4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (3)
  • medya (2)

22. karma/yağlı ve siyah noktası bol cildime hangi toniği önerirsin diye sorsalar gözüm kapalı önerebileceğim bir tonik. 

Siyah noktaları çok güzel silip süpürse de vaad ettiği gibi akne problemlerinde benim cildim açısından fark yaratmamıştır. 

Burnumdaki siyah nokta yoğunluğunu gözle görülür ölçüde azalttı ve artık siyah nokta bandı kullanmayı bıraktım. 

Tabi ki 1-2 kullanımda siyah noktalar şıp diye gitmez süslülerim, böyle bir beklenti içine girenler hüsrana uğramış. Bu siyah nokta bandı mı ki ciltte ne var ne yoksa bir anda söküp atsın ? Biraz sabır biraz da gayretle siyah noktalarınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. 

Yapısı: jelimsi bir yapıda. Normal tonikler gibi su/sıvı kıvamında asla değil. Bu nedenle pamuğa sürdüğümde hızla emiliyor ve gereğinden fazla ürün kullanıyorum. Ben de parmaklarımla krem gibi sürüyorum. Çareyi böyle buldum :d sürdükten sonra yapış yapış oluyor cildiniz, evet. Ancak bu, ürünün cildiniz tarafından emilme süresidir. Gerektiği miktarda sürüp 5-6 dakika beklerseniz yapış yapış bir hissin olmadığını göreceksiniz. 

Kokusu: enfes. Bitki koktuğunu hissediyorsunuz. Ağır bir parfüm kokusu yok. Temizlik kokuyor. Mis gibi. 

Sonuç: akne problemimde işe yarayaman (gizlinot: pure system serisinin tamamını kullanmıyorum. Belki sebebi bu da olabilir. ) ancak siyah noktalarıma çok iyi gelen bir tonik. bitince yine alırım. Hem bereketli hem de olumlu bir etki yarattı bende. Fiyatını ocak zamlarından önce 23,50 tl olarak aldım diye hatırlıyorum. Şu an zamlarla birlikte 25 tl civarıdır herhalde. 

15 nisan 22:18

21. Siyah noktalarla başım dertte olduğu için bir şans vermek istediğim tonik(imsi). Şans da verdim ama o yapış yapış hissi sevmedim, bir de uyguladıktan sonra kızarma, yanma ve kuruluk hissettiğim için maalesef çöpü boyladı.

28 şubat 16:21

20. İçinde alkol olduğunu bile bile aldığım ilk tonik. Tonik demek çok doğru olmaz, losyon aslında. Ama temizlemediği kısmına kesinlikle katılmıyorum. Pamuğa 1 tl büyüklüğünde sıkıp onu pamuğa yedirip yüzüme öyle uyguluyorum. Yıkama jelinden sonra uyguladığımda bazen pamuk biraz kirleniyor. Yüzde jelden sonra kalan minimum kirleri temizliyor. Gelgelelim bendeki etkisine.

Ben sabah akşam düzenli olmak üzere bir süredir kullanıyorum, %30unu kullandım. Sivilce izlerim için leke giderici serum almıştım başka bir markadan ama neredeyse gerek kalmadı ona. Sivilce izlerim %90 geçti. Yüzüm eskiye nazaran daha pürüzsüz. İyi geldiğini düşünüyorum. Alkollü olmasına rağmen losyon gibi bir kıvamı olduğundan suratı kurak çöllere çevirmiyor. Kurumaya çok müsait cildimi kurutmadı. Sorunların azalmasına ise kesinlikle yardımcı oldu.

Fakat buna rağmen uzun süre içinde alkol olan bir toniği kullanmak istemeyeceğimden, istesem bile o keskin kokuyu bir daha çekmek istemeyeceğimden almam. Body shop toniğimle devam ederim. 

11 aralık 2017 11:23


19. Ben de toniği denedim. Çoğu toniğe göre yoğun bir kıvamının ve uygulamasının diğerlerine göre bir tık daha güç olduğu doğru. İnsan eliyle mi sürmeli Pamukla mı bilemiyor :) yine de bir ferahlama hissi oldu bende.

12 haziran 2017 22:59

18. Kardeşime aldığımız yves rocher ürünü. Çok koyu kıvamlı bir tonik. Cildi temizlediğini düşünmüyorum. Doğum günü indirimim vardı o yüzden aldık zaten. İçeriği temiz değil, akol yazıyor ama hangi alkol. Cilde zararlı alkol var yararlı alkol var. Almam için hangisi olduğunu bilmem lazım sonuçta. Neyse alırken dikkat etmemişim yoksa alkollü tonik almazdım ben. İnşallah kardeşime iyi gelir.

12 eylül 2016 21:49

17. Aynı serinin yüz yıkama jeli ve nemlendiricisiden çok memnunum ama toniği tam nefret etmelik. Zaten serinin yıkama jelinden ve nemlendiricisinden çok memnun kaldığım için gidip toniğini aldım. Cildimi yakıyo ve geriyo. Zaten garip bir kokusu ve yapısı var. O koca şişe nasıl bitecek bilmiyorum. Bazenleri banyodan sonra burnuma ve çeneme uyguluyorum o da azıcık. Sanırım bitiremezsem belli bir süre sonra çöpü boylayacak.

23 temmuz 2016 17:08

16. 2 hafta düzenli olarak sabah akşam kullandığım seri. Sıkıntıdan felaket bi sivilce sorunu yaşadım hiç sivilce çıkmayan suratımı sivilceler bastı fakat büyük iltihaplı dsgil kücük kücük kırmızı şişlikler halindeydi. Bu serinin kremini ve peelingini kullandım. Peeling sivilceleri yayıyo evet fakat sivilceli olan yerlere bastırmadım burun kenarlarıma yaptım sadece peelingi. İlk hafta felaket bi sekilde alttaki kiri dısarı cıkardı kafam kadar sivilceler cıkarttı. Ama devam edicem ben buna demekki alttakini kusuyo gecmesi icin böyle olması laxım dedim. Ve yüzüm gercekten bebek gibi oldu kafam kadar olan o sivilceyi söndürdü suratım yumuşacık harikkkkkkaa!!!

25 mayıs 2016 22:49


15. Garip yapısından dolayı nasıl kullanacağımı bilemediğim tonik. Pamuğa sürdüğümde dayanamayım başka bir pamukla tonik sürdüğüm pamuğu birbirine bastırıp iki pamuk ile uyguluyorum. Böyle tabaka halinde uygulamak yüzümü yakacakmış giib geliyor. Bazıları el ile kullanıyormuş ben de bir deneyeyim el ile kullanmayı yakıyor mu yazarım

21 mayıs 2016 07:23

14. Tam olarak ne olduğunu anlayamadığım ürün. Görevli kıza gözenekler için krem ve tonik arıyorum dedim bunu ve aynı serinin kremini verdi . Tamam krem normal da bu garip.Epeyce koyu kıvamlı birşey.Pamuğa dökerken epey bir tereddüt ettim

Valla bir aydır kullanıyorum mucizevi bir etki görmedim ama beyaz nokta sayısında azalma mevcut. Gözenekler ise adeta krater gibi olduğu yerde duruyorlar. Onlara pek bir etkisini göremedim.Kokusu bir harika.bir daha alır mıyım? Sanmam.

edit:ürün bittiğine göre yazayım dedim.daha doğrusu anneme verdim.bende inanılmaz sivilce yaptı.sürdüğüm zaman da inanılmaz yüzüm yandı.bir şişenin tamamını bitiremediğim içi uzun dönem sonuçlarını bilemem ama memnun kalmadım ve bir daha almam .

1 ekim 2015 20:07 15 ekim 2015 09:22

13. Kıvamı ve yoğun alkol içeriği yüzünden bir daha almayı düşünmediğim tonik benzeri ürün. Ne gözenek görünümüne ne de siyah nokta oluşumuna bir etkisini görmediğimden yves rocher'ye olan büyük güvenimin sarsılmasına sebep olmuştur.

31 ağustos 2015 16:50 ed.7 eylül 2015 13:50