sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (776)
 • medya (26)

776. burası ben üniversitedeyken ucuzdu yahu. yani tamam mağazayı yüklenip çıkabilecek kadar ucuz değildi ama fiyat-performans oranı iyiydi hiç değilse. gerçi ben üniversitedeyken dolar da 1.20 falandı sanırım ama yine de şimdi her girdiğimde yani buna neden bu parayı vereyim ki tam olarak dedirtiyor.

ha bence günlük giyim noktasında özellikle indirim dönemleri hala tercih edilebilir, çok şahane tasarımları var, aynı şekilde çantaları da kendi segmentindeki diğer mağazalardan daha kaliteli ve ağır ama buradan dış giyim ürünü almak bence hiç mantıklı bir tercih değil. akımı iyi yakalıyor, bakınca çok güzel görünen dış giyim parçaları hazırlıyor ama çok vasat kalitede. yani o etiketle kaban sattığında en azından iki hafta sonra tüylenmemesini beklerim bir alıcı olarak, sezonu bile çıkartamıyor kabanları. yalnız ben lisedeyken bile şişme mont gibi çok spor şeyler giymedim, daha spor modellerinde olay nedir bilmiyorum ama kaşe kabanları al beni ve sayemde iki hafta sonra son 15 yıldır hiç kilo almadım biliyor musun diye gururla gösterebileceğin bir ürüne sahip ol diye bağırıyor.

6 nisan 00:04

775. bir ara güzel kot ve deri ceket tasarımları vardı. artık yok. kaliteli de değil ürünleri. fiyatları ise sanki bana şanel. ben burayı oldum olası sevmedim.

5 nisan 11:08

774. (yazar: hygieia) ve (yazar: hazelnut) Ben de görüyorum ve artırıyorum, 32 yaşındayım, parfümleri haricinde hiçbir ürünüm olmadı bu markadan. (gizlinot: swh)

Birincisi 8-9 ay öncesine kadar oldukça kiloluydum ve markanın gerçekten gizliden ve inceden "kilolu insanlar bizden alışveriş yapmasın" mottosu var ve ben bu duruma sinir olmuştum. (gizlinot: annem yaşına göre iyi denebilecek bir kilodadır, 40-42 beden arasında gidip geliyor; zamanında buradan bir l beden pantolon denemişti, bacaklarından geçmemişti pantolon, asla unutmuyorum. Öyle bir l beden anlayışı...) Markadan alışveriş yapmamamla ilgili bir diğer husus ise ürünlerinin bir çoğu hızlı değişen trendlere uygun şekilde sezonluk parçalar olduğu için ve kalitesine göre bence uçuk fiyatlara satıldığı için tercih etmiyorum. Kapsül gardrop sahibi biri olarak zara ürünlerinin tarzı bana hiçbir zaman uymadı, uyacak gibi de durmuyor.

Ha "oriental" ve "fruity" parfümlerini gerçekten severek kullanıyorum ve parfüm fiyatları bu durumdayken de seve seve alır kullanırım, o ayrı bir konu.

21 mart 10:32 21 mart 10:35

773. Zamansız ve basic diye tabir edilen parçalar dışında (gizlinot: kendi adıma) ürünlerini satın almaya değer görmüyorum. Önünü beğensem arkası, kolunu beğensem paçası, kesimini beğensem deseni bana hitap etmeyen ispanyol giyim markası. 

Ayrıca yurt dışında orta sınıf bir insanın gayet alışveriş yapabileceği bir yerken ülkemizde ise durumun farklı olması da biraz üzücü (gizlinot: tabii bu olayın asıl sorumlusu zara değil.)

16 mart 12:46

772. Ah o yeşil bomber ceketi kaçırdım ya... Bu gece uyku haram :(

15 mart 22:00

771. 2 yıl önce barcelona'da baya bir alışveriş yapmıştım. Bütün kotlar 10 euroydu, yine klasik hırkaları ve ince kazakları aynı fiyattaydı. En fazla 12 euroya bir sürü şey almıştım. O zaman euro 4 liraydı, indirim zamanları bile türkiye'de o kadar ucuz olmuyordu. Ve işin daha da üzücü kısmı aldığım hemen hemen her şey türkiye'de üretilmişti.

23 şubat 10:30 23 şubat 11:50

770. Hayatımda parfüm dışında hiç alışveriş yapmadığım mağaza. Çok güzel şeyler oluyor, beğeniyorum ama hep bi ben bunu nerede giyicem fikri var (gizlinot: Kaldı ki gayet şifon gömlek, blazer ceket takılan bir tipim.). Hadi öğrenciyken pahalı gelirdi tamam ama ben çalıştığım halde çok pahalı geliyor, indirimde de öyle kalabalık oluyor ki girip alışveriş içimden gelmiyor. Bir de sanki markanın tarzı biraz zarif bir vücut ve topuklularinizi giyip salınabildiğiniz bir ofis ortamı gerektiriyor.

Kızkardeşim ispanya'daki 5 katlı mağazasından 10 euroya ceket, 3 euroya tişört alınca da iyice soğudum türkiye şubelerinden. Sanırım bir gün çok zengin de olsam zara'dan alışveriş yapamayacagim. Fiyatları bendeki alisverise dair psikolojik sınıra hiç müsait değil .d

22 şubat 21:15

769. koleksiyonlarını genel olarak başarılı buluyorum; trend olanı yorumlama biçimleri benim stilime uyuyor. Bu nedenle indirimini takip edip yüklü alışveriş yaptığım markadır; indirim dönemleri harici koleksiyondaki bir parçaya aşık bile olsam kesinlikte buradan alışveriş yapmıyorum kendime sözüm var.

22 şubat 17:42

768. Anlatacağım şey belki etik değil ama geçen yıl indirim döneminde bir mağazasına gittim sabah. Bir ayakkabı görmüştüm sitesinde 4. haftasıydı indirim döneminin. Bir mağazada bir sürü stok görünce ki aklımda bir şeye takılınca hemen benim olmalı düşüncesiyle, hiç uyumadan kalkıp gittim mağazaya. Hatta beraber açtık mağazayı, o kadar erken. Ayakkabıyı buldum, internetteki görsellerden avam duruyordu açıkçası. Neyse dedim o kadar gelmişim bir deneyeyim. Ayakkabıyı elime aldım, ayağıma geçirmeye çalışırken ayakkabı yırtıldı. Bot çizme gibi bir şeydi. Zorlamadım bile zaten ayağım 37 numara ama 38 denemeye çalıştım. Ayakkabı resmen sokuldu.  Biliyorum etik değil.. ama hiç sesimi çıkarmadan ayakkabıyı yerine koyup başka ürünler bakmaya devam ettim. Ben o ayakkabının yırtıldığını söylesem bana zorla satabilirlerdi. Şöyle ki, denemeden almış olsam evde yine yırtılabilirdi. Denemeye çalışırken bir ayakkabı kopuyorsa bu tüketici hatası mıdır, bilmiyorum. Ayakkabıları gerçekten kaliteli değil. Ve çok uçuk fiyatları var sezonda. Burdan ayakkabı almak yerine gerçekten ayakkabı üreten firmalardan almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ben çok fazla ayakkabıya para verebilen birisi değilim ne yazık ki. Beğendiklerim ekonomik durumumu çok aşıyor. Sadece spor ayakkabı konusunda biraz kendimi zorluyorum, almaya çalışıyorum. Ama bu tarz yerlerden ayakkabı alana kadar gerçek ayakkabıcıları tercih edin derim. Hem rahat değil zara ayakkabıları, onu fark ettim. Hem de dayanıksız. Bakın ikinci el alışveriş sitelerine, zara ayakkabıları çok fazla görebilirsiniz. Çoğu yeni gibi hatta, demek ki rahat değil ki satıyorlar. Paranıza yazık gerçekten. Kimsenin parasına karışma hakkım yok biliyorum.  

Eksileyenleri anlamıyorum. Ayakkabı sizin de denerken elinizde kalsa ve size onu zorla satsalardı, bu sefer buraya gelip zara daha giyerken elimde kalan ürünü bana zorla sattı, yüklü miktarda sürekli alışveriş yapmama rağmen bundan sonra boykot listemdesin, bir daha asla almam vs saydırırdınız ama neyse. 

22 şubat 17:04 22 şubat 17:10

767. Süslülerin de bahsettiği gibi ürünleri kesinlikle kaliteli değil. Ama moda devlerini takip edip aynı modelleri kopyalama konusunda en hızlılardan. Bu yüzden modayı takip konusunda istekli insanların ilgisini çekiyor tabiki.

Yalnız ben bir şeye dikkat çekmek istiyorum aldığım bütün jeanlerin arkadan çorap söküğü gibi yırtılması. Istisnasız hepsi böyle bir sonla karşılaştı ki uzun süreli kullanmamış olmama rağmen.bununla ilgili çok fazla şikayet okudum ama firma sanırım pek aldırış etmediğinden düzeltme yoluna da gitmiyorlar ürün kalitesini.

22 şubat 13:40