yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  2

  5. Çok severek kullandım. Mutlu eden, insanın içini ısıtan bir kokusu var. Elimde çok parfüm olduğu halde bir ay kadar sadece bunu kullandım, soğuklarda çok iyi gitti.

  Fakat önermiyorum. Kalıcılığı fiyatına göre pek iyi değil. Ben sürekli tazeleyerek büyük şişesini kısa sürede bitirdim. Mesela zaranın aynı serisinde aynı fiyattaki golden decade, sublime epoque, red temptation çok daha kalıcı, buram buram kokup günü çıkarıyorlar. Bu ise pek yayılmamakla birlikte 2 saatte bir yenilemek ve bolca sıkmak gerektiriyor. Çok kalıcı olduğunu ve mancera ile yarıştığını iddia edenler sanırım daha eski formülasyonlarını kullandılar.

  Ayda bir 460 lira vereceğime gerçek bir parfüm istedim ve 2000 lira civarına mancera roses vanille sipariş ettim. Elime ulaşınca onun hakkındaki değerlendirmelerimi de yazıp kıyaslama yapacağım.

  21 mart 03:32

  4. muadili olduğu roses vanille parfümünü de, rose gourmande'ı da deneme fırsatım oldu.

  muadil olarak bence çok başarılı. kokular %80-90 benziyor.

  zaranın bu şişeli serisindeki tüm parfümlerin koku kalitesi çok yüksek. designer kalitesindeler, hatta çoğu designer parfümen daha iyi koku yayılımına ve kalıcılığa sahipler. keşke daha fazla çeşidi türkiyeye gelse...

  rose gourmande kokusu için tek bir şey söyliyebilirim: güllü lokum. baskın bir gül ve tatlılık hakim. bence güzel bir koku, birinde duysam hoşuma gider ama benim parfüm zevkim için fazla gül kokuyor. ben kendim alıp kullanmam ama gül kokusunu ve tatlı parfümleri seviyorsanız bir denemenizi tavsiye ederim.

  geçen gün 30 ml boyunu da gördüm zarada hatta. çok da şirin bir şişesi vardı.

  27 şubat 11:38

  3. Zarada denediğimde alıp almamakta kararsız kaldığım parfüm. sonra güvenlik görevlisinin ve çalışanın birlikte başımda bekleyip "aradığınız bir parfüm var mı?" gibi anlamsız darlamasının üstüne almadan çıktım. ilk defa zarada böyle bir tavır görüp şaşırmıştım açıkçası. birkaç hafta sonra bir arkadaşımla parfüm takası yaptığımda elime geçti. 3 gündür kullanıyorum ve denediğim diğer zara parfümlerinden kalıcılık ve yayılım olarak çok daha başarılı. zara parfümlerin performansları serilere göre değişiyor ve bu uzun ağır cam şişede olanları kalıcılık olarak çok beğendim. ünlü roses vanille ve intense cafe muadili olarak gösteriliyor, onları denemediğim için bilmiyorum. kokusuna gelirsek gül ile açılıyor ama daha sonrasında vanilyayla birlikte tatlılığı çok net hissedebililiyorsunuz. güllü reçel havası veriyor. güllü kokulara çok bağılmadığım için bu kokuyu da abartıldığı kadar sevmedim. ama soğuk havalara güzel uyum sağlayabilecek fiyat performans bir parfüm olduğunu düşünüyorum.

  1 şubat 16:01


  5

  2. Zara country exclusive collection serisinden en çok tutulan parfümü. Şu an stokta almak isteyenler koşsun. Zaranın tüm parfümleri içinde benim için kalıcılığı, silajı, koku kalitesi, uyumu herşeyiyle en sevdiğim kokusu oldu. Ben bi şişeyi yarıladım yedekleyemediğim için kullanmaya kıyamıyordum artık yedeklediğim için kullanmaya devam edeceğim. Güllü bir açılışı var biraz arabic geliyor ilk başta koku oturduktan sonra yavaş yavaş kremsi hale geliyor vanilya ile gülün müthiş harmanıyla parfüm güzelleşiyor. Zara bu seride çok üst düzey çalışmış gerçekten niş kalitesine yakın bir parfüm. Bu seri 2020 yılında çıkmıştı umarım kalıcı bir seri olur ve kullanmaya devam ederim. Vanilyalı sıcak kremsi kokuları sevenlere tavsiye ederim. Ama fırsat bulursanız mağazadan deneyerek almanızı öneririm fazla kör alışa açık bir parfüm değil. Ayrıca Kokular cildin phı, ten rengi, vücut sıcaklığı vs. Göre değişiyor. bir kişide çok güzel meyveli kokan parfüm diğer kişide odunsu kokabiliyor. 

  1 mart 2022 18:25 1 mart 2022 20:24

  5

  1. Zara'nın kendini aştığı parfüm serisinden, gül-amber-vanilya notalarına sahip parfümü.

  Mancera'nın Roses Vanille'ine muadil ve yine neredeyse RV kadar da yüksek silajı ve kalıcılığı var.

  Benim eski iş arkadaşlarımdan biri kullanıyordu Roses Vanille'i. İlk zamanlarda "off bu ne ağır parfüm yeaaa" diye söyleniyordum kıza. Sonrasında kokuyu onda duydukça ve parfümü hafifledikçe hoşuma gitmeye başladı. Hatta aradan zaman geçince "senin şu güllü lokum parfümünü sıksana yav azıcık havamız değişsin hehhe" diye şakalar yapıp gevrek gevrek güler oldum. Neyse efendim bir süre sonra Roses Vanille o kadar çok hoşuma gitti ki; tükürdüğümü yalayıp, paraya kıyıp bir tane de ben almaya karar verdim. Hatta arkadaşımla da plan yapmıştık "haftanın 2 günü sen sık 2 günü ben, 1 gün de burnumuz dinlensin" diye. Fakat bilin bakalım ne oldu? Ben çok sürpriz bir kararla işten ayrıldım ve parfüme vereceğim para da (gizlinot: o zaman bin üç yüz civarındaydı fiyatı şimdiki fiyatını bilemiyorum) gözüme fazla göründü açıkçası.

  Fakat içimdeki Roses Vanille aşkı dinmedi. Bir gün tesadüfen (link: https://youtu.be/_-ymmuS6Wq8 parfümle dans kanalında bir videoya) denk geldim. İzledikten sonra hemen Rose Gourmand'ı sipariş verdim ve beklemeye başladım. Parfümü gelir gelmez sıktım, sanki gurbetten sevdiği gelmiş yeşilçam kızı gibi mutlu hissettim kendimi...

  Kokusu gerçekten muhteşem! Açılışta resmen güllü bir lokum ama biraz daha havalı bir lokum (gizlinot: cool turkish delight da iyi parfüm adı olurmuş aslında bak). Açılışında vanilyayı daha baskın alıyorum, gül hemen arkasından geliyor. İyice hafifleyince yumuşacık bir vanilya kokusu kalıyor.

  Benim tenimde kalıcılığı çok rahat 9+ saat. Kıyafetlerime sıktığımda ertesi gün bile alıyorum kokuyu. Silajı da oldukça yüksek, maskeyle tesadüfen de olsa test etmişliğimiz oldu bir kez. İltifat alan bir parfüm, yalnız hafif değil o konuda uyarmalıyım. kör alış için çok uygun değil bence. Ha tabii gül, vanilya, amberli sıcak kokuları seviyorsanız hiç durmayın derim. Kış mevsimine çok uygun bir parfüm olduğunu da ayrıca eklemek isterim.

  Unutmadan fiyatından da bahsedeyim ve toparlayayım girdiyi. Şu anda zara indirimleriyle fiyatı 99,95'e düşmüş, ben aldığımda 129,95'ti (gizlinot: manceranın onda birine aldım yahu inanılmaz). 80 mllik şişesinde ve bence parasına fazlasıyla değiyor. (gizlinot: gerçi şimdi böyle dedik diye zam falan da yapmayın sayın yetkililer bırakın da azıcık bizim yüzümüz gülsün!)

  Uzun lafın kısası (gizlinot: oo bravo mica çok kısa oldu gerçekten) benim çok sevdiğim parfümüm oldu, tekrar alırım, tavsiye de ederim.

  sevgili (yazar: ladygrinningsoul) uktesiydi.

  ilgili medya:
  1
  15 ocak 2021 09:06