz da gayretle siyah noktalarınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. 

Yapısı: jelimsi bir yapıda. Normal tonikler gibi su/sıvı kıvamında asla değil. Bu nedenle pamuğa sürdüğümde hızla emiliyor ve gereğinden fazla ürün kullanıyorum. Ben de parmaklarımla krem gibi sürüyorum. Çareyi böyle buldum :d sürdükten sonra yapış yapış oluyor cildiniz, evet. Ancak bu, ürünün cildiniz tarafından emilme süresidir. Gerektiği miktarda sürüp 5-6 dakika beklerseniz yapış yapış bir hissin olmadığını göreceksiniz. 

Kokusu: enfes. Bitki koktuğunu hissediyorsunuz. Ağır bir parfüm kokusu yok. Temizlik kokuyor. Mis gibi. 

Sonuç: akne problemimde işe yarayaman (gizlinot: pure system serisinin tamamını kullanmıyorum. Belki sebebi bu da olabilir. ) ancak siyah noktalarıma çok iyi gelen bir tonik. bitince yine alırım. Hem bereketli hem de olumlu bir etki yarattı bende. Fiyatını ocak zamlarından önce 23,50 tl olarak aldım diye hatırlıyorum. Şu an zamlarla birlikte 25 tl civarıdır herhalde. 

15 nisan 22:18

23. Arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda kullanmaya başladım. Arkadaşım daha önce sivilce tedavisi için bazı ilaçlar kullanmış, daha sonrasında doktoru nemlendiricisini önermiş bu serinin. Benim cildim yağlı, siyah nokta ve sivilce çıkmasına çok müsait bir cilt. Bu yüzden ben de denemek istedim ki alırken görevli kişi bana başlarda sivilcelerin çoğalacağını daha sonra zamanla azalacağını söyledi. Nitekim öyle oldu. Başlarda pek düzenli kullanmıyordum. Çünkü yüzümdeki sivilce oranını arttırmıştı. Bana düzenli kullanmaya başlayınca, ben hem peeling hem tonik hem de nemlendiricisini kullanıyorum, yüzümde fark edilir şekilde sivilce siyah nokta vb şeylerde azalma oldu. Ayrıca cildimi sıkılaştırdı. Sabah akşam kullanıyorum. İlk başlarda kuruluk yapmıştı cildimde daha sonra geçti o kuruluk. Kokusunun da güzel olduğunu düşünüyorum. Toniği başlarda makyaj temizleme pamuğunun üzerine sürüp kullanıyordum öyle kullanıldığı zaman yapış yapış hissi de vermiyor. Aynı zamanda nemlendiricisiyle beraber kullanıldığında yüzde ferahlama yaratıyor.(Sivilce gidericisini yeni kullanmaya başladım, kullandıkça nasıl sonuç verdiğini bildiririm.)

15 nisan 16:42