sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (762)
 • medya (24)

762. koleksiyonlarını genel olarak başarılı buluyorum; trend olanı yorumlama biçimleri benim stilime uyuyor. Bu nedenle indirimini takip edip yüklü alışveriş yaptığım markadır; indirim dönemleri harici koleksiyondaki bir parçaya aşık bile olsam kesinlikte buradan alışveriş yapmıyorum kendime sözüm var.

1 saat önce

761. Anlatacağım şey belki etik değil ama geçen yıl indirim döneminde bir mağazasına gittim sabah. Bir ayakkabı görmüştüm sitesinde 4. haftasıydı indirim döneminin. Bir mağazada bir sürü stok görünce ki aklımda bir şeye takılınca hemen benim olmalı düşüncesiyle, hiç uyumadan kalkıp gittim mağazaya. Hatta beraber açtık mağazayı, o kadar erken. Ayakkabıyı buldum, internetteki görsellerden avam duruyordu açıkçası. Neyse dedim o kadar gelmişim bir deneyeyim. Ayakkabıyı elime aldım, ayağıma geçirmeye çalışırken ayakkabı yırtıldı. Bot çizme gibi bir şeydi. Zorlamadım bile zaten ayağım 37 numara ama 38 denemeye çalıştım. Ayakkabı resmen sokuldu.  Biliyorum etik değil.. ama hiç sesimi çıkarmadan ayakkabıyı yerine koyup başka ürünler bakmaya devam ettim. Ben o ayakkabının yırtıldığını söylesem bana zorla satabilirlerdi. Şöyle ki, denemeden almış olsam evde yine yırtılabilirdi. Denemeye çalışırken bir ayakkabı kopuyorsa bu tüketici hatası mıdır, bilmiyorum. Ayakkabıları gerçekten kaliteli değil. Ve çok uçuk fiyatları var sezonda. Burdan ayakkabı almak yerine gerçekten ayakkabı üreten firmalardan almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ben çok fazla ayakkabıya para verebilen birisi değilim ne yazık ki. Beğendiklerim ekonomik durumumu çok aşıyor. Sadece spor ayakkabı konusunda biraz kendimi zorluyorum, almaya çalışıyorum. Ama bu tarz yerlerden ayakkabı alana kadar gerçek ayakkabıcıları tercih edin derim. Hem rahat değil zara ayakkabıları, onu fark ettim. Hem de dayanıksız. Bakın ikinci el alışveriş sitelerine, zara ayakkabıları çok fazla görebilirsiniz. Çoğu yeni gibi hatta, demek ki rahat değil ki satıyorlar. Paranıza yazık gerçekten. Kimsenin parasına karışma hakkım yok biliyorum.  

Eksileyenleri anlamıyorum. Ayakkabı sizin de denerken elinizde kalsa ve size onu zorla satsalardı, bu sefer buraya gelip zara daha giyerken elimde kalan ürünü bana zorla sattı, yüklü miktarda sürekli alışveriş yapmama rağmen bundan sonra boykot listemdesin, bir daha asla almam vs saydırırdınız ama neyse. 

1 saat önce 1 saat önce

760. Süslülerin de bahsettiği gibi ürünleri kesinlikle kaliteli değil. Ama moda devlerini takip edip aynı modelleri kopyalama konusunda en hızlılardan. Bu yüzden modayı takip konusunda istekli insanların ilgisini çekiyor tabiki.

Yalnız ben bir şeye dikkat çekmek istiyorum aldığım bütün jeanlerin arkadan çorap söküğü gibi yırtılması. Istisnasız hepsi böyle bir sonla karşılaştı ki uzun süreli kullanmamış olmama rağmen.bununla ilgili çok fazla şikayet okudum ama firma sanırım pek aldırış etmediğinden düzeltme yoluna da gitmiyorlar ürün kalitesini.

bugün 13:40

759. Bir kaç yıl öncesine kadar ne alacağıma karar veremediğim mümkünse tüm koleksiyonuna sahip olmak istediğim ama artık yalnızca ayakkabı ve jean alabildiğim mağaza. Diğer ürünlerde gözle görülür biçimde kumaş kalitesizliği ve kötü tasarımlar mevcut fiyatını hak eden bir ya da iki parça beğenebiliyorum, ayakkabı modelleri de geçen yıllara oranla kötüleşse de kıyafetlerine göre nispeten daha iyi durumdalar en azından göze hitap etmeye devam ediyorlar.

bugün 13:26 bugün 13:26

758. ayakkabılarını hiç satın almadım ama çanta ve kıyafetleri çok net mangodan daha kaliteli olan marka. Mangodan aldığım kazaklar 3 giymeye 2 yıkamaya şekil değiştirirken, jeanleri bollaşıp diz yaparken zaradan aldıklarımda asla böyle bir sorun yaşamadım. Çanta konusunda da mangonun çantalarının içinde kartonumsu kağıdımsı bir malzeme olup zamanla bu malzeme yırtılıp ezilip büzülmüş, zaranın çantaları ise sapasağlam kullanılabilir durumda.

bugün 12:35

757. (bkz: zara vs mango) diye bi başlık var? 

sadece parfümlerini beğendiğim, kalitesine göre yüksek fiyatları olan bir mağaza. Çantalarını da beğeniyorum ama pahalı buluyorum.

bugün 12:14

756. Kıyafet kalitesi mangodan kötü ama farklı model ve trendleri takip etmek açısından zara öndr.Çanta ve ayakkabının da sadece çanta ve ayakkabı satan markalardan alınması gerektiğini düşünüyorum ki hem mangonun hem zaranın özellikle ayakkabılarının görüntüleri güzel ama fiyatını hak etmeyen derece dandiklikte ayakkabıları.Çanta yine de alınabilir

bugün 12:10

755. kıyafet kalitesi, çanta ve ayakkabı kalitesi kesinlikle mangodan kötü olan marka. gardrobum mango ve zara'dan oluşuyor. ama şunu gördüm zara mango'nun yerini asla tutmuyor. tasarımları mango'dan daha iyi olabiliyor bazen. o durumlarda zaten zara'dan alışveriş yapıyorum. deri çanta ve ayakkabı da mango'dan farkı yok. ama deri olmayan çanta ve ayakkabı alışverişini buradan yapmayın. beden durumunda ise ben 36 bedenim burada 38 oluyor ama düz vücutlar için zara uygun; mango'da 32-34 beden oluyor daha curvy için uygun. yani beden olarak ikisinin de dengesi yok.

bugün 11:42 bugün 12:49

754. ürün kalitesinin mango'dan daha iyi olduğuna katılmadığım marka. özellikle mango'nun kabanları çok daha kaliteli duruyor. elbiselerimin çoğu zaradır, çünkü yaşadığım yerde mango bir tek online satış yapıyor. onun dışında ben mangonun ürünlerinin kesimlerini daha kadınsı buluyorum. bence zara'daki ürünler düz vücut yapısına (muz tipi vucut ?) gore uretilmiş oluyor. "embrace your curves" diye ürettikleri kotları 34-36 beden modellerle tanıtan bir markadan bahsediyoruz. ben zara'da xs ya da s giyerim, ama bu onları bu tutumlarından dolayı eleştirmeyeceğim anlamına gelmez.

zara ile ilgili kötü anılarım:

aldığım kabanın bir iki aya mahvolması. tüylerinin çıkıp, kumaşının aşınmış gibi görünmeye başlaması. sonrasında giyemedim. o derece kötüleşti.

aldığım kot pantalonun yine birkaç aya dağılması. bunu hiç anlayamadım. sanırım çamaşır makinesinde gerçekleşti. daha önce hiç böyle yırtılan bir kötüm olmamıştı.

ben zaten ayakkabıya para verilmesi taraftarıyım, ama ayakkabılarının hepsinin facia olduğu da bilinen bir gerçek.

hala da kötü bir alternatif olarak görmüyorum. zaten yaşadığım yerdeki yerel markalar zaradan çok daha pahalı ve kalitesiz. zara'dan çok sevdiğim kıyafetlerim de var, ama şu verdiğim iki örnek aynı sene içinde gerçekledi, böyle şeyler olmamalı.

bugün 06:28 bugün 06:29

753. İndirimde fiyatları bazı ürünlerde lcw ve defacto seviyesine düşen mağaza. ben çok şaşırdım(eskiden hiç indirim takip etmezdim). çok saçma değil mi ya?

parfümleri çok güzel. kalıcılığı da fena değil, baymıyor.

dün 20:03