yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (828)
  • medya (28)

  828. benim tarzıma en uygun kıyafetleri çıkaran marka. hatta bence herkesin kendine bir şeyler bulabileceği parçaları var. tek tip ilerlemiyor. fiyatları çok ulaşılabilir değil evet, ama süslülerimizin de bahsettiği gibi dolar/euro kurunun gözü kör olsun.

  çok sık alışveriş yapamadığım için, malum alım gücümüz oldukça düştü, temel ihtiyaçlarımı ve çok çok beğendiğim parçaları belirleyip onları almayı tercih ediyorum.

  şu sıralar instabloggerların fenomen haline getirdiği ceketleri, kazakları, etekleri vs. var. onlardan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. çünkü bu sıralar bütün instabloggerların, youtuberların giydiği bir ceket bir sezon sonra bana sıkıcı gelecek, onun yerine yeni fenomen haline gelmiş bir zara ceketi almak isteyeceğim. bundan eminim. o yüzden instagramda sürekli karşıma çıkan zara parçalarından olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum.

  massimo dutti'den daha kalitesiz, diğer inditex markalarından bir tık daha kaliteli ürünleri var bana kalırsa. buradan aldıklarıma ömürlük gözüyle bakmıyorum zaten. ama aldığım ürünler de beni uzun süre idare ediyor, hiç pişman olmadım henüz.

  3 kasım 13:25

  827. normalde pek beğenmediğim marka. tarz olarak bana hitap etmiyor ama ilginç bir şekilde uzun zamandır istediğim model montu burada bulabildiğim için hafiften bir ısınmadım da değil bu markaya...

  neyse ki gereksiz pahalı da böyle alternatifini bulamadığım ürünler dışında uğramıyorum kendisine :d

  3 kasım 13:16

  826. Tarzıma uygun olmadığı için pek uğramadığım bir marka olsa da bir süredir gözüme takılan bir durumdan bahsetmek istiyorum.

  İnstagram'da birkaç indirim hesabını takip ediyorum. Örneğin bu indirim hesaplarından biri geçen hafta kolları balon olan bir deri ceket paylaştı zara'dan 129 tl, hemen tükendi tabii, karaborsa oldu. Ürünleri 3'er 5'er alan keriz silkeleyiciler, İkinci el uygulamalarına iki katı fiyata hemen ceketi yüklemeye başladılar. Anlamadığım bir şekilde insanlar iki katı fiyatına alıyor bu ürünleri. Çok tuhaf geliyor bana bu durum. Bu takip ettiğim indirim hesaplarından biri bugün bir suni kürk paylaşmış, yine zara. Dolap'da gezerken ana sayfama bu kürkden bir sürü düştü ve yine iki katı fiyat biçilmiş tabii ki. İnsanlar bunu ticarete çevirmiş resmen. Alemin kerizi biziz ya. Söyleceklerim bu kadar.

  2 kasım 22:16

  825. Yıllar önce zarayı Almanya da görüp AA burada da var ehehe diyecek kadar masumdum. Fiyatlarının yüksek olması normal fiyatlarına lafım yok ama ürün kalitesi beni biraz düşündürüyor. Alıp yıllarca kullanacağım ürünleri olan bir marka değil benim için durum böyle en azından.

  2 kasım 17:45

  824. Zaraya "zara kendini ne sanıyor bu fiyatlar ne böyle" diye sitem edip had bildirmeye çalışanlar 20 gün sonra sırf 10 lira indirime girdi diye sabahtan yarınlar yokmuşcasına avmlere saldıracak, kuyruklara girip en çirkin yüzlerini gösterecekler.

  2 kasım 17:28

  823. Fiyatları yüzünden yüklenilmesini doğru bulmuyorum. Ancak bu markayı yine de sevmiyorum. O kadar çok yakınen tanıdığım tekstil firmasını batırdı ki Türkiye'de... Gerçekten berbat ve aşağılık bir politikaları var. Yüklü siparişler verip, sonradan saçma sapan şeyler çıkarıp, bahaneler üretip 50.000-100.000 adet malı iptal etmeye bayılırlar kendileri.

  2 kasım 16:03

  822. (yazar: Velmakelly) harfi harfine katılıyorum. Sadece zara değil genel olarak bir şey pahalı geliyorsa almazsın olur biter. "Yok zara kendini ne sanıyor yok o ne sanıyor bu ne sanıyor" diye pasif agresif şekilde markaya had bildirmek de baya acayip olay:d Bin çeşit instagram butiği var hepsinde de daha ucuza var evet, bir kere zarada beğendiğim bir parça tükenince bu butiklere baktım ama gelin görün ki aynısı denilen ürün rezzzzalet yamuk yumuk bir şey fotoğraftan bile belliydi kalitesizliği. Bu kadar vasat dikişli şeyler nasıl aynısı oluyor anlamış değilim, gözünüz de mi görmüyo kalite farkını da mı anlamıyorsunuz? Neyyyyyssse yine de kimsin sen zara 20 euroya nasıl yaparsın böyle şeyler haddini bil eeeeeeey zara sen kimsin ya kimsin sen high fashion markalara benzer tasarımları bize sunmak senin neyine.

  "Biz hep 50 liralık alıyoruz zaten" diyen yorucu tayfayla yarışır bu kafa. Hep 500 liralık yaptığın kıyafet alışverişini artık 500 liraya yapamadığın için Zara'nın kendine gelmesi, haddini bilmesi gerek artık:dd özürlerini de iletsin mi????

  2 kasım 15:20 2 kasım 15:40

  821. çok gereksiz yüklenilen marka. instagram'da da alışveriş hesaplarında görüyorum "zara kendini ne sanıyor?! o para zara'ya verilir mi?!" burada da "ben onun yerine 3 liraya addax'dan aldım aynısı!" diye diretenler var. kimse zara'yı high fashion, üst düzey bir marka sanmıyor. adamlar 20 euro'ya elbise satıyor ülkende o elbisenin 200 liraya satılması zara'nın kusuru değil oy verdiğin ve ekonomiyi yöneten insanların marifeti.

  zara genel olarak ürünlerini en merakla takip ettiğim markadır, kabul etseniz de etmeseniz de "tüm dünyada" modaya yön veren markalardan biridir. moda haftaları sokak stillerinde bile 10 bin euroluk çanta ile zara ceket giymiş bir influencer görebilirsiniz çünkü high fashion markaların tasarımlarını ulaşılabilir fiyatlara bize sunan tek marka. defacto, lcw, collin's, mavi gibi markalar 2005'ten beri yeni tasarım yapmıyor. topshop, forever 21 gibi markalar zaten ülkede yok, her gün bir başka marka ülkeden çekiliyor. elimizdeki tek marka bu, polyester satıyor çünkü gerçekten 19.99 euroya kimse size kaşmir satamaz.

  almıyorsanız almayın da alana da rahat verin (link: https://eksisozluk.com/pahaliya-almissin-adamlari--1824839?nr=true&rf=%c3%a7ok%20para%20vermi%c5%9fsin%20diyen%20insan%20tipi pahalıya almışsın adamları)sınız anladık, gidin ucuzunu siz alın, her şeyin en ucuzunu siz alırsınız tamam.

  2 kasım 14:57 2 kasım 14:58

  820. kesinlikle kargosuyla uğraşılmaması gereken bir numaralı marka diyebilirim. Türkiye'deki birçok kargo şirketinin de bundan yana kalır tarafı olmamasına karşın iddia edildiği gibi en fazla 5 günde gelmesi gereken kargo 10 günde anca geliyor. Evet markanın genel tarzı hoşuma gidiyor, ürünleri de idare eder kalitede (gizlinot: Gerçi şu an uyduruk bir bot bile en aşağı 400 lira) ama bu soruna da artık bir çözüm yolu bulsalar sevinirim. Paramızla rezil oluyoruz resmen.

  2 kasım 00:08

  819. Çalışanları isyan bayrağını açmış. Müdürlerden mobbing, fazla mesai ödemesi alamama gibi bir sürü sıkıntı yaşıyorlarmış. Boykot eder misin sözlük bilemiyorum ukde verdim doldurmak isteyen varsa. Mutsuz insanların çığlığını duyalım derim.

  21 ekim 17:26