yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (5)
  • medya (4)
  5

  1. Universal 01 rengini yeni edindim, ışıltısı çok güzel. Kalıcı olduğunu düşünüyorum. Sim görüntüden hoşlanmaya başladım, sim sevmeyene hitap etmeyecektir.

  9 aralık 2019 21:32

  5

  2. dior'un içinde yerine göre aydınlatıcı, allık ve bronzer olarak kullanılabilecek toz ürünlerden oluşan dörtlü paleti. paletle ilgili ilk söyleyeceğim şey glow ibaresinin hakkını sonuna kadar veren bir palet olmuş kesinlikle. ürünlerin hepsi de ışıltılı, hatta parıltılı içinde minik minik simler bulunan ve oldukça pigmentliler. tek dokunuşla yoğunluğunu istediğiniz gibi ayarlamanızın mümkün olmasının dışında, ürünlerin fırçaya tutunması da gayet başarılı. bu arada her ne kadar fırçayla uygulamak daha rahat olsa da, aydınlatıcı için özellikle parmaklarınızdan yardım alarak cildinize tampon hareketlerle uygulama konusunda da oldukça uygun yapıda ürünler.

  paletin sol üst köşesinde yer alan strobe white olarak geçen renk, tam anlamıyla inci beyazı diye tabir edilen bir renge sahip. tek başına özellikle gözün iç kısımları ve dudak üstünü aydınlatmak için çok uygun. aynı zamanda göz kapağının yarısına kadar far olarak geçip pembe ve bronze renklerle karıştırarak kullanmak açısından da son derece elverişli.

  onun yanındaki strobe gold benim bu palette en kullanışlı bulduğum renk. ister aydınlatıcı, ister tüm göz kapağına uygulamak için far, isterseniz de bronzerın rengini biraz kırıp allık olarak bile kullanmanın mümkün olduğu bir renk. özellikle allıkta yoğun pembelerden hoşlanmayan biri için dengeyi kurmak açısından güzel düşünülmüş çok yönlü bir ürün. aydınlatıcı olarak elmacık kemiklerinin üzerinde çok zarif duruyor kesinlikle. ayrıca strobe white ile karıştırıldığında bana göre en ideal aydınlatıcılardan biri halini alıyor.

  sol altta bulunan blush pink oldukça canlı ve pembenin en parıltılı hallerinden biri. fırçaya çok hafif değdirmek bile yetiyor. geniş yapılı bir allık fırçasıyla uygulamak daha doğal bir sonuç elde etmek için ideal kesinlikle. ayrıca katlanma bölgesinde ya da göz kapağının dış kısımlarında blush bronze ile karıştırarak ya da mat kahve bir farla birlikte doğal, ama ışıltılı bir göz makyajı çıkarmanın mümkün olduğu bir renge sahip. dilerseniz mürdüm, bordo ya da kızıl kahve bir farla karıştırıp gözün dış kısımlarına hareket kazandırma açısından da kullanılabilir. o şekilde kullanıldığında oldukça güzel bir far oluyor çünkü, gözü belirginleştirmek açısından.

  sağ alttaki blush bronze ise oldukça koyu bir kahve. bronzer olarak, blush pink ile karıştırıp allık olarak ve tek başına far olarak uygulamak mümkün. yalnız bronzer olarak açık tenlilerde biraz koyu durması gibi bir durum var onu da göz ardı etmemek lazım. gerçi çok az alıp bolca dağıtarak ya da bir parça strobe gold renginden alıp onunla birlikte kullanıldığında gayet güzel duruyor.

  özetle palet oldukça kullanışlı, pigmentasyon açısından son derece başarılı, parıltıyı, ışıltıyı sevenler için yerinde bir palet. ürünlerin birbiriyle karışması ve toz halde olmalarına son derece kalıcı ve kremsi bir yapıya sahip olmaları açısından ben beğendim.

  bu arada bu paleti ben satın almadım, arkadaşım aldı, ben de onun sayesinde inceleyip yorumlama imkanı buldum. hatta paleti mıncırma bahanesiyle de minik bir makyaj yaptım. ten makyajı yaptıktan sonra herhangi bir sabitleme spreyi vs kullanmadan bile palet kalıcılık anlamında beni tatmin etti. gerek günlük doğal makyajlar, gerekse özel gün makyajları için de kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

  ilgili medya:
  3
  9 aralık 2019 23:43

  5

  3. çok uzun bir süredir gözüm üstündeydi bu paletin ve yakın zamanda edindim. covid hayatımıza girmeden önce de birkaç kez mıncıklamıştım sephoralarda.

  palette iki aydınlatıcı, bir allık, bir de hem allık hem de bronzer olarak kullanabileceğiniz renk mevcut. ürünler toz formda ama elinizi sürdüğünüz an kremsileşiyorlar.

  benim palette şimdiden çok sevdiğim ve muhtemelen en sık kullanacağım renk blush rengi oldu. günlük makyajımda son zamanlarda aydınlatıcıyı atlayıp watercolor tekniğiyle allık sürmeyi sever oldum. bu allık da ışıltılı olmasıyla bu teknikle uyguladığınızda çok güzel duruyor.

  aydınlatıcı kullandığım günlerde ise üstteki iki rengi karıştırarak uyguluyorum. başta iki renk karışınca pek iyi olmaz gibi gelmişti biri sıcak biri soğuk bir renk olduğu için ama çok güzel karışıyorlar ortaya çıkan renk de çok hoş.

  sağ alttaki renk ise allık olarak bana biraz koyu geldi bronzer olarak da fazla ışıltılı buldum. daha çok far olarak kullanıp göz kapağımdan geçiyorum.

  ilgili medya:
  1
  10 mart 2021 20:11


  5

  4. yıllardır gözüm vardı bu palette sonunda her sey zaten b*ka sardı diyerek bir mental cöküs sonrası satın aldım. 01 universal rengi bendeki. cok cok güzel bir palet gercekten. pembe rengini allık topper olarak kullanıyorum, en açık tonu elmacıklarıma, şampanya rengini ise burun ve göz pınarlarıma uyguluyorum. bronz tonu hafifce bronzer gibi kullanabilirim sanmıştım ama o başarısız bir deneme oldu. beyaz tenliyseniz ne kadar az uygulasanız da yumruk yemis gibi duruyor. gözlerde de cok sevemedim cünkü benim gözlerimde sıcağa kacan kahveler kötü ve alaturka duruyor. cok islevli bir palet gercekten, fiyatını hak eder diyemiyorum cünkü hak edecek bir fiyat durumu kalmadı artık, her sey anormal derecede pahalı. yine de kendizi sımartmak icin almayı düsünüyorsanız kesinlikle sizi mutsuz edecegini düsünmüyorum. 

  1 haziran 2023 12:22