5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (3)
  • medya (1)
5

52. Yorumları okuyunca şaşırdım. demek ki renkler ve zevkler gerçekten tartışılmamalıymış. Bana göre aşkın kokusu. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Bir zamanlar imza parfümümdü.

12 ekim 00:13

51. hayatimda kokladigim eeeeen guzel parfum olabilir. insanin kokladikca koklayasi geliyor. sekerli bir koku ama asla baymiyor, bas agritmiyor, mide bulandirmiyor

13 eylül 19:45

5

50. Birçok insan gibi benimde ayıla bayıla kullandığım parfümdü. Ancak artık euro maaş almamam nedeniyle, 400leri aşan fiyatı ve benim parfümü sıkmaktan öte üzerime boşalttığım düşünüldüğünde kendisiyle birlikteliğimize ara vermiş durumdayız. Geçen hafta sokakta bir satıcının 10tl’ye sattığını görüp arada balkona sıkar koklarım diye aldım. Aynısı yaa aynı koku üzerime sıkmamak için kendimi zor tutuyorum. bilen dostlarımdan bu sokakta satılanların sağlığımızı ne yönde negatif etkilediğini aktarmalarını bekliyorum. Aksi halde her an dayanamayıp kullanabilirim. Evden her çıkışımda elim kendisine bir tur gidiyor “no latina!” Diyorum. 

3 ağustos 19:35


49. Çok değişik bir parfüm oldu benim için çünkü kullandıkça daha çok bağlandım kokuya. Kesinlikle çekici bir koku. Tekrar alırım dedirten cinsten. Herkesin sevebileceği bir koku değil, ancak içinizi ısıtan, sıcak bir koku. Vanilyalı kokuları sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum. İçinde en sevdiğim notalardan yasemin ve vanilya var. Hoş koku.

25 temmuz 13:20

48. Bir ara her kış bu parfümü kullanıyordum . Yolda durdurup  soran  çok oluyordu o dönemde . Şimdi ismini görünce buram buram kokusu burnuma geldi . Kokusu biraz ağır o yüzden tam bir kış parfümü süslüler . Kalıcılığıda yüksek . Bu sene tekrar mı dönsem bu kokuya diye düşünmeye başladım şimdiden :) 

24 temmuz 11:22

47. kendime aldığım ilk pahalı parfümdür. kendisini 3 yıldır kış kokusu olarak kullanıyorum ve hem kendim hem erkek arkadaşım kokusuna bayılıyoruz. kazaklarımda günlerce kalıcılığını koruyor. çok ağır ve kadınsı bir koku değil ama insanda çok soft bir etki bırakıyor.

bir keresinde arkadaşım bunu sıktığımda “koku sana doğal olarak masumluk efekti ekliyor” demişti. 

eğer siz de benim gibi soft bir parfüm olsun, kalıcı olsun ve etkileyici karakteristik bir parfüm olsun diyorsanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

23 temmuz 14:46

46. şekerli olduğunu söyleyenler de çiçeksi bulanlar da haklı, neden mi? ilk sıktığınızda sıcak, tatlı bir vanilya kokusu gelirken kısa bir süre içinde yerini daha hafif, nispeten keskin bergamot ve yasemin notalarına bırakıyor ve o şekerli hali kayboluyor. dolayısıyla bayık ya da şekerli bulanların yorumları ilk birkaç dakika için. bana göre o şekerli hali de bir (link: https://www.suslusozluk.net/b/lancome-la-vie-est-belle-parf%C3%BCm la vie est belle) ya da (link: https://www.suslusozluk.net/b/yves-saint-laurent-black-opium-parf%C3%BCm black opium) kadar yoğun değil. kalıcılığının aşırı yüksek olduğunu söyleyemem, ancak bu sayede baş ağrısına da neden olmadı bende. orta yaş grubu için daha uygun olduğuna katılmakla birlikte, şekerliden çiçeksiye u dönüşü nedeniyle hakkında hala tam yargıya varabilmiş değilim. ama iyi yanı, bu sebepten dolayı tercihiniz tatlı kokular da olsa, çiçeksi de olsa sevebilme ihtimalinizin olması.

24 mayıs 2017 18:30 24 mayıs 2017 18:34


45. Öncelikle kokusu hakkında hiçbir şikayetim yok. Bir kere bence ağır değil (mesela hypnotic poison'ın kokusunu 100 m öteden alınca bayılayazan, öğürmeye başlayan biri olarak söylüyorum bunu) ama ağır olmamasına rağmen sıkıcı bir koku da değil. Çok kadınsı buluyorum ve hem gece hem gündüz kullanılabileceğini düşünüyorum. Fakat bir parfüm ne kadar kalıcı olmayabilir sorusunun cevabı kendisi. Losyonundan bol bol sürüp üstüne onlarca defa da sıksam yirmi dakika sonra yok oluyor inanılır gibi değil. Neyse ki hediye gelmişti de parama acımıyorum. Oysa büyük ümitlerim vardı bu parfüme dair. Olmadı, olamadık.

17 şubat 2017 01:19

44. Devamlı olarak çevirip çevirip adını sordukları parfümüm oluyor kendileri. Kalıcılığını şöyle tarif edeyim kapağını kokladığımda burnuma geçen kokusu bile saatlerce kokuyor. Yerini hiç bir parfüm doldurmayacak bence ama keşke azıcık daha ekonomik olsaydı da gönül rahatlığıyla sıkabilseydik.

21 aralık 2016 20:30

43. Kalıcı ve kadınsı bi parfüm ama artık sıkıldım bu kokudan ve çok fena başımı ağrıtıyor

28 ekim 2016 18:25