yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (19)
  • medya (0)
  5

  23. 8 sene black opium kullandım . Bir bileğe black opium bir bileğe gardenia olacak şekilde kıyas yaptım, gerçekten fark yok. Kalıcılığı iyi değil ama orjinalinden çok farklı değil; fiyat farkı ise ortada. 

  3 saat sonra kokladığımda black opium gardenia'a göre biraz daha belirgindi. Ancak koku benzerliği ayırt edilemez düzeyde; %95 benzer olduğunu söyleyebilirim. Daha sık tazelemek koşulu ile gardenia almak daha mantıklı;

  150 ml black opium 3.280 tl

  180 ml gardenia 360 tl

  24 mayıs 00:28

  22. orchid ile ikili mini versiyonunu almıştım. güzel bir koku ama bana ağır geldi bence de yaza uygun değil. orchid ise vs bombshellin muadili, daha günlük kullanılabilecek bir koku.

  23 mayıs 21:43

  21. kalıcı olmadığını söylememe gerek olmadığını düşünüyorum. ama kalıcılığı biraz kişiye bağlı, annemde tüm gün kalıyor. kıyafette daha kalıcı ama yaza kesinlikle uygun değil.kışın bunu yazın ise yine zara mimosa cloud kullanıyorum. mimosadan daha memnunum, konuşulmaması beni şaşırtıyor.

  10 haziran 2021 18:35


  20. Öncelikle çok bereketli bir parfüm olduğunu söyleyebilirim.

  Ürünü alalı neredeyse 1.5 yıl oldu.Az sıktığımdan dolayı değil de kokusu bir tık ağır kategorisine girebilir.Bu yüzden 3-4 fıs bile yetebiliyor.Tabii kişiden kişiye değişir fakat çok sıkınca bana çok ağır geliyor.

  Kış kokusu olduğunu düşünüyorum.Yaz aylarında da kullandım fakat beni boğdu. Çiçeksi,taze bir koku değil. O yüzden sonbahar-kış ayında koklaması daha zevkli bir parfüm.

  Kalıcılığı bana kalırsa gayet iyi sabah sıkıp akşam kokladığım zaman hâlâ alabiliyorum.(Arada tazeleme ihtiyacı hissedebilirsiniz zevkinize göre.)

  Genel olarak tam kış ve sonbahar ayları hava soğukken çok hoş gelen bir parfüm.Bence yaş aralığı biraz daha olgun kadınlara hitap ediyor.Ama tabii ki tamamen zevkinize göre.Kalıcı imza parfümünüz yapabilirsiniz.

  21 mayıs 2021 12:08 8 haziran 2021 07:59

  4

  19. Zaranın net en iyi parfümüdür. 2. 100ml lik şişemdeyim. YSL Black Opium muadili ayrıca. Ablamda orijinali var bende de gardenia. Bazen kendi parfümümü sıktığımda gelip kızıyor neden parfümümü sıktın diye. O derece yakın kokuları. Kalıcılığı 2-5 saat arası. Fakat yakından koklayan biri teninizdeki kokuyu 7-8 saat sonra bile alabilir. Orijinali de çok kalıcı değil zaten. Benim tavsiyem bunu alın, orijinal parfüm istiyorsanız da piyasada muadilini bulamadığınız bir şey alın.

  19 nisan 2021 16:15 10 haziran 2021 22:58

  18. Akışta görmemle beni lise yıllarıma götüren parfüm. Herkesin femme, black amber kullandığı dönem farklı bir koku kullanmak isteyip satın almıştım. Kokusunu şöyle betimlerim: odunsu, içinizi kıpır kıpır ettirecek kaliteli bir koku. Kalıcılığı diğer zara parfümlerine oranla iyi. Kışa daha uygun. Ben lise dönemimde kullandım bence genç hanımlar da rahatlıkla kullanabilir.

  19 nisan 2021 14:51

  4

  17. bir arkadaşımda koklayıp bayılmıştım. gidip aldım hemen orchid ve gardenia ikili 70 liraydı iki sene oluyor sanırım. arkadaşımda koklayıp bayılsam da üzerimde hiç beğenemedim kokuyu. kalıcı evet saatler sonra kokuyu alabildim fakat ben parfümden ziyade body mist kullanmayı sevdiğim için ağır geldi bana. kuzenim de arap parfümü gibi kokuyor diyince bıraktım.

  19 nisan 2021 13:07


  5

  16. öncelikle ağır bir parfüm olduğunu söylemek istiyorum. bol bol meyve barındırdığı için şekerli, alt notalarda bulunan vanilya ve musk sebebiyle de yoğun bir parfüm. ilk sıktığınızdan etkisini kaybedene kadar o meyve kokusunu hissediyorsunuz. ben çiçekli, şekerli ve belki biraz da ekşi parfümleri sevdiğim için bayılarak kullanıyorum. kalıcığı diğer zara parfümlerinden belki biraz daha yüksektir ama tenden tene değiştiğini düşünüyorum açıkçası. notalarını aşağıya bırakacağım. seksi bir kış parfümü/gece parfümü olarak kullanılabileceğini düşünüyorum.

  not: ysl black opium'a muadil olarak gösteriliyormuş ben bunu bilmeden aldım. evet benzerlik gösteren bir koku fakat direkt olarak muadil olduğunu düşünmüyorum. black opium bana biraz daha odunsu ve kahveli geliyordu.

  (link: https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Zara-Gardenia-2017-43680.html zara gardenia parfüm)

  18 nisan 2021 12:41

  15. en sevdiğim kokum bu. ama asla vücütta kalmıyor :( kıyafetlerde ilk yıkamada bile kaldığını fark ettim, alanların öyle denemesi tavsiye edilir.

  25 kasım 2020 20:49

  5

  14. zaranın diğer parfümlerine kıyasla daha kalıcı olan parfüm. ne çok fresh ne çok ağır, dengeli ve hoş bir koku olduğunu düşünüyorum. 30 ml boyu çantada taşımak için çok ideal.

  29 ekim 2020 23:00