girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (689)
  • medya (25)

689. zara bence de güzel parçaları, tasarımları olan bir marka. denk geldikçe girip bir şeyler alırım ama youtuber ların zara alışverişim, zara yeni sezon alışverişim, zara indirim alışverişim başlıklarıyla video çekmelerini asla asla anlamıyorum. yani zara çok lüks ya da çok orijinal bir marka değil, kumaşları çok kaliteli değil, bir şey beğenip aldığınızda pişti olma ihtimaliniz çok yüksek. youtube da zara alışverişim diye video çekmek neyin kafası cidden anlamış değilim. kim niye merak etsin senin zara dan ne aldığını.

dün 21:16

688. parfümleri, indirim zamanına denk geldiyse hücum ettiğim mağaza.parfümlerin kalıcılıkları orta genellikle ama bir çoğu harika kokuyor ve pek çok markanın da muadili kokular oluyor. ama indirimsiz dönemde 70-80 tl gibi fiyatları var. o performanstaki kokulara o fiyat verilmez.

bir de çantalarını çok beğenirim kendilerinin. ama fiyatları çok arttırdılar. doların tabiki etkisi vardır ama arz-talep de önemli bence. adamlar ne fiyat yazsalar sorgusuz alanlar olduğu için Türkiye'de lüks tekstil firması gibi gözüküyor. halbuki yurtdışında zara daha çok oranın koton'u gibi.

dün 09:59

687. allahın zarasına neden bu kadar lüks muamelesi yapıldı ve kişilerin giyip giyip iade ettiği konusunda bi girdi yazıldı, eksilenince de neden bu kadar reaksiyon gösterildi anlayamadığım; bana göre asla parasını hak etmeyen, bir devlet memuru olarak söylüyorum bence "lüks" olmayan bir marka.

hiçbir marka "ay sürekli iade geliyo ya baydıııık" diyip fiyat artırmaz diye düşünüyorum. kaldı ki ülkemizde iade süreci o kadar sancılı ve firmalar tüketici haklarından o kadar bihaber ki kimsenin iadeyle falan uğraşacağını da sanmıyorum. benim bile paramı sokağa atacak halim yokken "amaaan şimdi nasılsa almazlar uğraşmayayım, giyivereyim/kullanıvereyim böyle" dediğim ürünler oldu.

euro 6.09₺ iken fiyat artışına bu kadar yaratıcı bir bahane beklemiyordum. ayan beyan her şey zaten.

15 kasım 15:39


686. Kargo firmasıyla yapılan anlaşmalarda onlara bizler gibi 7-8 tl ödemeyen giyim firması. 

Anlaşmaları kargo başına maksimum 3 tl’dir. Maksimum o da. Daha önce trendyol’un 2 tl’ye anlaştığını öğrenmiştim bu da ek olsun. 

15 kasım 10:30

685. Kargo parası değil euro kuru etkiler fiyatları, 3 tane kendini zeki sanan, etiketli giyip giyip iade eden kişi yüzünden böylesine büyük bi bünye altındaki bir mağazanın fiyat değişikliği yapacağını düşünmüyorum. herkesin ekonomik durumu farklıdır ama açıkçası hiçbir sosyal medya influencer'inin(gizlinot: so called) alıp geri vermeye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. reklam anlaşmalarından ve youtube üzerinden kazandıkları paralar, yeter de artar buralardan alışveriş yapmaya. bir de youtube dan kazanılan para dolar üzerinden oluyor bildiğim kadarıyla. bunu da düşündükçe, artan fiyatlardan tabi etkilendi herkes ama giyip geri veren influencer olduğunu pek de düşünmüyorum bu tip küçük hesaplara girmezler bence.(en azından en çok bildiklerimiz adını saydıklarımız)

15 kasım 10:26 15 kasım 10:31

684. Gerçek neden bu mudur bilinmez ancak Artık kargo parası vermeyip, bir sürü ürün alan ama sonra o ürünleri tekrar iade eden ve bunu tekrar tekrar yapan müşterilerinden midir nedir, fiyatları epey uçurmuşlardır, arşa çıkarmışlardır. O kadar arştadır ki fiyatlar, kafamızı yukarı kaldırıp bakmaktan boynumuz ağrıdı (!)

Bir sürü ürün alınca kargo parası verilmiyor ama müşteri bunları gidip iade edince şirket sürekli sürekli Kargo parası ödemekten zarar ediyor. Tekrar tekrar bu durumla karşılaştıkları için sanırım fiyatlarda kargo parasını da çıkaralım düşüncesiyle mi ilerliyorlar artık bilemedim. (Bana göre bu düşünce böyle, ha tabi dolar da var zaten)

Ayrıca Şu Zara'dan, Bershka'dan, Massimo Dutti'lerden vb. alışveriş yaptım, bunu aldım, şunu aldım diye millete hava atan Youtube yahut Instagram fenomenimsilere inanmayın. Yahu bir insanda para nasıl "çok" gibi olur, bir değil iki değil, karun mu bunlar,neyiyle satın alıyor bu kadar ürünü diye soranlara cevabım: Onlar, etiketlerini gizleyip, iki foto çekindikten ve bir güzelde hava attıktan sonra tekrar iade ediyorlar canımcım.

Edit: Seri şekilde eksilendiğime göre ya Zara çalışanları var aramızda ya da Çok gibi parası olanlar. Eee ne demişler "doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" diye. Ayrıca okuduğunu bile anlamayanlar tarafından da eksilenmişim. Siz öyle sanın, iki foto çekinip geri veriyorlar canım. Neyse kalın bu kafayla, bende akıllılara (!) Ayıracak vakit yok.

15 kasım 10:13 15 kasım 14:43

683. 340 liraya kazak! indirimde kaça düşebilir ki! artık indirimde bile bakmama gerek kalmayan mağazadır. (link: https://www.zara.com/tr/tr/yildizli-kazak-p05755115.html?v1=8110777&v2=1074660 yuh desek ayıp mı)

edit : entryi eksileyen olduğuna göre, şu kazak bi bana pahalı gelmiş demek!

14 kasım 17:04 14 kasım 19:06


682. fiyat artışında döviz faktörüyle birlikte, zara'nın birkaç yıl önce aldığı türkiye'de küçülmeye gitme kararının etkisi olduğunu düşünüyorum. az ve öz mağaza-müşteri mantığı sanıyorum.

fiyatlar konusuna gelirsek, zara'ya kadar koton, lc waikiki bile uçmuş. karşılaştırınca zara'daki fiyatlar bunlara bakınca fahiş gelmiyor açıkçası.

hayat pahalı.

26 ekim 20:26

681. Bundan on yıl önce lisede kadın - genç kız magazin dergilerinde ünlülerin ucuz alışveriş noktası olarak doğrudan mango ile birlikte zikrettiği yerdi. Bir İstanbul gezimiz sırasında gezme fırsatı yakaladığımda bu ünlüler sahiden çok zengin olmalı, nasıl buraya ucuz kaçamak noktası derler be demiştim. 10 senedir bu kalibreden hiç çıkmadı. Hep pahalıydı. Lüks sadece para değil bir kalite ölçüsüdür de. Zara’nın sezonluk ürünlerine fahiş fiyat diyoruz, lüks değil. Tasarımları çok başarılıdır o ayrı.

26 ekim 19:00

680. yeni koleksiyonunda normal desenli gömleğe 339 lira fiyat koymasıyla beni dumura uğratmış markadır, umarım black fridayde güzel bir indirim yaparlar.

26 ekim 11:56