4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • oylar (8)
  • medya (6)

1. bende kiremitten ziyade pembe durmuş rujdur. sıcak pembe ararken almıştım ve bayıldım

17 mart 2015 23:51

2. mac' in amplified serisinden olan ruj. kiremit tonlarında ama içinde çok yumuşak bir pembelik de bulunduruyor. ilk sürdüğünüz anda kiremit kırmızılığı net bir şekilde dursa da, günün ilerleyen saatlerinde ruj dudağınızdan gittikçe güzel pembemsi bir renk kalıyor dudakta. sırf o rengi elde etmek için, bazen rujumu sürüp üzerini peçeteyle alıyorum. sürümü kremsi ve kolay. nemlendirici etkisi de var. oldukça memnun kaldığım bir rujdur.

14 kasım 2015 20:53

3. geçen gün aldığım ruj. alırken sadece elimde deneyerek aldım. eve gidip dudağıma sürdüğümde ben bunu nasıl kullanacağım bu çok fazla dedim. artık hafif sürüp dağıtarak kullanmayı deneyeceğim. çünkü benim için çok yoğun.

27 aralık 2015 16:28


4. aşk nefret ilişkimin olduğu, berry tonlarda ama içinde hafif kiremitlik de olan mac'in amplified serisinden bir ruj. rengi çok kullanışlı ve güzel bence, kışa da yaza da uygun olduğunu düşünüyorum. özellikle basic bir beyaz tişört ya da beyaz/krem rengi triko kazak altına da lacivert bir jeanle spor ve taze duruyor. yüzde hiç makyaj yokken bile sırıtmıyor ve çok güzel bir canlılık veriyor ama yapısından dolayı "dişime bulaştı mı" tedirginliği oluşturuyor insanda. dudağımın iç kısmındaki fazlasını parmağımla alıp bunun olma ihtimalini önlemeye çalışıyorum, ama bu sefer de "acaba aktı mı" düşüncesi oluyor. "sür çık, aynaya bile bakma" ruju değil yani.

12 şubat 2016 14:28

3

5. Bugün bahariye mac'ten aldığım rujdur. Amacım russian red almaktı bir kırmızı rujum olsun istemiştim. Yine dayanamadım ve doğal tonlara gittim. Rengini kendime çok yakıştırdım. Ne çok kiremit ne çok pembe arıyorsanız bu sizin rujunuz. Bu sıcakta mat rujlarla uğraşmak istemediğim için bu tarz rujlar daha kullanışlı geliyor bana.

not: arayanlar için bahariye mac te fazlasıyla vardı.

11 ağustos 2016 22:27

6. mac'in birçok popüler renginin yanında geri kalması beni çok üzen rujdur. hafif sürüp peçeteyle kabasını alınca çok doğal duruyor. kalıcılığı biraz sıkıntı ama rengi o kadar güzel ki katlanıyorum.

edit: bu ruja şiir yazdım.

abv fi

abv duru

bulamıyorum artık

sayende bu ruju.

8 eylül 2016 10:23 4 haziran 2017 21:35

7. çekmecede bekleyip kendi kendini tüketen güzel mac ruju. yeterince sevgi göstermediğimden olsa gerek kokusunu yitirmiş, kendini karanlığın ellerine bırakmıştır. halbuki ne de güzel rengi vardır. tam kiremit değildir ama kiremit en yakın tanımdır. biraz kahverengi, biraz kırmızı, biraz pembedir. en kısa zamanda yenisini alacağım. o zamana kadar, rest in peace brick-o-la...

26 aralık 2016 11:45


5

8. aylardır arayıp durduğum "çilek dudaklarına yapışıp kalıcam ruju"mu buldum sonunda swh

tatlı, pembemsi kiremit bir renk. Renk açısından Benzetildiği Mac retro rujdan çok farklı. Retro bende bordomsu duruyor biraz.

duruşu ve yapısından dolayı önyargılıydım. takasla edinmek işime geldi bu yüzden. ama süslüler, tam bu zamanların rujuymuş meğer. çiçeklerin, böceklerin, kuşların zamanı gelmişken mat rujun ağırlığını hissetmek istemeyenlerin çok seveceği nemlendirici bir yapısı var. İlk sürüldüğünde parlak duruyor, her yere bulaşacak gibi hissediyorsunuz. fakat zamanla dudakla bütünleşiyor. hafifçe peçeteye de bastırabilirsiniz. En çok hoşuma giden de dişlerimi bir ton beyaz göstermesi <3

Açık renk kıyafetlerle ve sade, günlük göz makyajıyla kullandığımda çok iyi hissediyorum kendimi.

(link: https://cdn.suslusozluk.net/gorseller/13197_6286_1491230899_17a343.jpg Bende duruşu ^^) (peçeteyle parlaklığını aldım birazcık)

3 nisan 2017 17:50 3 nisan 2017 17:52

9. Mac 'in amplified serisinden kahve-kiremit alttonlu böğürtlen rengi ruj (biliyorum çok saçma bir renk tanımlaması oldu ama başka nasıl anlatırım bilemedim). Kendisini zevkle kullanıyordum ancak şimdi fi duru etkisiyle her dudakta görmeye başlayacağız galiba her an soğuma potansiyeline sahibim. Neyse bende uzun süredir var bu ruj o yüzden hakkında yorum yapabilirim sanırım. Öncelikle rengi her dudakta farklı duran rujlardan deneyerek alın bence. Benim pembe dudaklarımda daha böğrütlen dururken annemde kiremit tonu daha baskın duruyor. Yapısı diğer mac amplified rujlar gibi yumuşak ve nemli yani dudağı kurutmuyor. sürümü kolay denebilir tek sürüşte tam opaklı alabiliyorsunuz ancak biraz dikkat istiyor çünkü yumuşak yapısından dolayı dağılmaya müsait. Dişlere bulaşma sorunu yaşayanlar olmus ancak ben her koyu ruju sürdükten sonra peçeteyi öperek fazlasını alır, parmağımla dudak içini temizlerim o yüzden bir sorun yaşamadım. Bu rujla tek derdim kendisiyle aynı renkte dudak kalemi bulamadım o biraz üzüyor. Bulan bir süslü varsa bana mesaj atarsa sevinirim (evet dudaklarım ince, kalemsiz ruj süremiyorum:( )

20 mayıs 2017 18:39

10. fi dizisinde duru karakterinin günlük makyajında kullanılan rujmuş. nars dolce vita olduğuna emindim neredeyse. mac in çok popüler olamamış, ama bundan sonra olacak ruju.

22 mayıs 2017 10:12