girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (198)
  • medya (2)

198. Bright Rose narciso Rodriguez narcissonun muadili. Üst notalarında tarçın ve kimyon bulunan baharatlı çiçekli bir parfum, deniyor. Sıcak, feminen aynı zamanda çok fresh ciceksi bir parfüm. Tarçın kimyon notalarını Ben pek alamıyorum ama sanırım parfume bu sıcaklığı veren baharatlı oluşu. Feminenligini de misler gibi gül kokusuna borçlu. Hayatim boyunca ilk şişesi bitince ikinci kez aldığım tek parfüm bu olabilir. Şahsen sadece internette yazan notalara göre degerlendirseydim kesinlikle ilgilenemezdim, baharatlı kokuları sevmeyen biri olarak. Aksine, oldukça hafif şık bir parfüm. Şekerli falan asla değil, mis gibi.

bugün 15:51

197. forget me not hala hangi parfüme benzediğini bulamadığım ama ne zaman sıksam içimde bahar dalları açtıran, etrafımdaki herkesin bayılıp kendine de aldığı bir parfüm. çok minnoş bir bahar parfümü.

18 nisan 15:48

196. Eeeen sevdiğim parfümün artık üretilmediğini öğrendim ah canım nuit tam da hayatımın kokusuuu derken

1 mart 15:25


195. Femme ve black favorim ikisini de çok seviyorum. Fiyat olarak çok uygunlar ama kalıcılık için aynı şeyi söyleyemem. Şans verilebilir gene de.

1 mart 12:49

194. hyper gipsy isimli parfümünü kullanmıştım ve kokuya tek keklimeyle bayılmıştım ama tabi bir daha bulamadım :( hangi markanın muadili bilmiyorum. bilen yeşillendirirse çok mutlu olurum :):)

1 mart 01:19

193. başıma bir şey gelmeyecekse beğenmediğim parfümlerdir. hep aynı tarz kokulardan oluşuyor gibi geliyor şahsen parfümlerin %80'i ağır, şekerli . ayrıca hiç mi hiç kalıcı değiller yani sıktıktan 10 dakika sonra uçuyorlar. 10 dakikada bir tazemele imkanımız da olmayacağına göre hiçbir işe yaramıyor bence. ucuz olmasına rağmen değmediğini düşünüyorum.

1 mart 00:08

192. en son yanlış görmdeiysem 70 küsürlere çıkarmış kolonyalarının aman parfümlerinin fiyatını.

28 şubat 20:37


191. bargello ya da d&p tarzı açık parfüm ürünleri bile zaranınkilerden daha kalıcıdır iki kere şans verdim ikisinde de pişman oldum sıfır kalıcılık

28 şubat 20:13

190. Bende red vanilla var. Parfüm kullanan biri değilim pek benim baş ağrımı tetikliyor ama bunda öyle bir şey yaşamadım. Herkesin aksine ben kalıcı olduklarını düşünüyorum. Sabah 8 de sıktığım parfüm şuan hala kokuyor. En kısa zamanda diğer parfümlerine de bakacağım.

28 şubat 19:11

189. kalıcıkları zayıf ama kokuları efsane parfümler. twilight mauveu fragrantica'da DKNY be delicious'a muadil göstermişler, zira aşağı yukarı çok benzer notalara sahipler.

(link: https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Twilight-Mauve-36909.html ZARA Twilight Mauve)

(link: https://www.fragrantica.com/perfume/Donna-Karan/DKNY-Be-Delicious-498.html DKNY Be Delicious)

28 şubat 18:37