yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (125)
  • oylar (96)
  • medya (13)

  1. Fiyatı 550 dolar olan, ısı yerine hava ile saçı şekillendirdiği ve videolarda gördüğümüz kadarıyla saçı havada yakalayıp maşanın (550 dolarlık olunca maşa demeye dilim varmıyor ama) etrafına bu hava akımının etkisiyle kendiliğinden dolayabilen saç ürünü. Gerçekçi bir ürün testi için (link: https://youtu.be/XRga87QI4bs Şuna): denk geldim. 

  6 aralık 2018 08:26

  2. şekillendirdiği saçın uzun süre dayanmaması, saça el değdiği an dalgaların düşmesi (link: https://www.youtube.com/watch?v=HaUF0BCwnyk bkz) izlerken ben yoruldum. tek işe yarayan başlığı kurutma başlığı olabilir. sırf onun için de 3799 tl vermeye değmez.

  markanın elektrik süpürgelerine diyecek sözüm yok, kullanıyorum. fakat alanının dışında ürettiği şeyler tamamen para tuzağı bence.

  29 ağustos 2019 15:12 29 ağustos 2019 15:14

  5

  3. Ürün iki gün önce elime geçti, bir hevesle de tüm aparatları denedim. Saçlarım kalın telli, 3b. Ürün kutusu çok zarif ve kullanışlı. Cihaz ebat olarak normal düzleştirici ürünlere göre daha kaba. Kurutma makinesi olarak kullandığımda orta uzunlukta saçlarımı kurutması yaklaşık 3 dakika sürdü. Düzleştirme fırçasına elinizin alışması birkaç deneme gerektiriyor ancak sonrasında çok hızlı şekilde sonuç alıyorsunuz. Zaten zamanın yarısı saçı tutamlara ayırıp tokalamakla geçiyor. Hacim veren fırça ise bence cihazın en kullanışlı parçası; saçı düzleştirmek, hacim vermek, saçı pres düzlüğünden kurtarmak mümkün. Maşalardaki dalga kalıcılığı ise önceki girdide bulunan videodaki gibi değil, videoda saça soğuk hava üflenmemiş ve maşa kapatılmadan saç çıkarılmış(gizlinot: maşalamanın püf noktası diye belirtilmiş kullanım kılavuzunda). Cihazda kullanım yönünden hiçbir kusura rastlamadım. Ancak fiyatı düşününce hayranlık duyamıyor insan, o paraya zaten bu karşılığı almamız gerekiyor. (gizlinot: her şeye kısaca değinmeye çalıştım, ilgilenen olursa sorularına yardımcı olabilirim)

  ilgili medya:
  1
  11 eylül 2019 13:43


  4

  4. iki hafta önce black friday indiriminde smooth+control modelini aldım. Aslında aklımda "complete" diye geçen bütün fırçalarının olduğu model vardı ancak o indirimde değildi ve iki model arasında fark eden fırçalardan sadece yuvarlak hacimlendirici fırça ilgimi çekiyordu. Onu da sonra tek başına alabileceğimi düşündüm.

  Ürünün kutusu çok şık ancak banyoda koyacak yer bulma konusunda sıkıntı çektim zira çok büyük. Deri kaplı(gizlinot: suni olduğunu umuyorum.), mıknatıslı kapağa sahip bir kutu, daha doğrusu kasa. Çünkü oldukça ağır. (Tüm aparatlar kutunun içindeyken yaklaşık 3.5kg diye hatırlıyorum.)

  Ürünün kendi ağırlığı konusunda çekincelerim vardı ancak kullanırken hiçbir sıkıntı yaşamadım. Websitesinde yazana göre 660gr ancak buna taktığınız aparat dahil değil.

  Saçlarım uzun, orta telli, gür ve düze yakın dalgalı. Kolay düzleştirebildiğim ancak dalgalı kullanmak istediğimde zorlandığım ve %90 istediğim sonucu alamadığım tipte.

  Ön şekillendirme kurutucusu: İlk bunu denedim. Saçımı yıkadıktan sonra düzleştirmeye hazır çok hafif nemli hale getirmem 15 dakika sürdü. Normal fön makinemle de bu kadar sürüyor.

  Sert düzleştirici fırça: Henüz bir kere kullandım. Açıkçası düzleştiriciye alışmış saçlarımda beklediğim etkiyi yaratmadı ancak tekrar deneyeceğim.

  40mm iri dalga aparatı: Alırken nasıl uygulanması gerektiğini göstermişlerdi. Talimatlara aynen uymama rağmen saçımın yarısını bitirip diğer yarısına geçtiğimde ilk yaptığım dalgalar inmişti bile. Sonradan anladım ki talimatlara aynen uymamışım, biraz kısa süre tutmuşum saçımda.

  30mm dalga aparatı: 40mm iri dalga aparatıyla yaşadığım hayal kırıklığı sonrasında saçımı önce köpükleyerek denedim bu sefer. Ve sonuç harika oldu. Bir sonraki gün bile (ilk günkü kadar mükemmel olmasa da) dalgalı olarak kullanabildim. Köpüksüz denediğimde ise dalgalar 3-4 saat sonra çok hafif düşerek daha doğal hale geldi ancak ertesi gün kullanamadım.

  Bu arada bu iki dalga başlığının simetrik versiyonlarının da olması bence artı puan.(gizlinot: maşayla simetrik dalga yapma özürlüsü olduğum için bu puanı vermek zorundaydım.)

  Gelelim beni sinir eden tarafına. Aslında bu üründen kaynaklı değil ancak yazmak zorundayım. Bütün saçımı dalgalı yapmam 50 dakika sürdü. Her seferinde bu kadar uğraşacak mıyım diye hayıflanırken yavaş yavaş elimin alıştığını ve bu süre 40 dakikaya düştü. Belki zamanla daha da hızlanırım, bilemem.

  Yukarıda yazdıklarımdan ayrı olarak bence ürünün en önemli özelliği saçı düşük ısıda (140 derece) şekillendirmesi ve bu sebeple saça muadillerine göre daha az zarar vermesi.

  Özetle parasını hak edip etmediği konusunda hala çekincelerimin olduğu bir ürün. Benim açımdan bunu zaman gösterecek.

  10 aralık 2019 15:19

  5

  5. mesajlar alıyorum o yüzden üst ekleme yapayım: Benim saçlarım çok gür. Eğer az az tutamlar alırsanız fönlü gibi olur. Ben uğraşamıyorum az az almakla, biraz daha kalin tutamlar aliyorum, doğal bir düzgünlük oluyor ama fönlü gibi olmuyor. zamanım daha bolsa, kuaförlerin ayırdıkları gibi uğraşıyorum. fönlü gibi oluyor. 2 yıldır çok severek kullanıyorum. benden sonra 3 arkadaşım aldı. ikisi hiç memnun kalmadı. naçizane görüşüm; mucize beklerseniz, hayal kırıklığına uğrarsınız. güzel olan her şeyde olduğu gibi, alin teri lazim. ama saçları kesinlikle yıpratmıyor bundan emin olabilirsiniz. şu açıdan da bakın; istediginiz kadar bakim yaptırın, kullandığımız ürünler, düzleştiriciler yüzünden saçlarımız büyüklerimizin 50'li, 60'li yaslarindakinden daha kötü olacak. belki çok azalacak. biraz abartılı ama doğru. biraz da gelecek için yatırım diye düşünmelisiniz. 230 derece duzlestiriciyi senelerce kullandığınızı düşünsenize, saç mı kalır? naçizane görüşüm bu. zaten içten olduğumu yazdıklarımdan biliyorsunuz. bu ürünü kendi emeğimle, sabahin 6'sinda kalkıp gittiğim işimden kazandığım parayla aldım. 

   

  zaten kolay şekle giren, ince telli saçınız varsa almayın canlarım,değmez. kalın telli, asi, benim gibi 230 derece ısıya getirip, bir tutam saçın üzerinden düzleşsin diye geçip duruyor ve saçı mahvediyorsanız, yine de doğru şekle sokamıyorsanız, fırça gibi saçlarınız varsa, alin, pisman olmazsiniz. Bu arada komple olan paketi alın, ondaki bir parça benim en cok işime yarayan parçalardan biri, parçaları iyi araştırın yani. Tabii fiyati Türkiye için çok yüksek:( şöyle düşündüm ben alırken; kolay şekle girsin diye keratin bakimi yaptiriyorum, 180 tl'ye aldigim keratinli philips düzleştiricim kurdan 660 tl olmuş, sürekli föne gidiyorum. Bunları hesapladim ve 1.5 yilda fiyatını çıkarttı. Ancak bu şekilde alınabilir zaten

  16 aralık 2019 18:58 13 ocak 2022 17:12

  6. Gür ve kıvırcık saçlarımda deneme şansı buldum. Düzleştirici kadar etkili değil fakat 20 dk kadar kısa bir sürede makul bir düzlüğe eriştirdi saçlarımı. Ben beğendim.

  11 ocak 2020 19:05

  5

  7. Yaklaşık üç aydır sahip olduğum dyson markasına ait, saçı yüksek ısı kullanmadan havayla şekillendirmeyi vadeden saç kiti. İçerisinde kurutma, fön, düzleştirme ve kıvırcık yapma başlıkları var. Çok yüksek fiyatlı olması ve sıradışı kullanımı sebebiyle çokça da eleştirilen bir ürün. Öncelikle ben neden bu ürüne bu kadar para yatırdım onu anlatayım. Hayatımda hiçbir zaman saçlarını yıkayıp çıkabilen şanslı insanlardan olmadım. Saç tipim düz de değil dalgalı da. Şekilsiz, kalın telli, çok gür ve çok kabaran saçlarım var. Bu yüzden yıllardır düzleştirici kullanırım. Tabiki bir döngüye girdim ben düzleştirdikçe saçlarım daha kötü oldu öyle olunca daha çok düzleştirdim falan. Canıma tak edince varımı yoğumu verip bu ürünü aldım. Neyse ürünle ilgili kendi deneyimlerimi paylaşayım. Öncelikle kırk yılda bir düzleştirici veya maşa kullanıyorsanız almayın değmez. Bu ürün her duştan çıktığınızda günlük olarak kullanmanız için tasarlanmış. O yüzden içinde kurutma başlığı var yani tek bir ürünle tüm işinizi halledin diye. Saçınızın nemli olması gerekiyor ürünün işe yaraması için. Ama bu nem kuru saça iki fıs su sıkınca olan nem gibi değil, duştan çıktınız on dk havluda kaldı saçınız, bir iki dk da kurutma başlığıyla kuruttunuz diyelim işte o seviyedeki nem. Bu arada kurutma başlığı iyi bir kurutma makinası kadar güçlü. Sonraki aşamada saçlarınızı tutamlara ayırmanız gerekiyor aynı düzleştirici yapar gibi. Bukle başlığını kullanırken de tutamın uç kısmını biraz havaya kaldırıp makinaya tutturmanız lazım dolaşmaması için. Tüm saçımı yapmam 15 dakikamı alıyor.

  Avantajları: (düzleştiriciye oranla)

  -Saç daha uzun süre hacimli kalıyor ve daha geç yağlanıyor kafaya yapışmadığı için

  -Vakit tasarrufu sağlıyor çünkü saçın tamamen kurumasını beklemek zorunda değilsiniz düzleştirmek için

  -yüksek ısı uygulamadığınız için saç yıpranmıyor

  -yanlış hatırlamıyorsam 90 gün ücretsiz iade garantisi var beğenmezseniz (o fiyata bir zahmet)

  -daha doğal bir görüntü veriyor sanki kendi saçlarınız düzmüş gibi. Kuaförde çekilen föne daha yakın bir sonuç oluyor.

  Dezavantajları

  -fiyatı

  -Saçı Havayla şekillendirdiği için dümdüz pırasa gibi yapmanız daha zor, biraz daha uçları kıvrık oluyor

  -daha çok yer kaplıyor demeyeceğim çünkü kurutucu+düzleştirici ile aynı miktarda yer kaplıyor.

  Uzun lafın kısası, bu ürünü çok yanlış kullananlar var YouTubeda. Tati bile ilk videosunda yerden yere vurup sonra ikinci bir video çekip özür dilemişti yanlış kullanmışım bilmiyormuşum diye. O yüzden almayı düşünüyorsanız iyi araştırın. Umarım bir nebze yardımcı olmuştur yorumlarım.

  29 mart 2020 20:35


  1

  8. Ortamda ne kadar saçma sapan insan varsa ona reklamı yaptırılan cihaz. Zaten aşırı pahalı, bir de üzerine gerekli gereksiz her tür insanın elinde gördük bunu. En son reklamını yapan kişiyi görünce dumura uğradım, Kadın yemek yapıyor, ekrana bir kere bile saçları yapılı çıkmamış, bakımın ası bile yok hatta elinde bu alet. Çok güzelmiş de çok kullanıyormuş da. Ya bir bırak ya. Reklam yaptıracaksanız da her önünüze gelene yaptırmayın bari. Cihazın onlarca reklamına denk gelmişimdir birisinde bile ooo çok iyiymiş alayım demedim, daha çok bu ne uyduruk şey ya diye düşündüm. Süpürge üret sen dyson, reklamını da düzgün kişilere yaptır.

  20 mayıs 2020 09:28

  4

  9. aşırı pahalı fakat kasım ayından beri severek kullandığım dysonin değişik teknolojili saç ürünü. şimdi benim saçlarımla ilgili durum şu: yıllardır dökülüyorlar ve bir sene boyunca aşırı dökülme yaşadım. saçlarımı iki kere ombre yaptırdım. saç tellerim zaten inceydi ve baya hasar gördüler. saçlarım kıvırcık, omuzlarımı biraz geçiyor ve açık halini kendime yakıştırmıyorum çoğunlukla. saçlarımı yaptırmadıysam at kuyruğu yapıyordum. bu benim özgüvenimi kıran etkenlerden biriydi. neyse efendim, yanı saçlarımı açık bıraktığımda büyük ve dolu dolu gözükmesini seviyorum. masa ve düzleştirici ile asla bu konuma ulaşamadım. fakat revlon one step air dryer ile çok mutluydum(gizlinot: hepsiburadadan aldığım fırça şeklinde bir masa da vardı, onu da hala seviyorum). istediğim volümlü görünüme ulaştırıyordu. yine de saçlarıma zarar vermemesi için çok nadir kullanıyordum.

  şansıma, kira ödemediğim ve para biriktirdiğim bir zaman dyson airwap aklıma girdi ve smooth and control olan versiyonunu satın aldım. saçlarıma daha az zarar vereceğini düşündüğüm için daha sık saçımı yapabilirim diye düşündüm. aslında volüm için olanı almam gerekirdi ama yuvarlak fırçanın görevini zaten revlon aleti görüyor diye düşündüm ve asıl denemek istediğim o coanda etkili barrellardı. complete kit için 550 dolar vermek kesinlikle istemiyordum(gizlinot: ne kadar kurtarabilsem kardır!). aldığımda kuaförden çıktı etkisi yaratmazsa iade ediyordum demiştim. ilk saçlarımı yaptığımda acemi bir kuaför yapmış gibi oldu, o yüzden şans verdim. eğer saçları o coanda teknolojisiyle gelişigüzel çekmesine izin verirseniz açamayacağınız kocaman buklelere sahip oluyorsunuz.

  öğrenme süresi çok ama çok fazla olan bir alet. zaman içinde coanda teknolojisini nasıl kullanacağımı öğrendim. saçı sararken saçın üst üste binmemesi gerekiyor ki bukle olmasın mesala. saçı sararken sarılan saçların arasına mesafe koyduğumda kocaman dalgalar oluyor, ki benim ihtiyacım olan şey bu saçımı açık bırakabilmem için. bir de kuafor fircasi kullanir gibi barreli asagi yukari dogru oynatiyorum. masa gibi sabit tutmuyorum. ben bihter saçına benzetiyorum(gizlinot: gün içinde gezerken aşkı memnu müzikleri oynatiyorum arka planimda). aynı teknik ile kendiniz masa gibi sararsanız da beach waves elde ediyorsunuz. ayrıca saçımı 15 dakika içinde mükemmel hale getirebiliyorum. saçlarım kıvırcık olduğu için dalgalar bozulsa bile saçım daha doğal haline benziyor ve yine hoş gözüküyor. ilk başta kuaförden çıkmış gibi yumuşacık ve pürüzsüz oluyor. saçı fonlu gibi düz gösterir mi diye soran süslüler olmuş. ben de o bahsettiğim fırça aparatı yok ama onu taklit etmem için önce airwrap barrelini kulladım, saçlarımı dalgalı yaptım ve sonra revlon fırçasını kullandım. saçlarım yumuşaçık düz ama fonlu düz gibi duran şekilde oldu. youtube revlon vs dyson yuvarlak fircasi videolarini baz alarak airwrap fircasi da ayi gorevi basarabilir diye dusunuyorum.

  eksilerine gelecek olursak, benim saçlarım nem ile birlikte çok çabuk bozuluyor (elektrikleniyor) ve mükemmel şeklini korumuyor. ikinci güne hiç çıkmıyor. makyajın kalıcılığına da pek takılmayan biri olarak, bu beni çok rahatsız eden bir durum değil. benim kitimdeki sert düzleştirici fırçayı hiç kullanmıyorum. saçlarımı düzleştirmediği gibi aşırı elektriklendiriyor. sadece barrelların ve yuvarlak fırçanın iyi öldüğünü düşünüyorum benim aldığım kitte. hatta keşke sadece yuvarlak fırça ve büyük barrelların olduğu bir kit daha ucuza satılsa. bence en iyi aparatlar onlar.

  dyson airwrap'in saçlara daha az zarar verme iddiasına gelirsek, maksimum sıcaklığı 150 dereceye çıktığı için ısıya dair hasar kesinlikle daha az. makalelerde okuduğum kadarıyla isi hasarı 175 dereceden itibaren başlıyor. fakat airwrapin kullanım şekli saçın hafif nemli olmasını gerektiriyor ve bu saça zarar veren bir şey. normalde saç fiberlerimizin arasında hava boşlukları var. fiberler suyu sevdiği için su o boşluklara girer ve saçı şişirir. bu nedenle saç ıslakken aslında kırılgandır lafını duyarız. eğer suyu buharlaştıracak bir isi uygularsanız, su, buhar olduğu için suyun dolduğu o boşluklar genişler ve ve buhar terk ettiğinde saç daha da kırılganlaşmış olur. ote yandan bir makalede okuduğum kadarıyla saçını hava ile doğal yoldan kurutanlardansa saçı biraz uzaktan kurutma makinesiyle kurutanların saçları daha az hasar görüyormuş. yanı saçın uzun süre nemli kalması da zarar veren bir etken. yine de sırf isi bilgisinden yola çıkarsak dyson airwrap saça daha az zarar veriyor diyebiliriz. fakat nem etkeninden emin değilim...

  iste dysonin parasını hak etmediğini düşündüğüm nedenlerden biri bu. madem o kadar mühendislik var, madem bir iddianız var, neden sonuçlarınızı paylaşmıyorsunuz? dyson coralle için çok daha fazla iddiaları var ve benim de bir o kadar şüphem var. bu başlığın konusu değil; ayrıca tartışmak isterim ama kendisini asla almayı düşünmüyorum.

  saçı dayanıklı ve doğal olarak ya da saç aletleriyle zaten güzel olan, çok sık isi kullanmayan birçok süslünün bu alete ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. uzun saçlı süslüler için de emin değilim çünkü dediğim gibi ben saçlarım üst ute gelince oluşan bukleyi açamıyorum. uzun saç illa üst üste gelecektir gibime geliyor. bu nedenle denemenizi öneririm. saçımın fotoğrafını koyuyorum. yaptıktan 5-6 saat sonra elektiriklenmiş ve kıvırcıklasmış hali. ilk yaptığım halini bulamadım ama ben bu şekilde de seviyorum.

  sorularınız olur, lütfen sorun. çok pahalı öldüğü için yardımcı olabilirsem sevinirim.

  24 mayıs 2020 05:44 24 mayıs 2020 06:35

  2

  10. Yakın arkadaşlarımla tatile çıktığımız dönemde deneme fırsatım oldu. (Lütfen başkasının saç ürününü mü kullanıyorsun muhabbetleri dönmesin)

  Bir haftalık tatilde saçım için düzleştirici/maşa götürmemiştim ama fotoğraf çekeceğimiz için herkes süslendikçe diğerini gaza getirdi.arkadaşımda da bu ürün olduğu için çok merak ettim denemek istedim.

  Öncelikle ürünün kutusu kesinlikle çok özenliydi, pahalı bir ürün olduğu hissini veriyor. Benim saçlarım dümdüz, ince telli ve normalde de ilginç şekilde elektriklenmeyen bir saç. Gür olduğu için çok sönük de değil ama saçlarımı kuruturken fön makinesiyle önlerini ve tepelerini hacimlendiririm hep. Bir de maşa yaptığım zaman sprey sıktıysam 2. Güne kırık fönlü gibi görünür. Velhasıl saç konusunda kendimi şanslı görüyorum bunu belirteyim baştan, sorunlu ve başa çıkılmaz saçlarım yok.

  Ben ürünü saçlarımı dalgalı hale getirmek için kullandım, arkadaşım gösterdi ben yaptım. Teknolojisi insanı etkiliyor kabul etmek lazım saçımı ona bırakıyorum o kendisi yapıyor hissiyatı güzel.

  Sonuçlara gelecek olursak, evde yıllardır kullandığım bir maşam var, onunla maşa yapıp ellerimle dalgalarını açtığım zaman bile daha yoğun ve hacimli bir sonuç alıyorum. Diğer başlıklarını kullanmadım ancak mucizeler yaratacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Çok yoğun, kabarık ve kıvırcık saçlara sahip kişilerin de istediği sonucu alacağını hiç sanmıyorum malesef. O sebeple bu parayı asla ama asla vermem. Onun yerine saçıma keratin bakımı yaptırırım; yine fönümü çekmeye, maşamı yapmaya devam ederim. Her gün saçına işlem yapan biri olmadığım ve saçımı 6 ayda bir kestirdiğim için açıkçası maşanın verdiği zarar pek umrumda değil lol

  Son olarak; ürünün için inanılmaz bir pr çalışması yapılmış ancak reklam yaptırdıkları kişilerden kimleri izlediysem sonuç hüsrandı.... Parayla kendisinin bu kadar kötü reklamını yaptıran bir marka daha görmedim

  24 mayıs 2020 14:31 13 haziran 2021 14:18