yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • oylar (63)
  • medya (9)
  4

  1. Kimyasal kullanılmadan bambudan yapılmış ped markası.

  https://beijeped.com/

  19 şubat 2020 15:39

  2. doğal bambu liflerinden elde edilmekteymiș. sitesinde pedle alakalı verilen bilgilerde Klor yıkama yapılmaz (gizlinot: beyazlatma işlemi) , Kloroform, Glifosat (gizlinot: bir çeșit zehir), Dioksin (gizlinot: kısırlık, kanser vs sebebiymiș yine bir çeșit kanserojen ped pamuk pek çok üründe düşük dozda da olsa kullanılmakta) içermez, Koku ve sentetik boya kullanılmaz, Polyester ve sentetik materyal ile işlenmez yazıyor. henüz denemedim ilerleyen zamanlarda olabilir. o zaman tekrar yazacağım.(gizlinot: swh)

  ilgili medya:
  1
  25 şubat 2020 02:43

  5

  3. Emiciliği inanılmaz iyi, incecik bir ped buna rağmen herhangi bir sızdırma yapmıyor. Üstelik rengi,dokusu piyasadaki pedlerden çok farklı. Bir de o kadar güzel bir paketlemeleri var ki paketin içine çikolata ve çok tatlı bir not koyuyorlar

  7 nisan 2020 17:54


  4. Bugün dünya Adet Hijyen Günü ve bu markanın instagram hesabında doğal olarak bununla ilgili bir paylaşım var. Paylaşıma yapılan yorumlar yine şaşırtmadı. Adet dönemiyle ilgili paylaşım yapmanın edepsizlik olduğunu, kimsede utanma kalmadığını söyleyen kadınlar yorumlarda terbiye veriyorlar yine. Geleneklerimize örf adetlerimize aykırı yazan var. Sünnet düğünü, ilk kez adet olan kadınlara tokat atılması, adetli kadına kirli denmesi, hatta bazı bölgelerde adetli kadınların elinden yemek yenmemesi geleneklerimize aykırı değil hatta bir parçası ama regl ile ilgili paylaşım yapmak edepsizlik ve geleneklere aykırı öyle mi? Öyle gelenekler kimin işine yarar? Dünyada bir sürü kadın ucuzundan bir pede bile ulaşamıyor ve bu dönemi çok zor geçiriyor. Biz de zamlardan dolayı dehşet pahalı pedler almak zorunda kalıyoruz ve bu konuda çevremizdeki kadınlara yardım edemiyoruz ama günün anlam ve önemiyle ilgili olan bu konuda bir yorum bile yok. Çalıştığım yerde Ramazan paketlerine ped koymayı teklif eden ve erkeklerden destek gören bir kadın çalışana diğer kadın çalışanlar öyle korkunç tepkiler verdiler ki bugün yine aynı üzüntüyü yaşadım. En az evimizdeki un kadar önemli ama herkes görmezden geliyor. "adet olduğumuzu nasıl paylaşırsınızzz edeb yahu" yorumları beni çileden çıkardı özetle. Kadınlarımızın bedeniyle barışması kaç yıl sürer çok merak ediyorum.

  28 mayıs 2020 23:12

  5. IG'dan hesaplarına denk geldim, detaylı bilgi için internet sitelerini ziyaret ettim. Organik olması, bambudan yapılması, boya ve kimyasal içermemesi ilgimi çekti. Pedlerin çevreye ciddi bir plastik atık oluşturduğunu düşünüyorum.

  İlk kullanımda çok rahatladım. Normalde pamuksu yüzey de kullansam varlığını hissederim ne yazık ki. Bu ise ürün çok hafif hissettirdi. Yapışkanı iç çamaşırınıza güzelce tutunuyor. Ne sökülerek pedinizin kaymasına müsade ediyor, ne de çekerken yırtılma problemi yaşıyorsunuz. Sızdırma problemi yaşamadım.

  Fiyatlandırma politikası paketinize göre değişiyor, günlük ped - normal boyut ve süper boyut seçenekleri var. Adet ve cinsine göre farklı fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Kargo ücreti yok, fakat kargo maliyetlerini azaltmak amacıyla 2 aylık gönderiyi tek seferde iletiyorlar. Marketlerden aldığımız pedlere kıyasla beije pedlerinin ciddi bir fiyat dezavantajı yok.

  4 haziran 2020 15:27 29 haziran 2020 11:28

  6. Her yerde olumlu yazılar okudum ta ki burayı okuyana kadar ve almaktan vazgeçtim. İyi ki süslü sözlük var.

  12 temmuz 2020 11:11

  7. Instagram'da keşfettiğim, minimal paketleme tasarımlarıyla beni kendilerine hayran bırakmış organik marka. Söylediklerine göre ürünleri klor yıkama, azot boyama, ve kanserojen lifler barındırmıyormuş. Regl dönemi aşırı ağrılı fakat hafif kanamalı geçen biri olarak; şimdilik denemek için 15 adet günlük, 15 adet de normal boy pedlerinden sipariş verdim. Kargoyu ücretsiz yapabilmek ve gönderim maliyetini düşürmek için 2 aylık periyotlarda ürün gönderimi yapıyorlarmış yani bana 30 adet günlük, 30 adet de normal boy ped gönderecekler. Elime ulaştığında tekrar yazacağım. 

  geciken edit : Ürünler başarılı. Normal boy ped, kullanırken rahatsız etmiyor hatta hissedilmiyor bile, yoğun kanamam olmadığı için sınırlarını test edemedim ancak benim gibi hafif kanamayla geçiriyorsanız reglinizi o zaman öneririm. Günlük pedini baya sevdim, incecik hiç rahatsız etme durumu yok. Ayrıca ürünlerde parfüm, klor vs. olmadığı için hiç ama hiç tahriş etme durumu da yok. ben şimdi bir sipariş daha oluşturacağım siz de denemek isterseniz, merak ediyorsanız durmayın hiç deneyin :)

  12 temmuz 2020 16:16 13 ocak 2021 14:59


  5

  8. yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. burdaki yorumları okuyunca biraz şaşırdım açıkçası. hiç olumsuz bir deneyim yaşatmadı bana, naylon pedlerden bıktığım için tampon kullanmaya başlamıştım zaten, ama tamponu yoğun çalışma saatlerimde zırt pırt değiştiremediğim için içim çok rahat etmiyordu.

  beije'nin hassas tenime karşı hiçbir alerjik etkisi olmadı. koku, kaşındırma durumları da hiç yok. çok memnun kaldım ben.

  4 eylül 2020 14:42

  5

  9. Memnun kaldığım için bende mi tuhaflık var diye düşündüm burayı okuduktan sonra. gayet yumuşak, rahat pedleri var bence hiçbir sıkıntı yaşamadım. gönderi paketlemesi ve ürün tasarımlarını da çok beğendim. yapışkanı da hiç sıkıntı yaşatmadı bilakis düzgünce yapışıyor ve kağıdından da düzgünce ayrılıyor. üstelik minik godiva çikolatası da kalplere dokundu <3 Ben yeni kullanmaya başladım açıkçası, yukarıda yazanlardan sonra belki hatalarını düzeltip üretime devam ettiler bilemem.

  Kıyas açısından not: Orkid benim için a4 kağıdıyla eş değer bir ped asla rahat edememişimdir.

  11 eylül 2020 17:05

  4

  10. sadece bir regl dönemimde kullanmıştım ve açıkçası çok beğendim. belki sorun yaşayan arkadaşın geri dönüşünden sonra düzeltmişlerdir çünkü ne yapışkanıyla bir sorun yaşadım ne tahriş etti, yok gibi bir ped, varlığını hiç hissettirmiyor ve de sızıntı tahriş gibi problemler yaşamadım. ancak fazlasıyla pahalı geldi, kronik sistit ya da mantar gibi problemleri olanlara öneririm doğal oluşundan dolayı çünkü market pedlerindeki naylon da bu sorunları tetikliyor bildiğim kadarıyla.

  15 kasım 2020 23:32