sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  mbr

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. medical beauty research. türkiye'de sadece (gbkz: douglas) mağazalarında satılan gereksiz pahalı kozmetik markası. ürünlerinin doğallığı kadar etkili olduğu iddiasıyla (gbkz: douglas) personeli sayesinde bir maaşımı gömdüğüm ürünlerinden hiç etkilenmedim. tek başına yeterli değil diye yanına birsürü şey verdiler. gayet de düzenli kullandım ama o kadar parayı vermeye kesinlikle değmez. sihir yapmıyor sonuçta. daha uygun fiyata ya da aynı ama daha etkili ve yine doğal ürünler kullanılabilir.

  26 ağustos 2014 15:59 26 ağustos 2014 16:01

  2. two in one cleanser, beta enzym, nemlendirici serum ve kolajen serum ürünlerinden oldukça memnun kalmıştım. özellikle peeling etkili beta enzym kullandığım dönemde cildimde siyah nokta, ölü deri namına bir şey kalmamıştı. ürün fiyatları yüksek olduğundan sık sık ücretsiz bakıma da davet edilirdim. o dönemler içimdeki tanrıçayı şımartmaya meraklıymışım belli ki. artık dermokozmetikçiyim o_o

  26 ağustos 2014 16:09 26 ağustos 2014 16:12

  3. ürünleri hakettiğinden 2-3 misli daha pahalı olan, almanya'da aynı zamanda bir dermatoloji araştırma hastanesi olduğu iddia edilen marka.

  5 kasım 2015 13:27 13 kasım 2015 14:46

  4. almanyada bir dermatoloji araştırma hastanesi temelli marka. bu firmayla ilk beta enzimle tanıştım ki bence bu ürün her kadının cilt bakım rutininde olmazsa olmaz. evet biraz pahalı ama değer. cilt altına etki ediyor ve cilt yüzeyini ölü deri açısından temizliyor. siyah nokta ve sivilceleri yüzeyelleştirip temizliyor. bunları bir anda yapmıyor ama düzenli kullanımda farkı görmeye başlıyorsunuz. Bu ürünün kullanımından sonraki 15-20. günden itibaren cildiniz ışıl ışıl oluyor övgüler alıyorsunuz.

  sonraki adımım nemlendiricisini almak oldu. contiunieline proctection shoftshield ı önerdiler bana. tam bir kış nemlendiricisi. ben son baharda aldım biraz ağır geldi. hafif yağlanma yaptı ama şu anda mükemmel geliyor. ayrıca bana yardımcı olan uzman göz çevreme de kullanabileceğimi söyledi 2,5 aydır kullanıyorum göz çevreme harika nemlendiriyor ve herhangi yan etki yapmadı.

  üçüncü olarak tonik (facial booster) ve köpük temizleyicisini aldım. toniğin içeriği çok güzel bitkisel ama içine saçma sapan bir alkol koymuşlar neden anlayamadım. yine de bir vaadi var ki yüz kontürü belirginleştirmek belirginleştiriyor kesinlikle. köpük temizleyiciye de bayıldım yumuşacık temizliyor ve çok iyi arındırıyor. sonrasında yüzüm gerilmiyor.

  en son olarak cell power vital serumunu aldım. yüz bakımındaki temel seriyi tamamladım. şu anda cildimden aşırı derecede memnunum. serumu daha yeni kullanmaya başladım ama daha önce testerlarını kullandığım için serumdan iyileştirme açısından beklentim çok büyük.

  şimdi gelelim fiyatlara ve ürünlerden memnun olmayanlara. evet fiyatları pahalı. ama şu anda maalesef ki türkiyede her şey pahalı. burada benim kurtarıcım tunalı sephoranın mbr uzmanı esin hanım oldu. hepsini bir anda alamayacağımı söyledim. beni doğru bir şekilde yönlendirdi tek tek ürünleri edindim. eksik olduğum yerleri testerlarla tamamladı. sadece cilt bakımında değil renkli kozmetik konusunda da doğru ürünlere ulaşmamı sağladı.

  mbr'ın en güzel yanına gelecek olursam her ay gittiğiniz mağazada düzenli cilt bakımı yapılması. normal mbr ürünlerinlerinin üzerine alg modelaj maske yapıyorlar. o maskeden sonra cildiniz prenses bir cilde dönüşüyor. yalnız bu bakım olayı kabini olmayan sephoralarda yapılmıyor. yani demek istediğim o ki bu markayı kullanacaksanız kabini olan ve mbr uzmanı iyi olan bir sephoraya gidin memnun kalırsınız. ben tunalıdaki esin hanımı gözü kapalı tavsiye ederim.(gizlinot: ne uzun yazmışım)(gizlinot: okuyan gözlerinize sağlık )

  edit : esin hanım tunalı'dan kızılay mağazısına geçti. bakım kabini konusunda biraz problemleri var ama esin hanım hala mükemmel. mbr'ın gezici daha kıdemli uzmanları oluyor. mağazalara desek vermek amacıyla gidiyorlar. en son gittiğimde onlardan birisi vardı ve hiç sevmedim. esin hala en iyisi. hiç bıkmadan sıkılmadan anlatır, denettirir. tester verir kendi fikrinizi oluşturmanızı bekler. fikirlerinize ve mali durumunuza anlayış gösterir. yani beraber çalışılması gereken bir uzman. soru işaretiniz varsa gidin görüşün mutlaka.

  27 aralık 2017 13:40 30 ocak 09:23

  5. Beta enzyme ini kullanmaya başladım. 1 hafta oldu. Ve cildim inanılmaz iyileşti. Şimdiye kadar ne peelingler denedim. Hiçbiri bu kadar etkili değildi. Üstelik vaadleri arasında kalıcı etki de var. 

  25 nisan 2018 10:20

  6. Sivilcelere müthiş etkili sözde mucize peeling. MBR'nin Beta-Enzyme ürününü 1 ay boyunca düzenli olarak kullandım. İşten gelip, hergün makyajı çıkarmak bile insana zor gelirken, sonrasında bu ürünü cildime sürüp, 15dk. bekledikten sonra yüzüme masaj yapar gibi çıkardım. Arkadaşlar hiç bir işe yaramadı. Ben 1 tane işe yarar bir etkisini görmedim. Ürün o kadar pahalı ki yazık bence paranıza. Ayrıca nasıl youtuberlar bu üründen reklam alıp, övmedi şaşkınlardayım :p

  17 aralık 2018 21:15

  7. En son girdimden sonra bir sürü ürününü daha deneyimlediğim marka. Uzun yazacağım için edit yapmak saçma geldi. Öncelikle söylemeliyim ki ben ilk kullanmaya başladığımdan beri fiyatları iki katına çıktı.(gizlinot: this is turkey baby) Bırakamıyorum markayla öyle duygusal bağ kurdum. Cildime övgüler almaya alıştım artık. Cilt makyajını bıraktım. (gizlinot: hatta gözlerimi de topladığı için genel olarak makyajı bıraktım) Yaklaşık bir buçuk yıldır kullanıyorum artık bence marka konusunda gerçekçi fikirlere sahibim. Mucize beklemeyin, dışarıdan hiçbir şey (gizlinot: ve hatta içeriden) genetik yapınızı ve yaşam şeklinizi değiştiremez. Eğer cildinizdeki problemin ne olduğunu bilmiyorsanız değişimi de farkedemezseniz.

  Bu markanın ürünleri açma-bakım-kapama ilkesiyle çalışır. Eğer siz beta enzimle açma yaptıktan sonra cilt altına güzel ihtiyacınıza yönelik bir bakım ürünü yollamazsanız işe yaramadı diye ağlarsınız. Aşağıda bir süslü youtuberlara reklam yaptırmamasına şaşırdığını yazmış, çok güldüm açıkçası. Markanın ihtiyacı yok, işe yaramaz chanel vb. ürünlerle karşılaştırmayın. Neyse ben ürün değerlendirmesine geçeyim yine roman oldu.

  Overnight Refiner : Belli bir süre sonra beta enzimin cilt altı yağ depozitlerini yüzeyelleştiriyor ve iyileştiriyor ancak cilt bakımımı aksatmam sebebiyle bunlar ne oldu sivilce tabii ki. Hızlı iyileştirmeye ve pürüzsüzleşirmeye ihtiyacım vardı ve bu muheşem şeyle tanıştım. Çalışma prensibi beta enzime benziyor ancak açma ürünü değil. (gizlinot: en azından benim için) Fark edilir bir güzelleşme sağlığıyor. Yine de uzman tarafından önerilmedikçe alınacak bir ürün değil.(gizlinot: yani özellikle ihtiyacınız yoksa) Sadece geceleri kullanıldığı için uzun uzun gidiyor. Ben daha aldığımı bitiremedim. Bittikten sonra da uzun süre almam gibi görünüyor çünkü ihtiyacım olan iyileşmeyi sağladı.

  Normalizing Lipid & Sebum Care: En nefret ettiğim ürün bu oldu ama işe yaramadığı için değil, geç işe yaradığı için. Malum sivilcelere hızlı etki olsun istiyoruz. Bu da yağ depozitlerinden kurtulmamız. Sivilceleri hızlıca söndürüyor ama yine çıkıyor sinir oluyorsunuz. Bir ay sonra azalmayı fark etmeye başlıyorsunuz ama bu arada otuz yaşında sivilce mi çıkarılır diye depresyona girmiştim çoktan. (gizlinot: swh) İkincisini kullanıyorum. Bitince birazcık ara vereceğim ama sonra tekrar alacağım. Düzenli kullanmama rağmen oldukça iyiydi yine de.

  Enzyme Cleansing Booster : Bunu satın alamadım çünkü çok pahalı .(gizlinot: bana göre)

  Testerlarını çok kez denedim çok güzel. Cildi pırıl pırıl yapıyor. Pure Perfection 100 N serisinde zaten. O seriden ne denediysem memnun kaldım.

  Mbr CytoLine Firming Concentrate – 10 x 2 ml Ampul :Serumun daha da yoğunlaştırılmış hali. Aslında ihtiyacım yoktu sadece merak ettiğim için bir de kışın arada yoğun bakım yapabilmek için aldım. Ben de belirgin bir fark yaratmadı çünkü ihtiyacım yoktu. Yalnız şunu diyebilirim ki bu kışın cildime hiç kötü bir etkisi olmadı cilt direncimi çok yükseltti. Yaşadığım yerde gündüz defalarca -20'leri gördüğümüz halde rahattım.

  Mbr CytoLine Face Mask 100 : Nemlendirici maske kendisi. Sürüp bekletip yıkıyorsunuz. İçeriğinde yağ var, bana bu yüzden biraz ağır geldi. Neyse ki testerlarla denemiştim de satın almadım. Yine de kış için direncimi arttıran ürünlerden birisi oldu. Bundan ciltte kollajen kaybı olmaya başlayanlar ve kuru ciltliler çok memnun kalır.

  Mbr CytoLine Cream100 : Yüz kremim bittiğinde zenginleşmiş olursam alacağım tek krem bu. İnanılmaz bir etkisi var vallahi ben de çok şaşırdım. Zira kremden iyileştirici olmasını değil yalnızca nemi korumasını bekliyoruz. İşte ben hala etkisine çok şaşkınım. Testerını denediğim günden beri içim gidiyor. Parası olan düşünmesin alsın.

  Mbr Multi-Performance Teint Optimizer Light : Bunu da satın almadım ama defalarca kez denedim. Neden çıkarmışlar bunu anlayamadım. Ne gerek vardı yani. Tamam renk eşitliyor da sabitlenmiyor. Bir daha gömlek yakası telefon vb yerlerden temizliyorsunuz. Siz renkli nemlendirici yapmayıverin bence.

  Şimdilik bu kadar. Yine destan yazdığımın farkındayım ama bir ürüne bu kadar para verecekseniz insan hakkında bir şeyler okumak istiyor. Merak edenlerin bir mesaj kadar uzağındayım. En önemli şeyin de uygun bir uzman olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.(gizlinot: çoluğumun çocuğumun rızkını yedin mbr)

  30 ocak 10:33 30 ocak 14:12

  8. iki ürününe bir asgari ücret verdiğim marka.. Fondöten almak için girdiğim Sephora'daki danışmanın cildime baya bi saydırdıktan sonra önerdiği marka.. Kendim de satış sektöründe olmama rağmen yiyiyorum bu taktikleri.. Gelelim ürünlerine ben ilk gidişimde beta enzimini aldım.. Çünkü cildimin ne kadar hassas ve lanet durumda olduğunu öğrenince ağlayasım geldi.. Ama danışman o kadar iddialı konuştu ki aldım.. E bunu alınca gel sana cilt bakımı yapalım dediler, durur muyum gittim.. E malum cilt bakımı demek bişiler daha al demek.. Nemlendiricisini de aldım..

  Ürünler harika.. Yıllardır makyaja maruz bırakıp hiç ilgilenmediğim elastikiyetini kaybeden, iyice incelen, kılcal damarlarımın artık gün yüzüne çıktığı cildimi bildiğin toparladı..

  Gözeneklerim küçüldü, siyah noktalar gitti, resmen yüzüme renk geldi. Kılcal damarlar kaybolmadı tabi.. O pek mümkün değil. Herkes yüzüme ne yaptırdığımı soruyor.

  Bütçeniz el veriyorsa alınız, aldırınız.. Aşk yaşıyorum kendisiyle.

  Öneren danışmana sevgilerimle..

  8 mart 22:36