yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (10)
  • medya (1)
  5

  1. Fransa'nın Avéne tatil köyünden çıkarılan termal sudur.

  Vaatleri cildi ferahlatmak, tahrişi önlemek, kızarıklıkları gidermek, nemlendirmek vb.

  Deneme amaçlı küçük boyunu almıştım. Şu sıralar sivilcelerimi kurutmak için çay ağacı sabunu kullanıyorum ve bilirsiniz ki sabun cildi baya geriyor.

  Bu gerginlik hissinden kurtulmak için bir fıs avene termal su sıkıyorum ve anında cildimi ferahlatıp yatıştırıyor.

  Tabi sırf bu etki için ufacık şişeye bu kadar para verilir mi diye düşünmek de gerek...

  Ancak özellikle yanaklarımdaki ve alnımdaki kızarıklık görünümünü azalttığı için dışarı çıkarken bu termal suyu kullanmak artık refleks haline geldi benim için.

  Gözümde kirpik dibi iltihabından kaynaklı şişlik oluştuğunda da bir fıs ile göz kapağımdaki ağrı ve şiş görünüm gidince büyük boyunu alma zamanının geldiğini düşündüm.

  Şimdi "Plasebo etkisi" de diyebilirsiniz ama sonuç olarak üründen memnun kaldım süslüler.

  Tavsiye ediyorum, bence bir deneyebilirsiniz.

  E yorlamam bu kadar...

  ilgili medya:
  1
  9 aralık 2019 12:55

  4

  2. (bkz: Avene thermal spring water)

  9 aralık 2019 13:49

  3

  3. ürüne direkt olarak kötü demek yerine gereksiz demek istiyorum.

  bu para ile güzel bir nemlendirici almak daha mantıklı.

  kullandığımda yüzümde öyle çok net bir fark görmedim.

  10 aralık 2019 12:01


  4. Tamamen meraktan deneme boyunu aldım ancak çok sık da kullanma gereği duymadığımdan henüz bitiremedim bile. Gerek tonik olarak gerek facial mist olarak kullandım bu ürünü ama çok bir şey değiştirdi mi hayatımda emin değilim, cildime gözlemleyebildiğim bir yarar sağlamadı. Temiz içeriği sayesinde vicdan azabı çekmeden kullanılabileceğinden ve de yazın yüze sıkmanın verdiği ferahlık hissinden ötürü tercih edilebilir sanırım.

  24 şubat 2020 11:44

  5. Ani sıcaklık basmaları, güneşte fazla kalınca yüzdeki kızarıklıkları çok güzel rahatlatıyor. Ben krem sürdükten sonra çok çok az sıkıyorum. Bu sayede de krem ve hava arasında bir bariyer görüyor. Ancak fazla sıkarsanız cildi daha çok kurutabilirsiniz.

  İlla elimin altında bulunması gereken bir ürün mü? Hayır. Ancak yine de elimin altında olması hoşuma gidiyor

  21 mayıs 2020 01:51

  6. Avene'in ürünlerinin bazı da olan suyun şişelenip ne yazık ki çok pahalı fiyata satılan ama harika olan ürünü. Önelikle belirtmeliyim ki birçok yerde PH'ının 7-7.5 olduğunu okudum bu yüzden bence tonik olarak kullanmaya çok da uygun değil. Ben bu ürünün küçük boyundan iki şişe kullandım ve şu anki fiyatlarından ötürü yenisini almıyorum. Ürün vaatlerini yerine getiriyor, özellikle ağda sonrasında, ani sıcak basmalarında çok iyi oluyor. Ambalaj aşırı iyi o sprey fısladığında gerçekten tüm yüzü şarıl şarıl ıslatmadan nemlendiriyor. Ürünü yüzümde bıyık, kaş alımlarının ardında kullandım gerçekten aşırı rahatlatıyor. Kızarıklığı yatıştırıyor. Lüks olduğunu düşünüyorum fakat aşırı hassas ciltliyseniz kurtarıcı rol de oynayabilir, büyük boyunu alıp gereken durumlarda kullanarak bir sene yetirebileceğinizi düşünüyorum ben küçük boyuyla, arkadaşlarımla paylaşmama rağmen, 3-4 hafta geçirdim.

  3 haziran 2020 00:25

  7. alırken pek bi umidim yoktu ama vazgecilmezlerim arasında. gün içinde aklima geldikce yüzüme sıkıyorum. psikolojik mi yoksa gerçek etkisi mi bilmiyorum ama bunu kullanırken yüzüm daha dolgunmuş gibime geliyor. ayrıca namaz kılıyorsaniz gun içinde sürekli nemlendiricinizi tazelemekle ugrasmak istemiyorsaniz bunu deneyebilirsiniz

  17 haziran 2020 02:23


  8. Geçen hafta Mamacim.com sitesinden merak edip aldığım üründür. Bir faydası olacağını düşünmüyorum ama sıkıp duruyorum sürekli. O kadar ferahlatıyor ki bağımlısı oldum sanırım. Özellikle spor sonrası ya da güneşe çıktıktan sonra sıkınca inanılmaz rahatlatıyor.

  23 haziran 2020 17:39

  4

  9. sipariş limitini tamamlamak için 50 ml boyutundakini aldığım, lükse giren ve TL bazında oldukça pahalı bir ürün. Ferahlatıcı ve yatıştırıcı evet, fakat mucizevi bir fark yaratmıyor, içme suyunu veya maden suyunu bir sprey şişesine koyup arada yüzünüze sıksanız da benzer etkiyi verecektir.

  3 temmuz 2020 23:50

  10. Yaklaşık olarak bir yıldır her cilt bakımı rutinime yerleştirdiğim bir ürün olur kendisi. Bana etkisi daha çok psikolojik oldu. Kullandıktan sonra cildimi daha ferah, temiz ve yumuşak hissediyorum. Bir de açıkçası makyaj üzerine bile sıkabilmek beni çok mutlu ediyor.

  3 ağustos 2020 22:34