sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (111)
 • oylar (25)
 • medya (2)

1. estee lauder'in cilt yenileyen ikonik gece serumu. 2013 senesinde formülü yenilenmiştir.

eski formülünü 2 sene boyunca kullanan biri olarak diyebilirim ki gerçekten ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, aktif sivilcelerinizi sakinleştiriyor, cilt kuruluğunu giderip sabah canlı bir ciltle uyanmanızı sağlıyor.

estee lauder iddia ediyor ki yeni formülü daha da iyi.

(link: https://www.esteelauder.com.tr/media/boutiques/pc/advanced-night-repair?CATEGORY_ID=CAT8241#!/anr/2 https://www.esteelauder.com.tr/media/boutiques/pc/advanced-night-repair?CATEGORY_ID=CAT8241#!/anr/2)

17 mart 2014 21:48

2. 2013 yılbaşı kampanyasında bu tarz zamanlarda satışa çıkan 70 mllik büyük boyunu aldım bu serumun. Akabinde hiç şaşmadan her akşam bitene kadar düzenli olarak kullandım ve vaatleri açısından en ufak bir fark yaratmadı cildimde. Aksine kuru karma cildimde tek başına kullandığımda nemlendirmesi yetersiz kalırken üzerine kullandığım her ürün fazla geldi. Özetle o kadar yüksek bir fiyat verdiğim bir ürün için hayal kırıklığı oldu.

18 mart 2014 10:57

3. bu ürünü 3 senedir, düzenli sayılabilecek şekilde kullanıyorum. yalnız ürünün formülü değişti ve artık estee lauder advanced night repair synchronized recovery complex ll var.

şimdi ki formülü YENİ Chronolux CB Technolojisi etkili, Catabolysis ve Chronolux teknolojilerini birleştirmiş. çok anladığımdan değil, doğal gece onarımını maksimize ediyormuş. önceki formül DNA'yı onarırken, yeni formül hem DNA'yı hem onarıyor; hem de hücreleri yeniliyormuş.

şimdilik kendi adıma eski formülü ile bir fark göremedim. ancak ürünün kokusu benim için hala kötü, buna bir çözüm bulmalılar... bu ürünün kokusu ile ciddi sorunlarım var, neyse ki üstüne nemlendirici sürünce sorun ortadan kalkıyor, ama o zamana kadar o kokuya resmen tahammül ediyorum.

alerjik cildime normalde alerji yapabilecek bir ürün olmasına karşın alerji yapmadı. bazı dönemlerde ürün cildime fazla geliyor, o zaman ürünü gün aşırı kullanıyorum.

ürünü kullandığım dönemlerde cildimin dinlenmiş olduğunu bariz bir şekilde görüyorum. çok güzel, huzurlu bir uyku uyursunuz, sabah cildinizde o dinlenmiş hali görürsünüz ya işte aynen öyle oluyor cildim.

bu ürün anlık etki yapan ürünlerden değil, etkisini uzun vadede yıllar içinde yaşıtlarınızla cildinizi kıyasladığınızda görebilirsiniz.

edit: imla

19 mart 2014 04:08 8 ekim 2016 21:25

4. 50 mllik boyunu kullandım. Yağlı ciltler için nemlendirmesi tek başına yeterlidir. Kuru ve diğer ciltler için yetersiz gelebilir.

Garip bir kokusu var tanımlaması zor. İlaç mı desem ne desem. Şişesi de zaten kahverengi ilaç şişeleri gibi...

Cildinizi dinlendirir sabah aydınlık bir ciltle uyanırsınız. kısa vadede kırışıklıklarınızı yok etmez. Uzun vadeli kullanmak lazım.

Bir de ben sivilce lekelerini hafiflettiğini gözlemledim. leke giderme vaadi yok gerçi ama aydınlık görünüm etkisi olabilir.

22 mart 2014 16:34

5. Cilt bakımında vazgeçemediğim ürünlerden biridir.

Alerjik ve irite olmuş cildimi yatıştırıp normal cilt kıvamına getirmiştir.

Sivilce izlerini de zamanla iyileştirdiğini söyleyebilirim.

Çok az bir miktarı tüm yüze yeterli olduğu için çabuk bitmez.

Özetle; Sivilce ve leke tedavisinden dengesi bozulmuş, kızarmış, alerjik bir cildiniz varsa verdiğiniz paraya acımazsınız.

24 mart 2014 15:07

6. Bir dönem sürü psikolojisiyle iki şişe alıp kullandigim serum. Tabii ki hiç bir faydasını görmedim ve ben herhangi bir ürünün kişiyi olduğundan daha genç gösterme vaadlerine inanmayanlardanim. Zira öyle bir şey mümkün olsaydı paraya para demeyen, bizim aldığımız ürünlerin daha kallafisini alım gücüne sahip unluler ve sosyetetikler botoks ve dolgu gibi şeylere başvurmazlardi.

Zaten Helena rubinstein ve Chanel sahibelerinin yaşlılık fotoğrafları da durumu özetliyor. "O zamanlar ürün içerikleri bu kadar gelişmemişti" diyenlere, o dönemlerdeki kremlerin de "yaşlanma karşıtı" sloganiyla piyasaya sürülüp hayal tacirlerinin cebini doldurmaktan başka işe yaramadiklarini hatirlatirim. 30 yıl sonra da bu dönemden bahsedilirken "o zaman ürün içerikleri bu kadar gelişmemişti" diyecekler.

Bir gece bir de gündüz için nemlendirici krem yeter.

24 eylül 2014 15:37

7. Yaklaşık on gündür kullanıyorum. Cildimin daha aydınlık ve sağlıklı göründüğünü söyleyebilirim. İlk sürüldüğünde nemlenme hissi veriyor, ekstra nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum. Karma bir cildim ve alerjik bir bünyem var. Özellikle alın kısmımda pul pul dökülme, kaşıntı ve irritasyon olur zaman zaman. Bu ürünü kullandıktan sonra alnım daha iyi durumda. Sanırım cildi yatıştıran bir özelliği var. Çizgiler konusunda çok bişi söyleyemeyeceğim çünkü yoğun çizgilerim yok. Ancak nemlendirme özelliği nedeniyle erken kırışmayı engelleyeceğini düşünüyorum. Kısaca şimdilik sevdim. Ancak ilerleyen zamanlarda, olumsuz şeyler görürsem onu da bu başlıkta mutlaka paylaşırım.

15 ekim 2014 22:14 8 ekim 2016 21:26

8. En yakın dostum sayesinde tanıştığım, tanıştığıma pişman olmadığım estee lauder serumu. Aynı dostumun beni allayıp pullayıp çektiği bir fotoğraf karesi ile dikkatimi çeken kırışıklarım, estee lauder ürünlerine saldırmamı sağlamıştır. Kendi sitesinden aldığım 3 ürüne ( advanced night repair serum, perfectly clean Triple-Action-CleanserTonerMakeup-Remover ve de Sumptuous-Infinite-Mascara seti) ödediğim 379 tl yanında öyle hediyeler gelmiştir ki (link: http://www.suslusozluk.net/g/estee-lauder-advanced-night-repair-synchronized-recovery-complex/4493/ İşte bu), verdiğim para gözümde küçülmüştür.

1 kasım 2014 17:49 8 ekim 2016 21:26

9. Yaklaşık 10 yıldır düzenli olarak kullandığım serum; 30'lardan sonra etkisini daha iyi anlayacaksınız. Onarıcı etkisi olduğu kesin, dış faktörlere karşı koruduğu da, makyaj bazı olarak da harikadır, ben bazen cc kremle karıştırarak da kullanıyorum. Şiddetle tavsiyedir!

4 aralık 2014 19:23 ed.8 ekim 2016 21:26

10. birkaç aydır arada birkaç gün hariç düzenli kullandığım serum.

etkisini kısa vadede görmek zor, zaten yıllarca kullanıldığında gözle görülür bir etkisi olduğundan bahsedilmiş birçok yerde. ben birkaç aylık kullanım sonrası cildimin daha elastik olduğunu, pullanmaların büyük ölçüde azaldığını, aydınlandığını gözlemledim. bir tane incecik çizgim vardı dudağımın sol tarafında, o da kayboldu şu an, bayadır görmedim kendisini. nemlendirmesi bazen kendi başına yetiyor, bazen yetmiyor, o yüzden farklı nemlendiriciler deniyorum sürekli. ürün 30, 50 ve 75 ml'lik damlalıklı şişelerde satılıyor. 75 ml sınırlı bir versiyon aslında ama aylardır satışta estee lauder'in websitesinde. çok az bir miktarı tüm yüze yetiyor, o yüzden uzun süre kullanılır en küçük boyu bile.

ürünün fiyatı 30 ml 249 tl, 50 ml 376 tl ve 75ml 450 tl. 50 ml'lik versiyonunu (link: http://www.esteelauder.com.tr/product/689/27376/rn-Katalou/Cilt-Bakm/Kategorilere-Gre/Onarc-Serum/Global-Anti-Aging/Includes-a-Full-Size-Advanced-Night-Repair/index.tmpl şurada) göreceğiniz gibi aynı fiyata set halinde satın almak mümkün, böylece farklı ürünleri de fikir sahibi olmaya yetecek kadar deneme fırsatı bulabilirsiniz.

parasını sonuna kadar hak eden bir serum olduğunu düşünüyorum. sanırım uzun yıllar kullanacağıma emin olduğum tek bakım ürünüm bu.

8 nisan 2015 02:31