yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • oylar (10)
  • medya (1)

  36. bir dönem parfümüm bittiğinde, uğraşmadan uygun fiyatlı bir şeyler alıvereyim diye girdim yves rocher mağazasına. normalde yasemin kokusunu ağır bulmama rağmen içeriğindeki diğer çiçeklerden dolayı sanırım, muhteşem geldi kokusu. böylelikle o gün bugündür (2 yıl civarı sanıyorum) kullandığım parfümüm olur kendisi.

  Buğday tenliyim, Kalıcılığı bende yok gibi desem yeridir, sanki sıktıktan beş dakika sonra koku falan kalmıyor. ama ara sıra iltifatlar aldığım da oluyor, çok şaşırıp demek ki az da olsa fark ediliyor kokusu diyorum. Daha kalıcı bir şeyler aradım, sözlükte listelenmiş benzediği parfümler. Hepsini denedim ama bu kokunun hafifliğini, güzelliğini bulamadım. Çabuk uçuyor diye boca ediyorum üzerime, bilmiyorum fiyat performans olarak ideal mi. Yine de vazgeçemiyorum doğrusu, doğum günü kampanyalarında alıp stokluyorum. ( güncel fiyatı

  229 ₺ ancak sık sık indirimde 159 ₺ bulmak mümkün.

  6 aralık 2019 10:17

  35. yves rocherin yaptigi kampanyada bana bedavaya verdigi parfum. ve sadece 10 € harcamam gerekti sevgili susluler. parfume gelirsek yasemin kokusuyla bogmayan ama yine de ilk sikimda agir buldugum bir parfum. kokusu ama cok kisa bir surede burnumu bilegime dayayip gezdirecek kadar guzellesiyor. sanki cicek bahcesinde dolasiyomus gibi hissettiriyor. keske daha kalici olsa ama fiyati yuksek degil, kalici olmamasi kabul edilebilir geldi bana. kalicigi icin 3-4 saat diyebilirim maksimum. 

  11 eylül 2019 16:09

  34. Yasemin kokulu yoğun parfümlerin aksine içindeki yasemin notasını bağırtmayan parfümdür. İçerisindeki portakal çiçeği, mandalina ve limon esansının buna büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Yasemini tamamen bastırmadan, ağırlığını alıyor.

  Ne zaman sıkıp dışarı çıksam farklı insanlardan kokum ile ilgili iltifatlar aldığım, hatta bir gün otobüste yanımda oturan bir teyze ile aramızda tatlı bir sohbete vesile olmuş parfümdür. Yanına oturur oturmaz, teyze üzerimdeki kokunun ne olduğunu sormuştu önce. O kokunun kendisini çocukluğuna, büyüdüğü köye götürdüğünü söylemişti.

  Kalıcılığı biraz nereye sıktığınıza bağlı. Yoğun kokulu bir parfüm olmadığı için cildinizde 4-5 saatten fazla kalmaz. Ancak ben bir-iki fıs kıyafete de sıktığımdan ötürü akşam üzerimi değiştirirken kokuyu yine alabiliyorum.

  7 temmuz 2019 17:21


  4

  33. Sadece yorumlarına ve notalarına bakarak internet sitesinden satın aldığım, ilk fısta beğenmediğim fakat sonradan evde bile kullandığım parfümüm. Uygun fiyatlı sayılabilir. Saf yasemin ve mimoza dolu bir bahçe gibi. Bazı parfümlerdeki yapay ve baş ağrıtan şey bu parfümde yok. Saf çiçek kokusu.

  17 nisan 2019 13:15 29 nisan 2019 12:46

  32. hayatımın güzel zamanlarını hatırlatan parfüm. Bir dönem kullanmıştım hala şişesinde biraz kalmış. Kokusuna bayılıyorum kalıcılık olarak da tenime işliyor sanki.

  6 şubat 2019 22:51

  5

  31. Yasemin kokusu ve çiçek kokularını seven biri olarak zevkle kullandığımı söyleyebilirim. Bu parfümü ilk kez kullanmaya başladım ve kış için gerçekten çok güzel bir koku. Fiyatına göre performansı çok güzel ve bence kalıcılığı orta düzeyde olan bir parfüm. Günlük kullanım içinde güzel bir koku olduğunu düşünüyorum. Öncelikle parfümü sıktığınızda etrafa çok güzel ve boğucu olmayan yasemin ağırlıklı bir koku geliyor. Hafif bir portakal çiçeği kokusuda var ki ben portakal çiçeğinin kokusunu gerçekten çok seven biriyim.

  Parfümü ilk kez kullandığım için bahar ve yaz mevsiminde kokusunun nasıl olabileceği konusunda birşey söyleyemeyeceğim. Ama yves rocher'nin kendi internet sitesinde bahar ve yaz mevsiminde kullanım için uygun olduğunu yazıyordu.

  1 şubat 2019 18:36

  30. nefis bir yasemin kokusu. yüksek fiyatlı parfümlere alternatif olarak düşünülebilir. hoş bu dolar&euro artışıyla doğru düzgün alternatif filan kalmadı ya, neyse.

  29 ocak 2019 14:40


  5

  29. mis gibi buram buram yasemin kokuyor. Ama tüm yves roche parfümleri gibi çok kalıcı değil.

  12 eylül 2018 15:57

  28. Yorumlardan ve mağazadaki denememden sonra işte buldum ömürlük kokumu buldum diyerek satın aldım.hatta indirimle ikisini 180 civarı bir fiyata aldım çok mutluydum.Ama koku sadece bana kokuyor evde sıkıyorum iş yerine ulaştığımda eser yok. Sıcak terleme şuna buna bağlıyorum kışa doğru da bu kalıcılık böyle giderse üzer beni çünkü koku muazzam. Diğer Yasemin kokuları gibi keskin değil de zarif zarif kokuyor 😌😌😌. 

  11 ağustos 2018 00:51

  27. İlk kokladığımda ilginç bir şekilde çook huzurlu hissettiğim için ilk indirimde gidip iki şişe birden aldım. İkinci şişenin sonlarına yaklaşırken, hala her kullandığımda beni çocukluğumun İzmir yaz akşamlarına götüren çooook sevdiğim parfümüm. Koku hafızası gerçekten çok acayip bir şey...

  29 temmuz 2018 01:24