yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et

  2019-11-23 15:42:08 tarihli yves rocher sebo vegetal serisi çekilişi sonuçlandı. talihliler: momo, cemir, cicingo, elise, pandanur, goldenveins, futureworldtraweller, herasworld

  hediyeleri, 8 talihli arasından adres, ürün seçimi ve iletişim bilgileri formunu en hızlı dolduran 6 kişi kazanacak.

  çekilişin sona ermesinden sonraki bir hafta süre içerisinde iletişim bilgilerini doldurmayan yazarlar hediye haklarını kaybedeceklerdir.

  hediyelerinizi denedikten sonra yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. bir sonraki çekilişte görüşmek üzere. sevgiler.

  • girdiler (58)
  • oylar (41)
  • medya (2)

  58. Daha önce sadece toniğini alıp kullanmıştım,memnun kaldim açıkçası. Yüzümü kupkuru yapmadan fazla da yağlandırmadan beni idare ediyor, verdiği hissiyatı da seviyorum. Madem bu kadar beğendim ikincisini alıyım dedim. Yenilenmiş içinde boreal çay tozu varmış. Tonikten hala memnunum ama satış danışmanının hediye olarak verdiği deneme boy aynı seriden olan nemlendiriciden nefret ettim. Görünmeyen bütün siyah noktalarimi devasa bir şekilde göz önüne çıkardı. Üç günün sonunda da çenemde biri dev gibi toplam üç sivilceyle uyandım. Zaten yağlı olan yüzümü bütün gün parıl parıl parlattigini söylemiyorum bile :(

  Yine tester verdiği ayni serinin temizleme jeli fena değil alınabilir.

  bugün 17:12

  1

  57. Yüz yıkama jeli ve kremi küçük boylarda yves rocher dan ilk alışverişimde verilmişti buradaki yorumlardan sonra korkarak yüz yıkama jelini kullandım birde nemlendiricisini sadece yanağıma kullanmıştım yanağımda bi kaç tane sivilce çıkarttığı ve alnımda da sivilce çıkarttığı için beğenmedim.Nemlendiricisinin kıvamı bana çok garip geldi ayrıca.Şuan yüz yıkama jelini fırça yıkamak için kullanıyorum nemlendiricisi de köşede duruyor.

  24 kasım 19:11

  56. Saçıma toparlayıcı bir şeyler aldıktan sonra mağaza görevlisinin tester olarak vermesiyle tanıştığım ürün. T bölgesinde karmaya dönük ama yanaklarda çok kuru ve hassas olan bir cilde sahibim. Yüzümün kuru bölgeleri pul pul soyulcak kadar kuru ve hassas olduğundan nemlendirme özelliği yüksek olan kendimce kaliteli bulduğum ürünler kullanmaya çalışıyorum. Fakat kullandığım nemlendiricilerin %90 ı hiçbir sivilce problemim olmaması ve kuru olan bölgelerim olmasına rağmen sivilcelenmeme sebep olmuştu. Hatta artık nemlendirici kullanmaya korkar olmuştum. Fakat mağaza görevlisi çok ilgili ve derdimi anlar haldeydi saç ürünü aldıktan sonra da cildim için bu serinin temizleme jelini ve nemlendiricisinin testerını verdi. Yaklaşık iki haftadır her gece düzenli kullanıyorum. Ürünü kullandıktan sonra yüzümde daha temizlik hissi var ve bir aydınlanma oluştu. Gözenekler içinde yazıyor aslında benim için bu daha önemliydi fakat gözeneklere şuana kadar iyi ya da kötü bir etkisini görmedim. İlk hafta bir kurutma yaratmadı cildimde fakat ikinci hafta burnumda çok hafif soyulmalar oldu ama aşırı eskisi gibi bir kuruluk asla yok ve verdiği aydınlık hissi tatmin edici.Nemlendiricisi dediğim gibi diğer kullandığım bir çok ürünün aksine hiç sivilce yaratmadığı için çok şaşkın ve memnunum.

  21 kasım 01:02


  4

  55. sevdiğim, yağlı ciltlere yönelik bir seri. maskesini, temizleme jelini ve kremini kullanıyorum. bende sivilceye sebep olmadılar. şu an yüzümde minik minik sivilceler var ama ürünlerden şüphelenmiyorum açıkçası. çünkü 1 aydır kullanıyorum ve sivilceler 2 gündür var yüzümde.

  maskesini çok severek kullanıyorum, gözeneklerimi küçültüp siyah noktalarımı az da olsa azattı. üstüne bant yapınca çıkan siyah nokta miktarı çok korkuttu gözümü. (gizlinot: sldkşwmdğsşdlls)

  temizleme jeli köpürmüyor. bu yüzden yüzümü yeterli temizlediğini düşünmüyorum. belki sls olmadığındandır ama bana öyle geliyor. öncelikle cildim kuruya dönük karma ve buna rağmen yüzümde inanılmaz bir kuruluk hissetmiyorum bu ürünü kullandığımda. bir daha almayacağım. hera köpüğümü alacağım yakın zamanda kore'ye gittiğimde.

  kremi de sevdim çünkü yüzümde mat bir görünüm sağlıyor. şu an elimde sample boyu var. bittiği zaman alırım belki. genel olarak sevdiğimi söyleyebilirim bu seriyi. 

  20 kasım 08:26

  2

  54. nemlendiricisi bende kocaman ağrılı sivilceler yaptı. belki o yapmamıştır diye farklı dönemlerde tekrar tekrar denedim ama hep aynı sonuç ve yeterli nemlendirmeyi sağlamıyor. kullanamadım.

  edit: el kremi olarak kullanayım dedim bu sefer de silgi tozu gibi parçacıklar çıkarıyor. ölü deri mi yoksa kremden dolayı mı anlayamadım ama normalde benim ellerim soyulmaz.

  bu arada kokusu çok güzel. bikaç kere sürdüm herkes sordu kokusunu.

  19 kasım 13:46 bugün 11:51

  53. Bugün hydro vegetal kremini aldığımda yanında sebo serisinin toniğini verdiler küçük şişede, gözenek sıkılaştırıcı etkisi varmış öyle dedi mağazadaki çalışan kadın, hydro serisinden yüz yıkama jelini kullandıyorum, temizledim yüzümü toniği kullandım, kıpkırmızı yaptı burnumu saniyeler içinde, belki fazla miktarda uygulamışımdır bilemiyorum sivilce yapmadı yoğun da bir kıvamı var tonik gibi değil tam.

  31 ekim 23:47

  2

  52. Yıllar önce Yüzümdeki sivilcelerden muzdarip olduğum için kullandım bu seriyi. Yüz temizleme jeli, nemlendiricisi ve toniği ile birlikte günlük olarak hepsini uyguladım. O dönemde ten makyajı bile yapmıyordum ki sivilcelerimi artıracak başka bir ürün söz konusu değildi. Ama bu seri sivilcelerden arındırmak yerine daha da sivilce yaptı. Daha sonra mağazaya gidip satış görevlisine bu bende sivilce yaptı diye şikayet etmiştim ancak öyle bir savundu ki ürünü "bu asla sivilce yapmaz, başka bişey yapmıştır ama isterseniz ben size şu seriyi verebilirim..." diye de ekledi. Asla sivilce yapmayan(!) Ürünler sağolsun bir sürü sivilce bıraktı ve bu seri ile olan maceram cilt doktorumun bana clindoxyl vermesiyle son buldu.

  31 ekim 23:31


  1

  51. Karma olan cildimi pul pul kurutan yüz yıkama jeline ve gözeneklerimin olduğu bölgeyi kızartıp gözeneklerimin daha da büyük görünmesine neden olan seruma sahip seri. Benim cildim karma olmasının yanında aynı zamanda hassas. Birkaç kere kullandım yüz yıkama jelini baktım olmuyor koydum bir kenara, dün tekrar bir şans vereyim dedim yüzümü yıkadığım anda cildim kızardı ve özellikle alın ve çene bölgemde minik minik kabarcıklar çıktı. Kendisiyle yoluma fırça temizleyerek devam edeceğim.

  Edit: Cildi yağlı olan çok yakın bir arkadaşımla birlikte almıştık ve o aşırı derecede memnun kalmıştı, yağlanmasını dengelemişti ve cildini asla kurutmamıştı.

  31 ekim 20:36 31 ekim 20:37

  1

  50. Başıma gelen en kötü şey bu. 

  Lanet ettim resmen bu ürüne, hayatımda çıkarmadığım sivilceleri çıkardım. Bu ürünü kullandığımdan beri sivilcem çıkıyor, kullanmayı kesince sivilcelerim geçiyor. Bende yüz yıkama jeli, yağ arındırıcı toniği, gözenek küçültücü serumu ve nemlendiricimsi bir kremi var. Hangi ürününü sürersem süreyim yüzümü korkunç bir hale getirdi. Firmaya da şikayette bulundum. Yves Rocher'nin şimdiye kadar yaptığı en kötü seri olsa gerek.

  Lütfen sakın almayın!

  ilgili medya:
  1
  31 ekim 20:20

  3

  49. (link: https://www.yvesrocher.com.tr/control/cilt-bakimi/karma-yagli-ciltler/gozenekleri-derinlemesine-arindiran-yikama-jeli-390ml/?cmSrc=Category şu) temizleme jelini yaklaşık 2 aydır düzenli kullanıyorum. şubedeki görevli hanımefendiye akneli ve hassas cildim var diyince bana bu temizleme jelini vermişti (gizlinot: bu jel sivilce karşıtı bir ürün asssla sivilce yapmaz demişti) ancak her ne kadar yağlı-karma ciltler için olsa da ben de dahil kullananların genelinde sivilce yaptığını gördüm (gizlinot: yağlı cilde uygun her ürün sivilce karşıtı olmuyormuş demek ki ).

  ürün paraben, alkol, silikon, mineral yağ içermemesine rağmen sülfat içerdiğinden ( Sodyum Laureth Sulfat gözenekleri tıkadığından) ve Gliserol Monostearat gibi Fungal Akneyi (Malassezia) tetikleyebilecek içeriği olduğundan sivilceye neden olabilir (gizlinot: oldu da zaten).

  ürünün vaatleri kurutmadan cildi yağ ve sebum fazlasından arındırmak, matlaştırmak, makyajı ve kalıntıları derinlemesine temizlemek. ben matlaştırma adına bir yararını göremedim ve çok iyi arındırdığını da düşünmüyorum. kurutmaya gelince de temizleme açısından yetersiz bir yıkama jeli olduğunu düşündüğüm için 2-3 kere uyguladığımdan bende kurutma yapıyor ama bir kez uygulasam da verim alamıyorum. sanırım sadece makyaj yapmadığım günlerde kullanarak bitireceğim. bir daha almayı düşünmüyorum.

  31 ekim 19:39 31 ekim 19:40