yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. çok ama çok kötü bir hastalık. iyileştim falan demeyin kendinize çok dikkat edin, grip olduğunuzda ilaçlarınızı aksatmayın. maalesef akciğere yerleşen bu tip hastalıklar ileriki yaşlarda nüksedebiliyor. dedemi bu yüzden kaybettim. çocukken zatürre geçirmiş geçen aylarda tekrar nüksetti, tümörle birleşince vefat etti gitti. aman geçti ne olacak demeyin, önleminizi alın

  11 ocak 2016 01:38

  2. grip nedir bilmeyen bünyemi 2 yıl önce esir almış olan hastalık. şu cafelerde kışın kullanılan ufolar yüzünden oldugunu sanıyorum. bir gece bira içmeye dışarı çıktık hava da soğuk ve rüzgarlıydı. ufolu yere oturduk. ufo yüzüme yüzüme sıcak sıcak vuruyordu. montla oturmak mümkün değil. ama arka taraftan da sırtıma rüzgar vurdu tüm gece. mont giysem terlıyorum çıkarsam sırtım üşüyor saçma sapan bi hal. o yüzden böyle ufolu açık alanlarda oturmaktan nefret ediyorum artık. bende hafiften bir soğuk algınlığı başladı sağlık ocagına gittim klasik soguk algınlıgı ilaçları verdi geçmezse gel dedi. geçmedi. ikinci gidişimde antibiyotik verdi. yine geçmedi ve daha da ağırlaşmaya başladım. yüzüm soluk sarı renkti. 20-30 dakikada 1 öksürük krizine giriyordum. öksürmek acı vermeye başlamıştı. dahiliyeye gittim. beyaz kan değerim oldukça yüksek çıktı ciğerlerimde herhangi bir şey görünmüyordu. 2 kutu daha antibiyotik kullandım. öksürüğüm daha da şiddetli bir hal almıştı ve iki adım yürüyüp hemen oturacak bir yer arıyordum. yeni işe gireli de daha 2 ay olmuştu ve izin istemeye yüzüm yoktu. hiçbir doktor da rapor yazmadı. allahın belası iş yerindekiler de izin vermediler bana ki öksürüğümden artık insanlar rahatsız olmaya başlamıştı. ben de altıma bi kot geçirip üstümdeki pijamayla saçım tepede topuz işe gidip geliyordum ve sadece öksürüp öylece oturuyordum. bu arada sesim kısılmıştı hayatımda ilk defa. sesim hiç çıkmıyordu. daha sonra kulak burun boğazcı bir arkadaşımla konuştum. muayene olmadım tabi telefonda bana sesim hırlama şeklinde çıkıyordu ve öksürüğümü de duyunca sen zatürre olmuşsun dedi. gel buraya yatış vereyim sana dedi ama olmaz işe yeni girdim daha laf ederler dedim 1 kutu oldukça yüksek dozlu antibiyotik ve 10 tane iğne verdi. annem istifa et gel dinlen diye yalvarıyodu ve ben neden bilmem inatla işe yeni girdim olmaz diyordum. salak kafa işte toyluk.ben bu 10 iğneyi oldum. ve toplamda yazılan 3. kutu antibiyotiği de içtim. hafiften düzelmeye başlamıştım ama 1 kutu daha antibiyotik ve başka ilaçlar daha yazdı arkadaşım. bu arada tabi elimden geldiğince iyi beslenmeye filan çalışıyorum. tamamen iyileşmem 3 ayımı aldı.

  geçen sene yeni iş için ciğer filmi çektirdim. doktor ciğerinde küçük bir leke var hiç zatürre filan geçirdin mi dedi. olanları anlattım. neden hastaneye yatmadın ya da rapor almadın bak böyle bir şey bırakmış sende diye kızdı bana. 3 farklı alanda 3 farklı doktora gittim ve kimse bana rapor yazmadı sanki cebinizden veriyorsunuz bu raporları diye atarlandım o an ama halbuki benim de inadımın sonucuydu bu leke.

  salak kafa işte nolmuş işe yeni girdiysen et istifa git yat uzan dinlen tam manasıyla iyileş. noldu sanki? sigortamı bile tam maaş üzerinden ödemeyen beni o halde işe getirten adamlar için hasta hasta çalışıp, ciğerimde lekeyle kaldım. allah da sizin belanızı versin.

  edit: şimdi tekrar okuyunca hatırladım arkadaşım bana zatürre başlangıcı demişti reçetemde de pnömoni yazıyordu.

  11 ocak 2016 11:34 11 ocak 2016 14:14

  3. Tıbbi adı pnömoni olan akciğer iltihaplanmasıyla başlayan hastalık.tedavisiz bırakılırsa öldürür.ayrıca bulaşıcıdır.uygun antibiyotik,proteinden zengin beslenme,yatak istirahati ve bol sıvı alımıyla tedavi edilir.

  Benim öyküm ise şöyle: bir ufak balgamlı öksürmeye başlamıştım ama kardeşim ve ananem de öksürdüğü için üşüttüm herhalde onlar gibi,amaan geçer nasılsa diye sallamıştım çok.1 yada 2 gün sonra saçlar ıslak,serin havada dışarı çıkmıştım.üstelik akşam ve sahildi ve ve ve üstüme bir şey giymediğim gibi normalde atletle gezdiğim halde o gün atlet de giymemiştim.ertesi gün okul başladı ama benim durumum kötüleştiği için gidemedim tabi,bundan bir gün sonra da sağlık ocağına gittim.doktor ilaç ve rapor verdi ama acile git kesin,ciğerinden çok derin bir ses geliyor dedi.ben de onu dinledim oradan çıkınca hemen acile gittim,acilde röntgen çekildi,o doktor da ilaç yazıp bronşit gibi görünüyor ama bir göğüs doktoruna git dedi (gizlinot: Şükür ki ertesi güne süreyyapaşa’da randevu vardı) gittiğim doktor kan testleriyle beraber yeniden röntgen istedi ve benimle bayağı bir ilgilendi sağolsun.8 gün evden çıkma,sonra hemen bana kontrole gel dedi.ölmez de sağ kalırsam editlerim burayı.bulaşıcıdır demiş miydim?

  20 eylül 2018 16:41