sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (100)
 • medya (6)

100. Toplum içinde nasıl yemek yediğiniz de bir gösterge. Çatal bıçak kullanımınız sizin hayat tarzınızı ele verir.

çorba ve sıvı yiyecekler hariç bütün yemeklerde çatal kullanılması gerekir. Eğer bir insan her yemeğe, salataya, mantıya, pilava kaşıkla dalıyorsa kesinlikle lüks bir hayata sahip olamamıştır.

Ayrıca yemek sahibi önünüze bıçak koymuş ise o yemeği çatalın kenarıyla değil de bıçakla kesin bir zahmet.

Kaşık kullanımındaki artış ve fakirlik = doğru orantı.

Edit: sofra adabı bilmeyen fakirler rahatsız.

16 ağustos 00:50 17 ağustos 23:40

99. youtuberların sipariş ettikleri şeyler geldiğinde 'aa ne söylemiştim acaba, unuttum' demesi

11 ağustos 00:39

98. Detaylardan biri de, çamaşır kurutma makinası sahibi olmak. Çalıştığım kurumda bir arkadaşımı her daim yepyeni gibi duran kıyafetlerle görüyordum. Giyim kuşam olarak her daim kaliteli görünüyordu, jilet gibi.  Sonrasında bir konuşmamız esnasında çamaşır kurutma makinasından ne kadar memnun olduğunu anlattı ve tavsiye etti. Çamaşırların üzerinde hav, minik tüy, pamukçuk kalmıyormuş makinada kurutunca. Neredeyse ütülü gibi çıkıyormuş makinadan kıyafetler. Dolayısıyla her daim yeni gibi kıyafetler kullanıyormuş gibi görünüyor.

Ayrıca Simla Canpolat bir videosunda bu detaylardan okuduğu bir kitaptan hareketle bahsetmişti. Zengin gösteren renkler; kahverengiden beje olan renk sıkalasındaki renklermiş. Abartısız zarif gold detaylar ve takılarda zengin göstermekte. Temiz, pırıl pırıl bir cilt ve kesinlikle bakımlı saçlar çok önemli. Giyim kuşamda ise, sade, mümkünse desensiz ya da minimal desenli kıyafetler daha zarif gösteriyor. Bir de logo ve marka isimlerinin kıyafette, çantada vs. göze sokulması zengin değil, maalesef tabiri yerindeyse görgüsüz gösteriyor. 

4 ağustos 18:59


97. Zam yapmamak için "para yok" diyen patronumdan geliyor:

Ay valla çok ucuza aldım, indirimdeydi. Hediye kartım da vardı. Sadece 2500TL verdim üstüne.

Bahsi geçen şey Balenciaga classic metallic edge mini city çanta.

3 ağustos 16:03

96. -yoruldum, dinleneceğim.

-kahvemi çalışma odama istiyorum.

-bir duş alıp çıkacağım.

-bana servis yapma, sadece kahve içeceğim.

-akşam yemeği için üstümü değiştireyim.

-ben odama çekiliyorum.

-tatile yurtdışına mı gitsek.

-bu haftasonu bir yerlere kaçalım.

-adnan

bihter ziyagil.

3 ağustos 14:01

95. (gbkz: Bunubegendi) kullanıcı adına sahip olmak. Ayrıca yanında zerafet ve 34 beden otomatik olarak bünyeye yükleniyor.

Edit: gbkz düzeltmesi.

2 ağustos 23:31 2 ağustos 23:33

94. Camel rengi bir şeyler giymek

2 ağustos 23:20


93. stili ve duruşu zengin gösteren detaylara genelde tertemiz ayakkabı denmiş, doğru ancak bazı kısımları eskimiş, pek kararmamış olma şartıyla hafiften soyulmuş ama kaliteli bir ayakkabı, diğer parçalar jilet gibi olduğunda gözüme zengin gözüküyor. çünkü zengin ve bunu sindirmiş bir stile sahip insanlarda gözlemlediğim kıyafetlerini, hatta tüm eşyalarını sonuna kadar kullanmaları. bunu sindirdikleri için giyilebilir kaliteli bir ayakkabıyı gayet de şık kombinliyorlar.

parfümün de şart olduğunu düşünmüyorum. ağır parfümleri de temiz parfümleri de severim ama günlük hayatta temiz bir ten kokusu ve yumuşatıcı, tavır açısından daha zengin bir izlenim bırakıyor. genel olarak bir şey ispatlama çabasında olmayan bir duruş izlenimi veriyor(bkz: effortless). aksine özel günde sıkılan, fiyatı yüksek olması şart değil, karakteristik bir koku yine zengin duruyor.

monogramlar, logolarla dolu bir gardropsa kesinlikle bir sindirememe göstergesi. sonradan görme demeyeceğim çünkü maddi durumu iyi biriyle evlenmek ya da çok çalışıp zengin olmak da ''sonradan'' olduğu için onlara da laf etmişim gibi geliyor :d gold digger olunmadığı sürece ikisi de normal bence.

2 ağustos 17:55 2 ağustos 18:10

92. Sakin ve ağır hareketlerin zengin gösterdiğini düşünüyorum. Heyecanlı ve kaygılı insanlar genelde el kol nereye koyacağını, bir iltifata nasıl cevap vereceğini bilemeyebiliyorlar.(gizlinot: Bazen ben) O yüzden aslında zengin gösteren detay dediğim şey ,görgü ve sakin bir vücut dilinden oluşuyor .İnsana her şey yolundaymıs hissi geliyor karşı taraftan. Özgüven ve zarafet de denebilir. Parayla alakası olmayan bir zenginlik bu, daha çok bir tavır. Ayrıca açık renk bir kaban,(gizlinot: Beyaz, ekru, camel) manipedili el ayak ve kaliteli bir koku da zengin gösteriyor diye düşünüyorum . 

2 ağustos 17:07

91. Zarafet.

Her konuda ve aileden öğrenilmiş zariflik varsa bence zengin gösteren bir detaydır.

Zarif giyinmek, abartıdan kaçınmak, zarif aksesuarlar kullanmak.

Kibar, nazik konuşmalar; yazım ve telaffuza dikkat etmek, ses tonunu kontrollü kullanmak.

küçük adımlarla şık bir şekilde yürümek, dik durmak.

Elini kolunu nereye koyacağını bilmek, düzgün oturmak.

Karşıdaki kişiye saygı göstermek.

Temiz ve ferah kokmak, dişlerine özen göstermek.

2 ağustos 16:49 14 ağustos 12:24