4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • oylar (3)
  • medya (2)

29. yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum bu toniği. hatta tüm seriyi kullanıyorum. peeling tanecikli yıkama jeline kadar. ilk ay epey fark etti gibi geldi bana yüzüm. fazla yağdan arındı, sivilceler azaldı. ama gel gör ki 3. aydan sonra sivilceler tekrar cortladı. içerik, dermokozmetik konularında bilinçlenince neredeyse lovemarkım diyebileceğim yves rocher'dan vazgeçmek üzereyim. saçım da dahil olmak üzere, dermokozmetik olmayan hiçbir şeyi cildime sürmeyeceğim sanırım bundan sonra. 

6 ağustos 17:52

28. Ben bu serinin maskesini de kullanmıştım ve memnun kaldım özellikle cildi yatıştırma ve kızarıklık giderme konusunda çok başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum.

23 mayıs 21:25

27. Pek bir etkisini göremediğim jel kıvamındaki tonik. Eline sürsen olmuyor pamuğa döksen olmuyor en güzeli çöpe atmak dedim ve 1.5 ay sonunda çöpümün derinliklerini boyladı kendisi. Ayrıca belirtmem gerekirse yves rocher a karşı önyargılı durmama sebep olan toniktirde aynı zamanda.

25 nisan 14:07


26. Makyaj sonrası yüzümü makyajdan arındırdıktan sonra pure system tonikle cilt dokusunu siyah nokta ve yağlanmalardan arındırır aynı zamanda da cildin yağlı görüntüsünü alıp matlaştırır. Düzenli kullanımdan sonra göreceksiniz ki gözeneklerdeki küçülmeler gözle görünür şekilde olacak. Özellikle yüz bakım ürünlerinde Yves Rocher'i tek geçerim.

16 nisan 16:04

25. Gözenek görünümünü azalttı, siyah noktaları azalttı, karma/yağlı ciltliler bence mutlaka şans vermeli. 

Eksileri: sivilcelere pek etkisi yok hala çıkıyorlar, daha sonra bu his hafiflese de yapış yapış bir his bırakıyor, üstüne güneş kremi sürüldüğünde garip bi şekilde soyulup dökülüyor o yüzden genelde gece kullanıyorum kışın neyse de yazın güneş kreminin etkisini azaltabilir.

16 nisan 00:51

24. karma/yağlı ve siyah noktası bol cildime hangi toniği önerirsin diye sorsalar gözüm kapalı önerebileceğim bir tonik. 

Siyah noktaları çok güzel silip süpürse de vaad ettiği gibi akne problemlerinde benim cildim açısından fark yaratmamıştır. 

Burnumdaki siyah nokta yoğunluğunu gözle görülür ölçüde azalttı ve artık siyah nokta bandı kullanmayı bıraktım. 

Tabi ki 1-2 kullanımda siyah noktalar şıp diye gitmez süslülerim, böyle bir beklenti içine girenler hüsrana uğramış. Bu siyah nokta bandı mı ki ciltte ne var ne yoksa bir anda söküp atsın ? Biraz sabır biraz da gayretle siyah noktalarınızı büyük ölçüde azaltabilirsiniz. 

Yapısı: jelimsi bir yapıda. Normal tonikler gibi su/sıvı kıvamında asla değil. Bu nedenle pamuğa sürdüğümde hızla emiliyor ve gereğinden fazla ürün kullanıyorum. Ben de parmaklarımla krem gibi sürüyorum. Çareyi böyle buldum :d sürdükten sonra yapış yapış oluyor cildiniz, evet. Ancak bu, ürünün cildiniz tarafından emilme süresidir. Gerektiği miktarda sürüp 5-6 dakika beklerseniz yapış yapış bir hissin olmadığını göreceksiniz. 

Kokusu: enfes. Bitki koktuğunu hissediyorsunuz. Ağır bir parfüm kokusu yok. Temizlik kokuyor. Mis gibi. 

Sonuç: akne problemimde işe yarayaman (gizlinot: pure system serisinin tamamını kullanmıyorum. Belki sebebi bu da olabilir. ) ancak siyah noktalarıma çok iyi gelen bir tonik. bitince yine alırım. Hem bereketli hem de olumlu bir etki yarattı bende. Fiyatını ocak zamlarından önce 23,50 tl olarak aldım diye hatırlıyorum. Şu an zamlarla birlikte 25 tl civarıdır herhalde. 

15 nisan 22:18

23. Arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda kullanmaya başladım. Arkadaşım daha önce sivilce tedavisi için bazı ilaçlar kullanmış, daha sonrasında doktoru nemlendiricisini önermiş bu serinin. Benim cildim yağlı, siyah nokta ve sivilce çıkmasına çok müsait bir cilt. Bu yüzden ben de denemek istedim ki alırken görevli kişi bana başlarda sivilcelerin çoğalacağını daha sonra zamanla azalacağını söyledi. Nitekim öyle oldu. Başlarda pek düzenli kullanmıyordum. Çünkü yüzümdeki sivilce oranını arttırmıştı. Bana düzenli kullanmaya başlayınca, ben hem peeling hem tonik hem de nemlendiricisini kullanıyorum, yüzümde fark edilir şekilde sivilce siyah nokta vb şeylerde azalma oldu. Ayrıca cildimi sıkılaştırdı. Sabah akşam kullanıyorum. İlk başlarda kuruluk yapmıştı cildimde daha sonra geçti o kuruluk. Kokusunun da güzel olduğunu düşünüyorum. Toniği başlarda makyaj temizleme pamuğunun üzerine sürüp kullanıyordum öyle kullanıldığı zaman yapış yapış hissi de vermiyor. Aynı zamanda nemlendiricisiyle beraber kullanıldığında yüzde ferahlama yaratıyor.(Sivilce gidericisini yeni kullanmaya başladım, kullandıkça nasıl sonuç verdiğini bildiririm.)

15 nisan 16:42


22. tüm ürünlerini kullandığım serinin toniği. En çok da toniğini sevmedim. Tonik gibi de değil yapısı belki ben beceremedim ama pamukla süremediğim için parmaklarımla yayıyorum yüzüme. Baya bereketli ürün bir de herhangi bir faydası dokunsaydı cildime yine kullanmaya devam edebilirdim belki ama hayır bir daha almayacağım, başkalarına da önermiyorum. Asla vaatlerini gerçekleştirmeyen , sivilcelerimin geçmesine en ufak faydası olmayan bir seri

2 mart 00:03

21. Siyah noktalarla başım dertte olduğu için bir şans vermek istediğim tonik(imsi). Şans da verdim ama o yapış yapış hissi sevmedim, bir de uyguladıktan sonra kızarma, yanma ve kuruluk hissettiğim için maalesef çöpü boyladı.

28 şubat 16:21

20. İçinde alkol olduğunu bile bile aldığım ilk tonik. Tonik demek çok doğru olmaz, losyon aslında. Ama temizlemediği kısmına kesinlikle katılmıyorum. Pamuğa 1 tl büyüklüğünde sıkıp onu pamuğa yedirip yüzüme öyle uyguluyorum. Yıkama jelinden sonra uyguladığımda bazen pamuk biraz kirleniyor. Yüzde jelden sonra kalan minimum kirleri temizliyor. Gelgelelim bendeki etkisine.

Ben sabah akşam düzenli olmak üzere bir süredir kullanıyorum, %30unu kullandım. Sivilce izlerim için leke giderici serum almıştım başka bir markadan ama neredeyse gerek kalmadı ona. Sivilce izlerim %90 geçti. Yüzüm eskiye nazaran daha pürüzsüz. İyi geldiğini düşünüyorum. Alkollü olmasına rağmen losyon gibi bir kıvamı olduğundan suratı kurak çöllere çevirmiyor. Kurumaya çok müsait cildimi kurutmadı. Sorunların azalmasına ise kesinlikle yardımcı oldu.

Fakat buna rağmen uzun süre içinde alkol olan bir toniği kullanmak istemeyeceğimden, istesem bile o keskin kokuyu bir daha çekmek istemeyeceğimden almam. Body shop toniğimle devam ederim. 

11 aralık 2017 11:23