yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • medya (0)

  87. Kıyafetlerin belinin, göğüs kısmının bol gelmesini geçiyorum, bir terziyle halledilecek küçük pürüzler ama bana göre önemli bir dezavantaj olarak yoga veya pilateste bazı yüzüstü asana&pozlarda leğen kemiklerimin acıması, yine aynı sebepten şezlongta yüzüstü yatamamak

  25 mart 20:30

  86. Ortaokul ve lise zamanlarında aşırı zayıf olduğum için herkes 'yemek mi yemiyorsun, ekmek ici ye kilo alirsin' derdi. Bir de ben uzun bir kızdım arkamdan leylek derlerdi. Tek kötü yanı bu sanırım. İnsanların gereksiz yere konuşması...

  24 mart 00:59

  85. cidden sevimli ya da sempatik görünmekle zerre ilgisi yok. manyak mıyız biz tanımadığımız insanlara sempatik görünmeye çalışalım? ne yaşıyorsak onu yazıyoruz işte. burda yazılanlara bakılırsa normal kiloda olmak zayıf zannediliyor ve insanlar sanki bundan yakınıyorlarmış gibi abartmayın tavrı hakim. 36 ya da 38 beden birinin gözünün içine bakarak ölmüşsün gömmeyi unutmuşlar demezler mesela. çünkü bu bedenler normal, zayıf değil ki dezavantajı olsun. ben oldum olası çok zayıfım. ilk işime girdiğimde teyzelerin tabiriyle iyice "kurudum". iş değiştirince kilo alabildim. diyetisyenim bile beni görünce çok iyi görünüyorsun dedi artık ilk gittiğimde nasıl berbat görünmüşsem kadıncağıza. şu an uyurken kaburgalarım batmıyor, pantolonlarım düşmüyor, otururken bir yerim acımıyor. 34 beden kıyafetlerimin içini doldurabiliyorum ve bu harika bir his. 36-38 olana kadar diyete devam. vallahi kadının kadına yaptığını kimse kimseye yapmıyormuş bunu burada gördüm.

  23 mart 20:43

  84. Sağlıklı derecede olan zayıflığın hiçbir dezavantajı yoktur. Artı almak için veya sempatik görünmek için uydurma zayıflık sorunları girdileri samimiyetsiz geliyor. Kilolu olmak sağlıksızdır güzellik algısı vs değil sağlık için zayıf olmak önemlidir. 

  23 mart 14:36 23 mart 14:36

  83. Kendimi bildim bileli zayıf ya da çok zayıf bir insan olarak hiç yaşamadığım dezavantajlardır. Buraya yazanların da sevimli görünmek için yazdıklarını düşünüyorum. Ama tam tersi çok antipatik ve samimiyetsiz görünüyor. Zayıflık her açıdan avantajlı bir şey.

  23 mart 14:31

  82. insanlar insanları yargılamayı bıraksa kilolu kişilerde,zayıf kişilerde kendilerini vücutlarıyla ilgili ekstra kötü hissetmeyi bırakacaklar.Hayatım boyunca yapısal olarak hep çok zayıftım ve binbir çeşit yakıştırmaya maruz kaldım.Mesela insanların sana sürekli bulimia hastası gibi davranması,ciddi ciddi soranlar oldu kendini mi kusturuyorsun diye.Belki alınacağınızı düşünmüyorlar kötü niyetli bir soru değil ama insanı üzebiliyor bazen. diğer bir yorum da''yeterince feminen gözükmüyorsun,çocuk vücudu gibi duruyor'' teşekkürler ben aynaya bakınca kendi mi baya kıvrımlı görüyodum iyi ki açtın gözlerimi.

  23 mart 14:04

  81. 6-7 sene önce 32 beden kıyafetlerimin içine tayt içlik falan giyiyordum daha dolu dursun diye. Evet yaz mevsiminde.

  23 mart 13:14

  80. zayıflığın hiçbir dezavantajı yoktur, bol bol avantajı vardır.

  23 mart 12:58

  79. Yazılanları okuduğumda gerçekten bazı insanların düşünceleri beni adeta şoke etti. "Zayıf kızlar yiyorum alamıyorum diyor ama yedikleri bir şey yok", "övgü almak için dezavantajı varmış gibi yapıyorlar" gibi saçma sapan cümleler.

  Ya gerçekten böyle mi düşünülüyor? Düşünün mesela şişman biri için "su içsem yarıyor diyor ama dünyaları yiyor" dediğimizi? Nasıl kötü bir tavır değil mi? Belki sağlık problemi var ki zaten her şeyin aşırısı sağlık problemi. Şimdi bir saniyelik empati yaptıysanız şunları de ekleyeyim;

  Hayatım boyunca çok zayıftım bu sene bir tık daha normale döndüm. Ayrık bacaklar, incecik kollar, poposuz düz vücut bu nedenlerle daha büyük görünen bir kafa. Bunları görüyordum zaten ama psikolojik şiddete maruz kaldım hep. Zayıflara istediğini söyleme hakkını kendinden bulan beyinler yüzünden giydiklerim yakışmıyor diye her gün ağladım! Deli gibi yemek yedim öyle bir avuç değil, ama asıl neden tiroit bezlerinin fazla çalışmasıydı. Yani öyle şımarıklık yaptığım filan yoktu.

  Lütfen zayıf olduğu için mutsuz olan kızları "ya şımarıklık yapıyor" diye yargılamayı bırakın!

  23 mart 10:35 23 mart 10:36

  78. insanların kilonuz ve dış görünüşünüz hakkında istediğini söyleyebilme hakkını kendilerinde görmeleri.

  22 mart 21:30