zengin olunca yapılacaklar

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (92)
  • medya (1)

92. ev alıcam.

kendi reality showumu yayınlicam.

8 aralık 20:07

91. Nars başlığında artık alamam dediğiniz ne varsa ben size alırdım süslüler. 

Sevgili yazar (yazar: amaan) seni de unutmadım. O decathlon hediye çekini de 120 liraya değil, 120 euroya alırdım be. 

7 aralık 22:17

90. su dolu küvete 5 şişe Becca Shimmering Skin Perfshsgdjhskhxöm aydınlatıcıyı boşaltıp içine uzanmak ve bu eylemi duş rutinime sokmak.

7 aralık 22:03

89. atkı alacağım. sahi atkılar neden böyle pahalı?

7 aralık 01:18


88. yatırım yapmak, elimdeki parayı saçmak yerine büyütmek. azıcık sabırlı olmak, risk almak, alabilmek. o parayı 3-5 yılda hiç ede(bile)ceksem, hayatımın %3 ünü %5ini zengin geçirmişim hiçbir anlamı yok. 

6 aralık 23:29

87. Eğer böyle bişey varsa unutamadığım şeyleri hafızamdan sildirmek

6 aralık 21:47

86. benim için direk olarak türkiye'yi terk etmek. batı avrupa'da küçük bir daire alıp oraya taşınmak. fakat diplomamı almadan zengin olursam yapamam bunu, diploma önemli ki orada çalışabileyim. (gbkz: swh)

6 aralık 19:29

85. o kadar vizyonsuzum ki planım şu.

diyelim bana büyüüük bi para çıktı bi yerden. bir kısmı yardım kuruluşlarına vs. paylaştırılacak şekilde harcanacak. kalan parayla küçücük tam aklımdaki evi bulacağım. eşya falan alınacak. sonra geri kalanı bankaya faize yatıracağım ve aylık faizlerle geçinip gül gibi yaşayacağım :( ha bu arada başta belirtmemişim para benim olduğu gün istifa edeceğim.

valla bir işe yatırım yapayım da param değerlensin diye hiç düşünmüyorum ne yalan söyleyeyim. tüm gün kitap okuyayım, güzel yemekler pişireyim falan istiyorum.

6 aralık 16:13

84. Kendi hastanemi açmak. Özel Göklaç hastanesi. İyi oldu bence. 

6 aralık 11:21

83. tarıma elverişli ama biraz yatırım gerektiren doğu karadeniz ya da güneydoğu anadolu'nun kuzeyinde bir köyün tüm arazilerinin işletme hakkını satın alıp entegre modern tarım çiftliği kuracağım. topraklarda hayvan ve insan yemi için tahıl üretimi yapılacak, hayvanların yayılabileceği meralık alan oluşturulacak, mandıra, kümes hayvanı (serbest gezenler ve iklim koşulları gereği muhtemelen kaz ve hindi) ürünleri için yumurta paketleme bandı ve kesimhane gibi tesisler yapılacak ve hayvanların kış koşullarında barınacağı modern ahır tesisleri de olacak elbette. evet, tüm tesislere ses sistemi döşetip klasik müzik de çaldıracağım. elbette sürdürülebilir enerji. tesislerin ve köyün tüm elektriği güneş pillerinden sağlanacak. artan elektriğin şebekeye satılması ile elde edilecek kar da yine enerji yatırımlarına harcanacak.

köylünün arazilerinin işletme hakkını aldık ama yetmez kurulacak bunca tesiste adam istihdam edilmesi gerekiyor. köylü mülk hakkına ödediğim kira haricinde emeğini de ortaya koyacak ve maaşlı sigortalı çalışanlar olacak. genç köylülerin göçüne engel olunacak. böyle bir çiftlikte daimi veteriner, gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve makine mühendisleri de istihdam edilmeli tabi.

bu kadar modern tarım ve hayvancılık tesisi kurup köylüyü kalkındırmamak yine olmaz. köylüye yine tek veya iki katlı, bahçeli, kanalizasyonu, içme-kullanma su hattı yenilenmiş, tüm alt yapı hizmetleri sağlanmış modern lojmanlar da tahsis edilecek. bu lojman içerisine çocukların en az 8 yıllık eğitimlerini tamamlayabilecekleri bir okul, ücretli öğretmenleri ile birlikte tahsis edilecek. çocukların tatil günlerinde kendi yörelerindeki üretime hobi olarak katılmaları sağlanıp, çiftçiliğe özendirilecek. fen ve sosyal bilimlerde başarı gösteren çocuklar burslu olarak il teşkilatlarındaki iyi liselerde okutulacak.

terör ve hala devam eden toprak ağalığı (mafyalığı) engelini saymazsak biraz para ile hayata geçirilebilecek çok basit bir proje. devlet eliyle de kolaylıkla yapılabilir. tayyip erdoğan'ın sarayının bir yıllık gideri bile yeterli bu yatırım için ama yapmaz tabi bu ülkenin yöneticileri. tesislerin kurulması için 2 yıl yatırım programı olsa 3. yılda tesis kendi masrafını çıkarıp 4. yılda kara geçmeye başlar.

lütfen bu yıl para bana çıksın.

6 aralık 10:26