yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (0)

  1. "onda var keşke bende de olsa" diye düşünmek yerine "bende yok onda da olmasın" diye düşünmenin sonucudur.

  ukte: (yazar: lychee)

  23 şubat 2016 16:57

  2. 80'lerin en sıkı devrimcilerinin şimdi "günün adamı" olmalarının açıklamasıdır benim gözümde.

  "kominizm parayı bulana kadar" beybiler!

  şimdi nefret eder, yarın parayı bulsa "ay buralar da pek bozuldu, herkeşleri alıyollaağğğ" olayına bağlar...

  23 şubat 2016 16:59

  3. Yaralı parmağa işemeyen türlerine karşı hissettiğim duygudur.

  Yedi ceddine yetecek parası olup asla kimseye yardım etmeyen, sadece tüketen kesime saygı, sevgi, hoşgörü gibi hiçbir olumlu duygu besleyemiyorum. Üzgün değilim.

  23 şubat 2016 18:23

  4. Eski türk sinemalarından kaynaklı olabileceğini düşündüğüm.

  23 şubat 2016 19:22

  5. oğluşuna devletin parasıyla gemicik alanlardan nefret ederim . sonradan görmüşlerin parasından değilde görmemişliğinden nefret ederim.

  ama zenginlerden etmem. sabancıdan koçtan neden nefret edeyim? çalışmış didinmişler.

  birde yurdum insanının kendi bütçesinden biraz daha üstünde olan kişilere nefretini anlamam. zengin etiketi basarlar. starbucks a gidiyorsan zenginsin. high end alırsan zenginsin. yok ki öyle bir şey. 3 drugstore allık parasıyla tek bir high end almıştır. az ruju vardır mactir.

  aaa o sürdüğün/giydiğin şey pahalı öyleyse sen zenginsin demekten vazgeçsek giderilebilecek düşmanlıktır.

  23 şubat 2016 20:23

  6. Kimse ben zenginlere düşmanım demez zaten ama Çoğu insanın bilinçaltında bu duygu var. Buna kanıt olarak da, buse terim'in instagramına bi girip bakın derim. Paylaştığı fotoğrafların altındaki olumsuz eleştirilerin çoğunun kaynağı 'zenginlere duyulan düşmanlık' güdüsü(gizlinot: buse terim fan club değilim asjjsjsdjdkfks)

  Bu arada herkeste bu düşünce vardır demiyorum ama toplumun büyük bir çoğunluğunda bu var bence

  24 şubat 2016 00:02 24 şubat 2016 00:04

  7. aklıma "Biri size alın teriyle zengin olduğunu söylerse, ona şunu sorun, Kimin alın teriyle?" sözünü getiren başlık. Don Marquis diye biri söylemiş, güzel söylemiş. bu burada kalsın.

  çalışıp biriktirerek zengin olunamayacağı aşikar. bugün iktidara yakın bazı grupların ihale alarak, desteklenerek vs. zenginleştiğini, bunun da haksız bir zenginlik kaynağı olduğunu düşünüyorsanız size kötü haberlerim var. sabancı da, koç da aynı yolu kendi dönemlerinde izleyerek bugüne geldiler. evet, böyle. ayrıntılarla uzatmak istemem ama kısaca, onlar da devletin açık ve gizli desteğini alarak diğer gruplara fark atabildiler. devletin çıkardığı yasalarla işçi sınıfını yönetebildiler, aldıkları teşviklerle yeni iş alanlarına girebildiler. dünyanın benzer ekonomik modeli benimseyen her yerinde de bu böyle olmuştur. merak edenler için (link: http://www.iletisim.com.tr/kitap/devlet-ve-isadamlari/6883#.Vs2VQZyLTIU bu) güzel bir kaynak.

  şimdi düşmanlığınızın bu zenginleşme biçimine, yani zenginliğin kaçınılmaz nedenine mi yoksa bazı zengin grupların ideolojilerine mi olduğunu düşünebilirsiniz.

  24 şubat 2016 14:35

  8. (bkz: Çok mal haramsız, çok söz yalansız olmaz)

  24 şubat 2016 14:44

  9. Ne şundan ne bundan değil benim eve yemeklik malzeme alacak param olmadığında dışarıda ellerinde zibilyon tane paketle gezen süslü püslü insanlar görüyorum.aldıkları sizce ne? Çoğunun boş israf olduğunu hepimiz biliyoruz zira tüketim çılgınlığı <3.

  Yok efendim bizde yok onlarda da olmasın yok efendim kendi yağımızda kavrulmayı tercih etmiyormuşuz yav he he he

  8 mart 2016 13:07

  10. bende zengin değil de barzo düşmanlığı var.

  sonradan görmelikten doğan param var ve her şey benim istediğim gibi olur mantığına yani.

  bu insanlar genellikle de hayvan düşmanıdır. sokağa masa atılan bir yerde balık yer ve yanına gelen kediye tekme atma hakkını kendinde görür misal. siz laf edince de "kardeşim leş gibi hayvanlarla yemek yemek zorunda mıyım" der. yani o masalar sokakta değil aslında adam haklı. sadece onun kendini halktan biri gibi hissetmesi için yaratılmış bir illüzyondur o. ne işi var kedinin köpeğin sokakta canım! yazık değil mi adama :(

  yahut kadının parası vardır kürk giyer bize ne? bizim paramız olmadığından kürk giyemeyiz o da haklı :( hayvanlar ölsün yani ne olacak onun güzelliğinden önemli mi bunlar?

  şimdi baktım da ne kadar yanlış düşünüyormuşum yazık bu insanlara :(

  8 mart 2016 18:17