yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (126)
  • medya (7)

  126. Yurtiçi ve yurtdışında gerek çalıştığım ofislerde gerekse Yale, St Andrews, Vienna Technical gibi üniversitelerdeki çeşitli ülkelerden gelmiş elit ailelerin çocuklarına baktığımda genel olarak giyimde ve tüketimde şu tespitleri yapabiliyorum: 

  Fönlü ya da hafif dalgalı uçuşmayan saçlar,

  Kışın camel krem ve siyah; yazın beyaz giyim,

  Minimal ve sürekliliği olan tasarım aksesuar tercihleri; son yıllarda ki cartier çıkgınlığına kapılanlar da var tabi,

  Herkeste olan pahalı şeylerin sıradanlığı ve yerel değerli şeylere verilen değer (türkiye de bir lv çanta alıp devlet vermiş gibi tüm yılı onunla geçirenleri gördükçe şaşırıyorum. Bu arkadaşlar tıpkı inditex gruptan alır gibi logolu çantalar alıyorlar, evlerinde değer verip sakladıkları ise genelde özel tasarım yerel parçalar oluyor. Yıprarana kadar kullandıkları ürünler ise bir Çin Seyahatinden aldıkları ipek gömlek ya da bir bodrum seyahatindne edindikleri deri sandalet gibi kendilerine orayı hatırlatacak parçalar oluyor ama bunları da anı olsun diye saklamıyor yıpranana kadar kullanıyorlar çünkü her istediklerinde tekrar oraya gidebilirler.)

  Seyahatin sevdikleri sıradan birşey olması ve asla uzun uzun planlamamaları (tur olayı zaten kesinlikle yok ama kendi aralarında aileyle gezenler ve arkadaşlarıyla gezenler olarak ikiye ayrılıyorlar.) 

  Küçüklükten itibaren sosyal yetişmiş olmanın verdiği nerede ne yapacağını bilme durumu, kimaeyi umursamadan yalnızca kendi halinde eğlenme ve kendi algısı,

  Bir de yeni telefon modeli çıktığında değil telefon hafızaları bittiğinde telefon değiştiriyorlar ve bu çok normal birşey hatta diğer insanların neden böyle yapmadığını anlamadığı söylemişti bir arkadaşım ama amaç hava armak ya da başka birşey değildi gerçekten anlamamıştı. 

  sohbetlerinde kendilerinden ve ailelerinden sıklıkla bahsetmeleri, başkasının dedikodusunu yapmamaları; daha çok düşünce sistemi insanoğlu çevre bilinci kentler ve kültür üzerine muhabbetin dönmesi. Siyaset ve dedikodudan hoşlanmıyorlar genel olarak. 

  Tanımadıkları insanalra ve çalışanlara karşı da inanılmaz sevgi dolu ve saygılı olmaları,

  İnstagramda aile ve arkadaşlarla olan fotoğraflar %60-70 bandında %10 bir restorantta otururken objektife bakılıp gülümsenen ya da bir safaride  tek çekilmiş pozlar %20 bandında da doğa, sokak vb. Fotoğrafları yer almakta.

  Normalde böyle bir başlık için asla bu kadar yazı yazmakla uğraşmak istemezdim ama gerçekten karekterlerini ve yaşama biçimlerini seviyorum. Özenilecekse ve rol model alınacaksa bu insanlara özenilsin diğer görgüsüz zengin tayfaya değil dediğim insanlar bu insanlar.

  Aklıma geldikçe editleyeceğim. Yukarıda maddelerde bahsettiğim kitle zenginden çok elit bir kitlenin yaşam biçimini ifade etmektedir. bu tanım sonradan görme zengin olanları dışlamıştır. mevcutt onlar zaten kendini gerek sosyal medyada, gerek biraraya geldiğinizde belli ediyor. Evet onlar da zengin görünmekteler ama bendeniz o kadar görgüsüz görünmek yerine zengin olmamayı tercih ederim. Bu da geleceğe kendime not olsun. 

  15 ağustos 15:37

  125. Çok gezmek az paylaşmak.

  Gösteriş yapan herkesin lümpen olduğunu düşünüyorum. 

  15 ağustos 03:09

  124. Bir Antalyalinin açtığından şüphelendiğim başlık. Çünkü bir şeylerin zengin görünmesi hastalığı bizim oranın insanına ait bir durumdur. (Maalesef) zengin gösteren detaylarda altin varak ve musluk başlıklarını sayabiliriz. Bence zengin gösteren detaylardan biri kumaş kalitesi iyi olan, tek renk ve ütülü kıyafetler. Bir de burnu yakmayan, kaliteli parfümler.

  14 haziran 17:23

  123. Bu başlığın tam olarak neyi kastettiğini anlayamadım. Kim Kardashian da zengin Monaco prensesi Charlotte da. 

  dolayısıyla kelime anlamıyla zengin gösteren detaylar tabii ki marka çantalar, güneş gözlükleri, rolex saatler... Ama kastedilen asaletten gelen zenginlikse temiz üste oturan kıyafetler, zarafet, mimik ve jestler, dik durmak, temel görgü kurallarını bilmek, moda değil klasik parçalara yönelmek, temiz cilt, doğal görüntü, doğal saçlar diyebilirim. 

  14 haziran 14:49

  122. iman ile paranın kimde olduğu belli olmaz derler :)

  zenginler genelde çok detay verme gereği duymuyor insanları tanıdıkca anlıyorsun zaten ama Türkiye'de sonradan görme olduğunu gösteren detaylar diye bir başlık açabiliriz.

  14 haziran 13:58

  121. Kaliteli kumaşa sahip krem rengi pantolon. Küçükken izlediğimiz tüm dizilerin doğa kolejinde çekilmiş olmasından mıdır nedir krem rengi pantolon bende kolejli tiplerle özdeşleşmiş....

  14 haziran 03:30

  120. kesinlikle kol saatidir

  14 haziran 00:00

  119. en uygun fiyata en lüks duran kıyafetler bence massimo dutti... hastasıyız

  13 haziran 23:33

  118. Bence ne 5 bin dolarlık çanta zengin gösterir ne de gold detayları olan kolye. Temiz ve vücuda uygun kıyafet, temiz ayakkabılar, cilde uygun bir makyaj, bakımlı saçlar ve tırnaklar ile ideal görüntüye ulaşılabilir.

  Zaten bu şekilde her zaman kararında bakımlı görünerek zengin görünmek için de kasılmaz. Valla Demet akalın’dan Sonra çok zengin olmayı da istemiyorum. Kadın binlerce lira harcayarak nasıl o kadar rüküş olabiliyor çok merak konusu.

  13 haziran 16:12

  117. fiziksel detaylarla zenginlik kovalamaya çalışırsak "ay sen bunu alamazsın canım." diyerek insanları aşağıladığını düşündüğümüz sephora çalışanlarından bir farkımız kalmaz. kaç para bir beyaz kıyafet, gold detaylı güneş gözlüğü, çakma chanel çanta, flormar'In bej ojesi? bunları üstünde taşıyan herkes zengin mi gösterdi yani?

  esas detay tavırdır, görgüdür, dik yürüyüştür, sofra adabıdır, ses tonu/diksiyondur... bunlar basit şeyler gibi görünüyor ama inanın alelade bir flormar ojeden daha zengin gösterir insanı. la prairie krem fişleriyle zengin gösteremezsiniz, şimdi herkes kredi kartına abanıp bir şekilde alıveriyor böyle ürünleri. siz önce arabanıza nasıl biniyorsunuz, nasıl selamlaşıyorsunuz, çalışanlara nasıl davranıyorsunuz bunlardan haber verin.

  yalnızca gerçek zenginlerin bildiği bir detay da benden gelsin:) el sıkışma! o güçlü el sıkışma klişesinden bahsetmiyorum tabii. kendilerini karşısındakinden daha üst sınıfa ait hisseden insanlar bileklerini hafifçe (hatta aşağılama maksadı varsa abartılı bir şekilde) kırarak el sıkışır. ben seninle aynı sınıfta değilim demenin vücut dili halidir. bunun yapılmasını ayıplayanı da gördüm, gerekli bulanı da. ama detaysa detay işte...

  13 haziran 16:01