sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (0)

  63. benim için galibi kesinlikle mango'dur.

  Kumaş pantolonlar: Mango. Vücut tipime en uygun pantolonları burada buluyorum.

  Kazak-hırka: Mango. 10 senelik kazağım bile vardır. Zara'dan sadece indirimde kaşmir bulursam alıyorum artık. Geri kalanı sezon sonuna kadar bile dayanmıyor.

  Manto-mont-trençkot vs: Zara. Mango'nun mantolarına göre 1-2 sezon daha dayanıklı oluyorlar. Yine de Mango'dan 15 sene önce aldığım trençkotun hala taş gibi durduğunu söylemem lazım. Hakkını yemeyeyim.

  Jean: Zara. Mango'da beden tutturamıyorum. Cep yerleri de hep bir garip oluyor.

  Elbise: Mango. Fiyat-kalite performansı açısından Zara'dan çok daha başarılı.

  Bluz-gömlek: Mango.

  Basic t-shirt: Zara.

  Tasarım: Mango'nun tasarımları bir nebze daha zamansız olduğu için 2-3 sene sonra da rahatlıkla giyilebilirken Zara'nınkiler daha "trendy" olduğu için çoğunlukla bir sonraki sezonda sırıtabiliyor.

  Websitelerinden de bahsetmek istiyorum. Hazır yerini bulmuşum, içimi dökeyim biraz. Zara'da hala istek listesi diye bir şey yok. Bir gördüğünü bir daha göremiyorsun. Mango'da ise sezon başında istek listeme eklediklerimi sezon sonunda tükenmiş olsa dahi görebiliyorum. Bu benim için önemli bir nokta.

  Zara'nın websitesinde kıyafetleri net bir şekilde tahlil edebilmek mümkün değil. Mankenlere verdirdikleri garip pozlar yüzünden kıyafeti çözemiyorum bir türlü.

  Ayrıca iki websitesinde de mankenlerin üzerindeki kıyafetin bedeni yazmıyor ancak Mango'da en azından m beden için yapılan bir hesaplama oluyor. Bu da kısmen işimi görüyor.

  Bir de "görünümünü tamamla" kısmı var. Hani gömleklere bakarken mankenin üzerindeki pantolonu beğenirsiniz mesela. Zara'da o pantolonu bulamazsınız. Bulsanız bile ararken o kadar zaman harcamışsınızdır ki hevesiniz kaçar. Mango'da ise aşağıda mankenin üzerindeki diğer parçalar da bulunur. İşiniz kolaylaşır.

  Bana göre Mango.

  11 haziran 16:31

  62. Mango markasını kendime daha yakın buluyorum genelde Zara’dan hiç bir şey almadan çıkarım. Basic kısımı hariç bana hitap etmiyor.

  11 haziran 14:12

  61. Zara’nın tarzı bana her kıyafeti her kombine yönlendirebilirmişim gibi geliyor, ki aldığımda da öyle oluyor ama mango daha kadın kadın geliyor bana. Sanki mango ürünlerle biraz daha eğlenceli basit , dikkat çekici kombinler yapılmıyor gibi. Zara bence daha iyi. Mangoyu gitgide boynerdeki klasik Türk markaları gibi hissetmeye başladım, ki eskiden en sevdiğim mağazaydı

  11 haziran 13:26

  60. nedenini bilmiyorum ama mango. zara "çok aşırı pahalı" olarak zihnime yerleşmiş gitmiyor, sanki öteki değilmiş gibi...

  11 haziran 13:05

  59. Ben de açık ara farkla zara önde. Kendini hemen hemen her hafta yeniliyor, gençlere de, iş kadınınlarına da, orta yaşlılara da hitap ediyor. Basic ürünlerde fiyatları mangoya kıyasla daha uygun. Tabi zara modaya aşırı ayak uydurduğundan bazı aldıklarınızı sonraki seneler kullanmak istemeyebilirsiniz ama Mango o konuda daha risksiz zamansız parçalar yapıyor. 

  11 haziran 12:02 11 haziran 12:04

  58. mangoyu kendime daha yakın bulmakla birlikte artık ne zara ne de mango benim için o fiyatlara değmez. Ancak çok çok çok beğenmem lazım.

  11 haziran 11:55

  57. herkesin mutlaka fark etmiş olacağı ama kimsenin yazmadığı bir şey; mango sürekli fiyatlarla oynuyor (fiyat ayarlaması yapamamaktan doğan beceriksizlik mi diyeyim ne diyeyim), özellikle indirim öncesi. zara, özel bir durum olmadıkça indirime kadar aynı fiyatlarla devam ediyor.

  mango'da bir şey beğenip indirimi bekliyorsanız fiyatını da içeren ekran görüntüsünü şu ana kadar almış olmanız yararınıza olurdu. indirimde kazıklanmak da var. (gizlinot: zaten ne alsak kazıklanıyoruz orası ayrı)

  kısaca mango'yu fiyat açısından kestirmek zor. ama zara'nın belli başlı ürün-fiyat kategorileri var. bir bakıma o fiyatları normalleştiriyor, algı ile oynuyor, daha profesyonel yapıyor bu işi.

  10 haziran 12:11

  56. Bu versusta net bir karar veremem ama zara benim için kurtarıcı parçalar bulduğum bir yer. Mağazasına çok girmem çünkü her zaman güzel şeyler olmuyor ve pahalı ama girdiğimde hayatımın trençkotu ya da yazlık pantolonunu bulabiliyorum. Yani çok beğendiğim, indirimsiz direkt aldığım şeyler zara’dan çıkıyor. 

  Mango’nun ise tasarımlarını beğeniyorum ama illa almam gerekiyor gibi düşünmüyorum. Bir de açıkçası aldıklarımdan pek memnun da kalmadım. İnternetten hep aynı bedeni alıyorum, bazıları olurken bazıları olmuyor, belli bir standart yok. Bu yüzden ürünleri ya iade oluyor ya da dolapta giyilmeyi bekliyor malesef. Şu ana kadar alıp memnun kaldığım kışlık kabanı ve cüzdanı oldu. Ek olarak Mango’da kesinlikle indirim beklerim.

  6 haziran 10:59

  55. ayakkabıda zara, giyimde kesinlikle mango'yu tercih ederim. daha minimal, modası geçmeyecek, yıllarca giyilecek modeller sevdiğimden mango çok daha risksiz bu konuda. öyle sevdiğim bi marka ki, her sezon tüm ürünlerini komple gardrobuna taşımak istiyor, sonra fiyatlarını düşündükçe kahroluyorum..

  5 haziran 22:43

  54. ikisini de çok seviyorum. daha klasik ve düz bir şey almak istediğimde mango’yu tercih ediyorum düz tişört, gömlek veya kazak gibi. zara’ya daha farklı tasarımlı ürünler alacağım zaman daha çok uğruyorum. 

  5 haziran 22:22