zara

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (614)
  • medya (24)

614. dün bir mağazalarına gittim mont almak için. kadın reyonunun halinden utandım, medeniyetsizlik gerçekten çok fena.

kalan montlar bedenime olmadı, güzel bir şey de bulamadım. yarısı yerlerde sürünüyordu zaten. en ucuzu da 250 liraydı.

gittim erkek reyonuna, tertemiz. gayet unisex ve feminen görünümlü montlar vardı. derli toplu, her şey sırasıyla askıdaydı. kendime unisex gayet güzel bir mont aldım.

169 liraydı ayrıca. erkek reyonunu karıştırmanızı öneririm süslüler, özellikle siyah deri üstüne gül desenli çok güzel montlar vardı.

bugün 03:39

613. valla kapanır mı kapanmaz mı o beni hiç ilgilendirmeyen bir konu, ama gördüğüm kadarıyla bazı çalışanları ve de müdürleri bir acayip olan mağaza.

geçen gün elimde aldığım birkaç şeyle kasaya gittim. neyse aldıklarım kasadan geçti, bir tane de parfüm vardı içlerinde hatta. ödeme yaparken tutarı duyunca aklıma geldi parfüm ne kadar diye sordum. kasiyer de bana etiketteki fiyattan farklı bir fiyat söyledi ve tabii ben de buna itiraz ettim. kasadaki kız etiketi değişmemiş bu eski fiyat zam geldi deyip beni geçiştirirken, tam da o esnada başka bir şey için mağaza müdürleri geldi kasaya. benim tavrımdan sonra bu durumu müdürüne sordu, kendi aralarında bir şeyler dediler ama orasını anlayamadım. sonra kız bana döndü ve hala etiket değişmemiş muhabbetine devam etti. iyi de bu beni bağlamaz ki, siz bana ürünü etiket fiyatıyla satmak zorundasınız dedim. oradan müdür olan hanım, hanımefendi 'tamam işte size o fiyattan verdik, etiketler elle değişiyor insan hatası olabilir yani' dedi arkadaki müşterilerin de duyabileceği bir sesle. ben de zaten öyle yapmanız gerektiğini, bunun benim kanuni hakkım olduğunu söylüyorum kasadaki arkadaşınıza dedim. bu konuşmadan sonra kız o zaman tamam deyip ürünü kasadan etiket fiyatıyla tekrar geçirdi. aralarındaki oyuna bakar mısınız, ben kararlı olmasam zam geldi deyip bana o fiyattan satacak parfümü. evet ürüne zam gelmiş olabilir bunu anlayabilirim. o zaman tek tek ürünlerinizin etiketlerini değiştireceksiniz, sonra da gerekli kontrolleri yapacaksınız bir zahmet. bunu yapamıyorsanız, bazı şeyler 'insan hatası' olarak gözünüzden kaçıyorsa da, bana kanundan doğan hakkımı, verdik işte sana o fiyattan al git başımızın gözümüzün sadakası olsun der gibi bir havayla yapmayacaksınız.

gözümün önünde iki dakika önce de bir kazağın fiyatı kasada 150, etikette 79 olarak göründü çünkü. demek ki biz itiraz etmesek kendi hatalarını da bize ödetecekler. çarşıdan aldım 10 kuruş, eve gelip baktım ki asıl ödediğim 20 kuruş muhabbeti yani. gerçi para üstlerinde 10 kuruşları özellikle vermeyen bir firmadan söz ediyoruz burada. kısaca uyanık satıcı. bu ne kadar demekten, etiketle faturadaki fiyatları kontrol etmekten asla çekinip utanmasın kimse. toplu alışverişlerde çok sık yaşanabiliyor bu tip şeyler çünkü. dikkat etmekte yarar var.

bugün 00:36

612. sezon başında pudra renkli moher karışımlı bir kazak denemiştim. alsam mı almasam mı kararsız kalmıştım sonra bedeni tükenmişti. fiyatı 129'du yanılmıyorsam.

şimdi aynı kazaklar 149 (link: https://www.zara.com/tr/tr/balon-kollu-kazak-p06771001.html?v1=5322110&v2=358007 bunun çok benzeri)

içerik: 59% akrilik, 20% polyester, 14% yün, 7% tiftik

geçen gün addax'ın sitesinde gezerken çok benzer bir kazak gördüm ve aldım (link: https://www.addax.com.tr/mor-bogazli-triko-k2281_adx-00011354-171 şu). içerikleri de neredeyse aynıydı.

içerik: %56 Akrilik %20 Polyester %16 Yün %8 Moher

biri 149 tl, biri 65 tl.. zara'nınki sadece biraz daha yumuşak. ikisi de kar ediyor bu kazaktan. peki zara ürettiğinden 8 kat kar etmek zorunda mı acaba?

diyeceklerim bu kadar..

edit: benimkiyle benzer renkte olan benzer içerikli başka bir (link: https://www.zara.com/tr/tr/kapüşonlu-sweatshirt-p06771006.html?v1=5686527&v2=358007 kazak)

dün 15:55 dün 16:19

611. kapanmıyormuş sebi bebi'nin hikayesinde gördüm bu ne pr çalışması mı falan diyor

18 ocak 23:45


610. youtuberların göz yaşlı... sebi bebi ağlıyordu, damla neden diyordu, melodi kendini yerden yere vuruyordu... duygu özaslaaağğnnn, o highend insaağnnn?! o da ağlıyordu...

18 ocak 22:13

609. Gidiyo mu gitmiyo mu bilmediğim ama ikinci dalga indirimin başladığı dedikodusunu aldığım marka 

Avm ye gidip ölücülük yapacağım ne kaldıysa bi bakcam dedi ve iki basic tşörtle döndü 

18 ocak 13:08

608. C&A kapandıysa Zara hiç kalmasa da olur. Bundan 2 sene önceydi sanırım, arkadaşım söylemişti C&A ve Zara'nın kapanacağını. Zara hala duruyor ama C&A tam da belirtilen zamanda kapattı. Gitmeyeydin iyiydi çünkü kaliten ve modellerin kesinlikle Zara dan daha iyiydi..

18 ocak 11:49

607. Fatih Altaylı'nın dediğine çokta şey yapmamak lazım :d

O dediğiyse kapanmayacak magazadır

18 ocak 11:15

606. Eger cekilme dedikodusu dogruysa, sadece yaptığı alışverişleri videoya cekip para kazanan super vizyonlu youtuberlarimizin da sonunu getirecektir. Sirf bu yüzden bile sevinmeye deger sjksfk

18 ocak 01:05

605. Her sene olan Zara kapanıyoo muhabbetinin bu sene olanı. 

İndirimde savaş alanı olan yerden bahsediyoruz nereye gidecek allahaşkına..

17 ocak 21:41