yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (3)

  1. 45'inci abd başkanının seçileceği seçim. gelişmelerle karşınızda olacağız :):)):

  8 kasım 2016 17:24

  2. Şimdilik Trump önde olsa da, sonunda gülen tarafın Clinton olacağı seçimdir. Diğer bir deyişle, bir türk düşmanı ile bir Müslüman düşmanının kapışmasıdır.

  edit: Trump kazanmıştır.

  9 kasım 2016 08:19 9 kasım 2016 11:01

  3. Sabah bi uyanıyosun sex and the city'deki figüran adam amerika birleşik devletlerinin başkanı olmuş.

  9 kasım 2016 09:07

  4. florida'nın kalbimizi kırdığı seçim oldu. Naptın east coast naptın?

  9 kasım 2016 09:25

  5. Ulkemizi yoneten recep tayyip erdogan, dunyayi yoneten ise donald trump olmustur.soyleyeceklerim bu kadar kisa ve derin.

  9 kasım 2016 12:41

  6. İndependent, Twitter hesabından trump'ın Başkan seçilmesini "fucking hell" başlığı ile paylaşmış. (gizlinot: kskekekxkskke ) yıllardır deneyimlediğimiz olaylar ışığında trump'ın yakın zamanda çıkıp "bunlaaaağğğğğğrrrrrr" diye söylev çekmesini bekliyorum. Biz o (gbkz: hell)i yıllardır yasıyoruz be independent...

  9 kasım 2016 13:04

  7. ulan bir amerika'da yaşama hayalim vardı onun da içine ettiler. adam bütün müslümanları, göçmenleri, eş cinselleri kapı dışarı edip kendi discosunda dans edecek. bunları yapacağını ciddi ciddi belirtmiş birine oy vermek nedir ya? oy vermeye giderken beynini unutmak milletimize özgü sanırdım meğer amerikanlar bizden de betermiş.

  9 kasım 2016 13:18

  8. eğer aramızda amerikalı biri varsa lütfen alınmasın ama amerikalılar kadar tahmin edilebilir çok az toplum var. ben şaşırmadım bekliyordum, trump seçilmese şaşırırdım.

  aramızda üzülen arkadaşlar olmuş ben üzülmedim zira amerikanın başkan seçimlerinin amerikanın geleceğini ve planlarını değiştirmediğini bilecek kadar çok amerikan tarihi okudum. belki bir eyalette veya çıkarılan tek bir kanunda fark olur o kadar. clinton gelse inanın zerrece bir fark olmayacaktı.

  en sevimli başkanlar listesinde ilk üçe oynayacak başkanlardan barack obama döneminde cinsel yönelimlere ayrım derinleşti hatta cinayetler ve bir de katliam yaşandı, müslümanlar yine görünmez bir duvarın arkasına itildi, ortadoğuda kan durmadı aksine bahar adı altında milyonlarca arap öldürüldü ve sürüldü, obamanın vaatlerinden biri ıraktan çekilmekti her 5 ayda bir birlik çekerek olmaz o iş amerika hala ırakta, sevimli obama arjantinde tango yaptı diye ayy ne tatlı derken diğer yandan ışid yaratıldı onun dr. frankestein'ının amerika olduğunu herhalde hepimiz biliyoruzdur.

  insan hakları gelişme değil yıkılma sürecinde kim gelse durum değişmeyecekti iş gücü ve vergi kaynağı olduğu sürece müslümanlar amerkada aynı hayatı yaşacaklar, çeşitli cinsel yönelimler yine hedef olacak, ırkçılık, homofobi ve emperyalizm yine tırmanacak, ortadoğu yeraltı kaynaklarını tüketene kadar yine kana bulanacak, dış siyaset yine gerilecek, avrupa yine ekonomik krizlerin odak noktası olacak, rusya yine amerikaya karşı doğu bloğu kurma gayretlerini sürdürecek, türkiye yine ikili oynayıp ayakta kalma mücadelesi verecek, yine maşa olacak.

  bu seçim bize sadece tek bir şey gösterdi o da amerikalılar ekonomik çözülmeden bıkmışlar dış siyaset ve kendisinden olmayanın problemi onların umurunda değil orta amerika iş ve iyi standartlarda yaşam istiyor bunun için ölenler önemli değil. orta amerikanın bu kadar net biçimde trump demesinin sebebi budur kıyı şeritlerdeki yaşam standartı ve dünya görüşü orta amerikada yok. hatta bu dalga geçilen amerika dışında dünya haritası görmemiş amerikalı klişesi orta amerikanın ufak çaplı bir temsilidir. petrolü dolayısıyla ayakta durabilecek olan texas hariç diğer eyaletler ciddi kriz içindeler.

  ve ben kadınların, siyahilerin, asyalıların, lgbti'nin, yahudi, müslüman ve ateistlerin bu adama oy vermediğini düşünüyorum ve umuyorum buna rağmen ne kadar çok amerikalının 'özgürlükler ülkesi' unvanını hiçe saydığını görmek ilginç gerçekten çünkü son iki seçimde 1965'e kadar oy vermesi izne bağlı olan ve vatandaşlık haklarını bile kullanamayan bir siyahi seçildi. muhafazarlığın kırılma noktasıydı bence o ama clinton kesinlikle yanlış adaydı onu da söylemem lazım.

  son olarak fikrimde bakiyim bir anarşist olarak michelle obama aday olsa ve ben amerikalı olsam kalkar gider oy verirdim. ileride onu da aday olarak göreceğimize hatta kadın başkan olarak ilk olacağına da inanıyorum.

  9 kasım 2016 13:28

  9. (link: https://youtu.be/H73w8XSCJB0 why america is the greatest country in the world)

  it's not

  (gbkz: the newsroom)

  9 kasım 2016 13:38

  10. Sıçtık resmen. Kanada'ya taşınma işlemlerine başlıyoruz herhalde. Kendi ülkemden Tayyip boku yüzünden kaçıp Trump itine tutulduk iyimi.. en iyisi Kanada .. kısmet böyleymiş..

  Begenmeyenler zorunuzami gitti allasen.. kime oy verecegimizi size soracaktik zaten.

  9 kasım 2016 14:56 9 kasım 2016 22:13