yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • medya (0)

  87. Zamansız parçalara dolabınızda yer vermek isteyip hemde kaliteli olsun diyorsanız kesinlikle mango diyorum.

  Zara dönem modasına uygun kıyafetler çıkartıyor, ama modanın geçici olduğunun farkında olan süslüler zamansız moda akımına ve feminen görüntüye ulaşmak için tercihi mangodan yana kullanır.

  Giysilerindeki kalite bakımından zara gerçekten iyi değil ve parasını haketmiyor. Mango hem kalite hem uzun vadeli tercihte akıllı yatırım yaparak paranızı değerlendirmeniz açısından zara'ya kıyasla çok daha mantıklı bir seçenek.

  14 aralık 2019 14:07

  86. Zara daha maskülen, mango daha feminen. İkisini de dene tarafını seç.

  Ben şahsen mangonun belli vücut tiplerine uygun olarak ürün ürettiğini düşünüyorum. Boyum kısa olmamasına rağmen pantolon bazı boyları uzun, bunun dışında basenli kadınları hiç düşünmüyorlar bence. Kalıplar o kadar oturan cinsten ki hiç bi denediğim şeyde rahat edemiyorum. O yüzdem zara diyorum

  14 aralık 2019 03:30 14 aralık 2019 03:31

  85. Ikisi de çocuk işçi çalıştırıyor ama umrunuzda değil tabii kumaş kalitesi daha önemli. ,7-8 yaşındaki çocukların elleri cok küçük arada bir dikiş hatası yapabilirler o yüzden kızmayın iki markaya da ;) hangisinden yılbaşı kombininiz?

  Edit: eksileyenler tam olarak kimler? Çocuk haklarının hiçe sayılmasını destekleyenler mi? Yoksa " bize ne ya bi elbise giyip mutlu oluyoruz onu da zehir etmeyin" diyen benciller mi?

  13 aralık 2019 14:22 13 aralık 2019 14:36


  84. bence Mango alır. dolabımın yarısı mango. (gizlinot: diğer yarısı da mavi zaten ) kalitesini bi tık daha iyi buluyorum. kalıpları da daha iyi bence. (armut vücudum var) zara kıyafetlerde alt tarafı inceler daha rahat edecektir diye düşünüyorum.

  zarada çok trend ve çarpıcı parçalar olabiliyor, bazen beğenip alıyorum. ancak bu trendler hep sezonluk. mango'nun da aşağı kalır bir yanı yok bence çarpıcılıkta, kendime müthiş bir deri elbise almıştım gayet çarpıcı :)

  13 aralık 2019 14:00 13 aralık 2019 14:01

  83. Zara daha özgün ve çeşit çok fazla.

  Bana kalırsa mango daha kaliteli daha klasik. Ikisi de aslına bakılırsa uzun süreler dayanıyor. Çeşit fazla olduğu icin zara diyorum

  13 aralık 2019 12:03

  82. parfümleri için zarayı secmem daha muhtemel (gizlinot: hoş onların da kalitesini ne yazık ki bozmuşlar)

  13 aralık 2019 11:38

  81. Herkesle aynı şeyi söylemiş olacağım ama gerçekten de zara o senenin trendleri ne ise ona göre koleksiyon çıkarıyor ama mangonun hep çizgisi aynı senelerdir aynı parçaları her sezon bulabilirsiniz. Daha klasik daha sade ve düz çizgilere sahip daha naturel renklerde parçalar oluyor. Ben genelde şöyle diyorum zara kendimi tarz ve trendlere uygun giyinmiş görmek istediğimde tercihim, mango ise daha işe giderken tercih ettiğim oturaklı ve sade bir görüntü istediğim zamanlardaki tercihim. kalite olarak mango bi tık daha iyi bence. Ama üründen ürüne değişiyor mesela kemer, cüzdan, çanta, takı vs aksesuarda kesinlikle mango çok önde. Deri ceketleri ve yün içerikli kazak ve kabanlarda da mango daha iyi ancak zara da elbise gömlek pantolon ve sweatshirtlerde iyi diye düşünüyorum

  13 aralık 2019 08:47


  80. Arada giyilebilir şeyler çıksa da, bu yıl zara'da saçma sapan parçalar fazlaydı. Ayrıca çoğu ürününde kalite vasatın altında. Yine bu yıl mango'nun da pek bir şeyini beğenemedim. Fazla renksiz ve sıkıcıydı. Kalite olarak Zara'nın çok az üstünde görüyorum. Ona da vasat diyelim. İkisi de değil benim için.

  12 aralık 2019 18:58

  79. Zara hem gençlere hem orta yaşlılara hem de orta yaş üstüne hitap ediyor diye düşünüyorum. Belirli bir tarzı yok. Hem klasik hem spor her türlü tarzı bünyesinden barındırabiliyor. Mangoya gelecek olursak bunun tam tersi. Genelde hep klasik ve orta yaş/orta yaş üstü hanımefendilere hitap ediyor. Bunun dışına çıkan tek tük üründe bence vasat durumda. Sanki "yapalım da gitsin amaaan" denerek üretilmiş. Ayrıca Zara'yla karşılaştıracak olursak çoğu ürünü daha pahalı. Beğendiğim tek kategorisi çantaları. Onları da almaya bütçe yetmiyor ne yazık ki...

  12 aralık 2019 18:23

  78. Bence Mango, Zara'nın ürünleri daha modaya uygun gelirken bana Mango'nun ürünleri daha klasik ve zamansız geliyor benim tarzım da buna daha yakın olduğu için Mango'yu daha fazla sevmekteyim ve dolabımda bolca ürünleri yer almakta.

  11 aralık 2019 21:26