4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • oylar ()
  • medya (4)

18. Almanya’da tanıdığı olanların kesin getirtmesi gereken ışıltılı ve mat renklerden oluşan far paleti:) Renkler çok kullanışlı pigmentli tozutma yapmıyor. Hele bir warm notes rengi var daha benzerini göremedim. Markanın ürünlerinden memnun olmayanı görmedim 

3 haziran 12:04

5

17. Bu far paletiyse diğerleri neymiş dedirten palet. Bir fardan beklediğiniz ne varsa hepsini verebilen palet. Duygusal bağ kurduğum markalara an itibariyle zoeva’yı ekliyorum. Alamanyalara gidersem her şeyinden alacağım.

En sevdiğim göz makyajlarından biri (link: https://youtu.be/vsU_gqT3VnA bu). Artık kıyafetlerimi bu makyaja göre seçerim (gizlinot: swh)

24 eylül 2017 00:48

16. Adeta kendim için arzu nesnesi haline getirdiğim ve Almanya'da yaşayan tanıdıklara sipariş vermek suretiyle sonunda edindiğim palet. Farların yapısı oldukça yumuşak, buna rağmen çok tozutmuyor. Göz kapağında çizgilenmiyor ve kalıcılığı mükemmel. Biri baz rengi olarak kullanmaya uygun bir bej olmak üzere 4 mat, 1 simli ve 5 saten bitişli fardan oluşuyor. Renkleri oldukça başarılı hem doğal hem iddialı tonlar içeriyor ve hiçbir rengi kullanışsız değil. Ama şunu da belirtmeliyim ki renklerin benzerlerini türkiye’de bulmak da imkansız değil.

Çok severek kullanıyorum ve muhtemelen çoğu farın panını göreceğim ama yine de orijinal fiyatından(gizlinot: yaklaşık 22 euro) fazlasını hak etmediğini düşünüyorum. Çünkü Zoeva'yı ve özellikle far paletlerini öne çıkaran, bu kadar popüler hale getiren özelliği(ybkz: rekabetçi avantaj) fiyat performans oranı. Yani instagram hesaplarından 140-150 liraya almaya hiç mi hiç gerek yok, özellikle de öyle çok eşsiz renkler içermeyen cocoa blend paletini.

19 mayıs 2017 10:52 20 mayıs 2017 08:19


15. net bir şekilde kullandığım en iyi far paleti.

birkaç ay önce teyzemden çökmemle benim olan ve şu anda 2 rengin dibini görmeye yakın olduğum palettir kendisi. renkler şahane, kalıcılık muhteşem, pigmentasyon harika, yemin ediyorum tek kelimeyle kusursuz. gerçekten the balm'ları, naked'leri kenara attıracak derecede başarılı bir palet. sıcak tonları sevenler için biçilmiş kaftan. bu paletle ne zaman makyaj yapsam ya iltifat alıyorum ya da farımın markası soruluyor. ulaşma imkanınız varsa kaçırmayın derim ben, arada bir douglas indirime sokuyor 16-17€ civarına düşüyor (gizlinot: hoş euro bugün 3.70'i gördü de neyse). demem o ki urban decay naked 2'ye verdiğim 170 liraya (gizlinot: o da 200 olmuş şimdi) üzüldüm.

1 aralık 2016 22:03

14. uzun süredir almayı istediğim ülkemizde olmadığından alamadığım bir paletti. iki gün önce alıp almanyadaki arkadaşımın adresine gönderdim. bir ay sonra benim olacak sonunda. çok heyecanlıyım :)

3 temmuz 2016 01:08 3 temmuz 2016 01:08

13. http://www.maquillalia.com/ ispanyol güzellik sitesinde 22 euroya satılan palettir kendileri. 50 euro üzeri dünya geneli ücretsiz kargo ayrıca :) instagram kazıklayıcılarına 150 tl vermektense bi fırça seti bir de bu paleti alırım aynı fiyata neredeyse ;)

24 haziran 2016 21:31

12. hem günlük hem gece kullanılabilecek renkleri barındıran, kesinlikle tozutma yapmayan, yapısı ve pigmentasyonu harika far paleti. ben yurtdışında douglas'tan 18 euroya aldıktan 2 ay sonra fiyatı 22 euroya çıktı ancak yine de parasını fazlasıyla hak ediyor. yolu avrupa'ya düşenler bir tane edinsin mutlaka. içerisinde 4 mat 6 ışıltılı far var. ışıltılı renkleri bile günlük kullanıma uygun bence. iyi ki almışım dediğim bir palet.

12 haziran 2016 00:39 6 eylül 2016 22:40


11. ilk olarak instagramda görüp, 150 liraya yakın fiyatlara satıldığını fark edince biraz araştırıp, kendi sitesinden, 2016 Ocak ayında 18 avroya satın aldığım ve frankfurt'ta yaşayan kuzenimin evine kargolattığım harika far paleti.

hatta bununla birlikte bir de mixed metals isimli paletini aldım zoeva'nın ki o da en az cocoa blend kadar harika bir palet.

kuzenim sık sık türkiye'ye geldiği için ilk gelişinde getirdi bu iki harika paleti. iki tane küçücük far paleti, zoeva'nın kendisine ait kocaman güzel, şık bir karton kutu içinde, kağıtlara sarılı şekilde teslim edilmiş, kutu içinde bin bir broşür, dergi filan. kuzenim, eve gelinlik gönderttin sandım, teslim şeklinden çok etkilendim diyor :)

gelelim benim teslim alışımdan sonraki fikirlerime: rahatlıkla diyebilirim ki bizim buralarda etekle para döktüğümüz tüm o ikonik markalardan, high end markalardan çok daha başarılı, kadife gibi, pigmentasyonu far bazı olmaksızın dahi çok yüksek farlar. ambalaj tasarımı her an saldırmak isteyebileceğiniz ölçüde kışkırtıcı, pahalı bir çikolata ambalajını andırıyor, incecik, zarif ve kaliteli. paleti defalarca düşürdüm örneğin (gizlinot: sakarlıkta çığır açan biri olduğum doğrudur), ama o kadar hafif, ince ve kaliteli ki içindeki farlar taş gibi duruyor. ayrıca her ne kadar destansı uzunlukta bir içerik listesi bulunsa da paraben, kurşun, talc gibi (ve birkaç zararlı kimyasal daha) artık ayyuka çıkmış zararlıları kullanmadıkları, paletlerin hem dış hem de iç ambalajında açıkça yazıyor. bir de alman markası zaten zoeva, ekstra bir güven sağlamadı desem haksızlık etmiş olurum. ancak ilginçtir, kendisi de kozmetiğe çok düşkün olan ve yıllardır frankfurt'ta yaşayan kuzenim tarafından tanınmayan bir marka. üstelik google maps'e bakarsanız, zoeva'nın mağazasının da bulunduğu merkez adresi ile kuzenimin ev adresi arasında 3-5 km. mesafeden fazlası yok. bunu bir çekince kaynağı olarak kabul etsek mi bilemedim (gizlinot: etmemeyi tercih ediyorum )

her neyse, elime geçtiği günden beri, zaten çok sevdiğim makyaj yapma işini ayrı bir coşkuya çeviren bu iki harika far paletini herkese öneriyorum sevgili süslüler,elbette instagram akbabalarına para kaptırmamak kaydıyla. zaten hemen hemen herkesin eşi dostu vardır avrupa'da veya gidip gelen olur, onlardan isteyin, benim yaptığım gibi, alıp ev adreslerine göndertin, gelirken valizlerinin bir köşesine sıkıştırıversinler :)

cocoa blend için güzel resimler eklenmiş zaten, ben de ilk fırsatta mixed metals paletinin de kanlı canlı resmini ekleyeceğim.

2 mayıs 2016 11:32

10. instagram satıcılarının sattığı fiyat orijinal satış fiyatının tamı tamına 3 katı olan güzeller güzeli palet. şu hinlik tam şark kurnazlığı denilen türden; bu ülke insanı kadar birilerini, birbirlerini kazıklamayı seven insan yoktur. rüyalarıma girse ince hastalığa tutulmuş gibi cocoa blend diye inlesem de bu satıcılardan almayacağım, siz de almayın, aldırmayın.

performansı fiyatının kat be kat üzerinde; sahip değilim ama incelediğim bir çok fotoğrafta bu açıkça anlaşılıyor, yağ gibi, kolay karıştırılan pigmentasyonlu ve karışınca pigmentsyonunu yitirmeyen renkler. ama birilerine 120 lirayı cebe indirmeye yardımcı olmaya değmez.

1 mayıs 2016 22:52

9. cocoa blend adı üstüne görünümü bana truffle çikolataları hatırlatan palet. benim de ilk ve tek zoeva paletim. genelde sıcak tonlardan oluşuyor. gerek farların bazsız bile tek seferde rengini vermesi ve kalıcı olması gerekse farların yok denecek kadar az tozutmasıyla gayet başarılı bir palet. zoeva online sitesinde şu an satış fiyatı 21.80 euro. türkiye'de the balm paletlerin indirimsiz satış fiyatlarını göz önünde bulundurup performans olarak bakarsak, bu palet bu fiyatın üzerinde performans sergiliyor diyebilirim.

aslında elimde birkaç tane far paleti varken gerek var mı diye düşündüm bu paleti satın almadan önce ama far paletlerine olan zaafım ve instagramda bu paletle ilgili görsellere denk geldiğimde renk skalasının da ilgimi çekmesi nedeniyle dayanamadım. hepsinin renk seçeneği ve yeri ayrı diyerek günlük makyajlarımda bu paleti de severek kullanıyorum.

7 nisan 2016 15:50 7 nisan 2016 15:50