girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (29)
  • medya (0)

29. 20 dakika ile başlanıp yavaş yavaş dozunun arttırılmasını öneriyorum. Öncesinde 1 yıl yapmış olsamda; zumbaya 1-2 yıl kadar ara verdikten sonra salondaki ilk zumba dersinden sonra birkaç gün kaslarım kendine gelemedi. Vucudu bu kadar zora sokmanın doğru olmadığını; diyet ve sporla ilgili herşeyin ölçülü olması gerektiğini düşünüyorum. Organları ve dokuları strese sokmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

21 eylül 22:50

28. hızına alışması zor, alışıldığında ise inanılmaz eğlenceli olan dans/spor.

artık sadece kilo vermek için değil eğlenmek için de gidiyorum. haftada 3 gün. hızına alışmam ise 2 ayı buldu. başta hareketleri anlayamıyordum, müzikler falan çok hızlı sürekli değişiyordu. bir iki hafta önce izledim. youtubedan da tutorialları var onlara da baktım. bir şekilde gözüm kulağım alıştı. sonrasında ise ritme kendinizi kaptırıp biraz özgüven biraz da rahatlık gerekiyor..

herkese öneririm mutlaka evde bile olsa bir kez deneyin.

21 eylül 11:26

27. Hareketler o kadar hızlı yapılıyor ki ben bir hareketi kavrayana kadar diğer harekete geçilmiş oluyordu, o yüzden bir türlü yapamadım ama dışardan çok eğlenceli görünüyor.

20 eylül 23:51 21 eylül 09:29


26. 2 gündür youtube videolarıyla evde yapmaya çalıştığım dansımsı spor. Hem eğleniyorum hem terliyorum. Amacım zayıflamak tabiki.

20 eylül 23:23

25. hakkıyla yaptığınız sürece efsane terlersiniz,vücut şekillenmenize ve sıkılaşmanıza kısmen kilo vermenize kesinlikle büyük katkısı olur bi hafta yaptığımda bile minik değişimler hissediyordum

27 eylül 2017 22:37

24. yakında eğitmenliğini alacağım fitness türü. 1 yıllık hayalim gerçek olucağı için çok heyecanlıyım.

not: ben 4 yıldır düzenli olarak sporu hayatımın merkezine oturtmuş bir insanım. Çoğunlukla vücut ağırlığı kısmen de ağırlık çalışmayı seviyorum. Cardio anlayışım koşu, spinning ve power jump derslerinden oluşuyordu. 1 sene öncesinde kadar gittiğim spor salonlarda zumba yapanlara açıkçası gülüyordum, o mutlu hallerine, saçma sapan yaptıkları hareketlere anlam veremeyip 'benlik hiçbirşey yok' deyip geçiyordum. Ta ki enerjisi inanılmaz yüksek, o saçma bulduğum hareketlerin her birini kendisine yakıştıran, dersin 20. dk sında iç çamaşırlarına kadar terlettiren (haftada 5 gün antrenman yapan biri olarak kondisyonumun fena olmadığını düşünürüm) ve zamanla benim için bu dersi terapi haline getiren hocam sayesinde yanıbaşımda duran ama görmediğim, senelerdir beklediğim aşkım gibi oldu. Kısacası zumba, hocası layıkıyla yaptığı zaman en eğlenceli spor aktivitesi haline gelebiliyor. Önyargılı olmayın derim, ben de bolca vardı.

not2: Zumba hocasının aynı zamanda fitness vb. birşeylerle uğraşıyor olması da önemli diye düşünüyorum. Bizim hocamız ağırlık antrenmanlarını da sürekli yaptığı için oldukça iyi bir fiziğe sahipti. Zumba tek başına sizin iyi bir fiziğe sahip olmanızı asla sağlamaz. Bu tarz beklentilere girmeyin, tek bir spor aktivitesi yapacaksanız yoga, reformer gibi birşeylerle uğraşmanızı tavsiye ederim. Eğer yağ yakımını arttırmak, eğlenmek ve cardio kapasitenizi arttırmak istiyorsanız zumbayı deneyebilirsiniz derim.

27 eylül 2017 14:14

23. Spor yapmaya üşeniyorsanız tam size göre olabilir. Ben bir çok sporu denedim ama en keyif alarak bunu yapıyorum. Yani oynaya oynaya kilo vermek süper değil mi sizce de

2 mart 2017 15:54


22. hocanın çok önemli oldugunu düşündüğüm spor. yıllardır kendimce düzenli spor yapıyorum ve gittiğim her salonda zumba yapan hoca ve öğrencilere bakıp "insan neden kendini bu hareketleri yaparken iyi hisseder" diye düşündüm. çünkü gördüklerim çok kötü ve zorlama gözüküyordu. abartılı yüz hareketleri, anlamsız ve hangi kas grubunu çalıştırdıgını anlayamadıgım vücut hareketleri. hele ki "zumba with didem" ismiyle tanınan kişinin videoları, o yapmacıklık ve "tanrım nasıl da müthiş dans ediyorum" şaşkınlığı gözlerimi kanatıyordu.

su an gittiğim salonda dersleri biraz gözlemledim ve ilk defa gözüme cok batmadıgı için denemek istedim. su an haftada iki gün zumba dersini iple çekiyorum. çünkü hocalar gercekten derse ısınma hareketleriyle başlayıp, tempoyu artırıp, sonunda esneme hareketiyle "spor" yaptırıyorlar. saçma sapan show hareketleri olmuyor, türlü türlü dans ediyoruz. ben etmeye calısıyorum tabi, son derece beceriksizim ama olsun, zamanla.

özetle iyi bir hoca eşliğinde yapılırsa daha zevkli olabilecek güzel bir spor.

10 şubat 2017 21:26

21. Bana kilo aldıran spor / dans türü. Halbuki yapmak zayıflatıyormuş izlemek değil, yanlış anlamışım olayı.

10 şubat 2017 20:15

20. İnanılmaz seviyorum. Benim gittiğim yerdeki hoca dünya tatlısı. Böyle bir enerji böyle bi güler yüz olamaz. Korkunç geçen günün ardından yüzümde gülümsemeyle ayrılmama sebep zumba. Estetik görünmediğini falan söyleyen olmuş. Zaten yaptığın sporu dışardan estetik görünmesine göre tercih ediyosan yapma arkadaşım. Güreş de halter de estetik değil ama spor mu? spor. 80 kilo bench press girmek 80 kiloyla squat yapmak gibi bir gayem yoksa, hem eğlenirim hem cardio yaparım hem enerjimi atarım kardeşim diyosam kime ne yani? Dans etmeyi sevenler için biçilmiş kaftan bence. yarım saat koşmaktansa 50 dakika zumba yapmak bin kat daha eğlenceli. Zumbayı yedirtmem.

edit: ilk başlarda yapılan dans figürlerini bilmediğiniz için uyum sağlamanız zor olur ve evet keyif alamayabilirsiniz. chrome yanındaki internet explorer gibi hoca diğer harekete geçerken siz bi öncekini yeni yeni kavramış oluyorsunuz alallslld. Ama bu uyum problemi de zamanla çözülüyor yani. Önyargıyla bakmak yerine dahil olup eğlenmeye çalışın bence.

10 şubat 2017 19:52 10 şubat 2017 19:59