sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • oylar (0)
 • medya (1)

1. yaklaşık 120.000 atış yapan, kablolu bir evde kullanım ipl cihazı. fiyatı yaklaşık 1200 tl civarı. kullanım tecrübeleriyle ilgili bilgileri paylaşmak için başlığı açayım dedim.(gizlinot: ben henüz kullanmadım)(gizlinot: önceden gerçek lazere gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim terbezlerinin yapısını bozduğu için)

philips lumea'dan farkı cihazın ışık şiddetini kendinin ayarlaması.

bu arada ipl ve gerçek (gbkz: lazer epilasyon)un farklı işlemler olduğunu da dipnot olarak geçeyim.

5 aralık 2016 15:20 5 aralık 2016 15:49

2. Bir süre önce edindiğim cihazdır. 3. Seansımı uyguladım. Kumral olduğum için endişeli olsam da ise yaradığını düşünmekteyim. Beklentinize bağlı olarak memnun kalırsınız. Ben kılları tamamen ortadan kaldırmasını beklemiyorum. Bu çok mümkün değil ipl ile. Ancak kılların zayıflaması, uzun sürede çıkmaları benim talebimdi. Oluyor gibi bu cihazla. 6 aya tam fikrim oluşur.

23 haziran 2017 02:26

3. Denebunu ocak exclusive kutusundan edindim. Bendeki 250.000 atımlık. 300 tl ye edindim. Az önce güncel piyasa fiyatına baktım, 849 tl diyor hepsiburada. Şok. 

Neyse, öncelikle lazer deneyimi olan biriyim. Koltukaltı ve genitalde çok çok az sonuç alabilmiştim, bacaklarımda ise tüylerin yüzde 20 si kalmıştı. Kaç seans yaptırmıştım bilmiyorum ama 1-1.5 yıl sürmüştü. 

Kalan tüylerim için aldım. Beklentim tamamen bitirmesi değil daha geç çıkması idi ama ürünün kalıcı sonuç vaadi de var.

Ocak ayından beri kullanıyorum. Öncelikle çook pratik ve acısız. Sadece ısı atımı hissediyorsunuz uygulanan bölgede. Cihaz cilt rengini otomatik tespit edip ona uygun seviyede atış yapıyor. hassas modu da mecvut. Koltukaltı ve yüz için hassas mod tavsiye ediliyor ama ben yüzüme uygulamıyorum. Belki ilerde denerim ufak bir bölgede. 

Koltukaltımda ise hassas mod kullanmadım. Önceki lazer tecrübemde bu bölgedeki tüylerimin ne kadar inatçı olduğunu öğrendiğim için normal modda kullanıyorum.

Tüyleri çok çok geç çıkarıyor, bu açıdan memnun kaldım. Başlangıç aşamasında ilk 1,2 ay her hafta uygulama yapılması tavsiye ediliyor,  ve ben epilasyon yapmak üzere bölgeyi traşlarken hala kıl tüy çıkmamış oluyor. 

Kıl tüy hala çıkmadığı için de azalttı mı bitirdi mi henüz göremiyorum. Yaza doğru bir edit yaparım buraya. 

Normal piyasa fiyatı bu ürüne değer mi sizin takdiriniz ama bence değer. En son komple ağda 5 yıl önce yaptırdım, 100 lira civarıydı sanırım. 8 kez ağda fiyatına ortalama 3-4 yıl gidecek ve kalıcı sonuçlar vaad eden bu ürünü satın almak bence mantıklı. Memnun olduğumu belirterek bu girdiyi sonlandırayım.

23 şubat 09:16


4. Açık tenli koyu tüylü ideal lazer müşterisiyim. IPL'de uzun zamandır gözüm vardı, hep de Philips konuşuluyordu ama Philips mutfak ürünlerini hiç beğenmediğim için bende genel olarak çok negatif imajı olan bir marka. Üstüne ipl ürünlerinde de onlarca model çıkarınca kafam iyice çorba gibi oldu ve almanlıktan aldığım tadı başka hiç bir şeyden almadığım için braun’un (link: https://www.amazon.de/Braun-Silk-Expert-IPL-Haarentfernungssystem-BD5001/dp/B017LSXDFC/ref=sr_1_3?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1528080827&sr=1-3&keywords=Braun+Silk-expert+IPL şu modelini aldım). model seçerken de tek kriterim o an girdiğim dükkandaki modeller arasında amazonda en yüksek puanı alanın bu olmasıydı. model bakmaktan sıtkım sıyrılmıştı, ne çıkarsa bahtıma diye aldım çıktım.

Şubat ayından beri kullandığım için epey bir fikir sahibi oldum bu girdiyi yazmak için baya bekledim :)

Artılar eksiler:

-Tüylerimi jiletle alıp üzerinden 10 günde bir de ipl’le geçiyorum. Bu aydan itibaren ayda iki kez, daha sonra ayda bir defa, sonra da sadece rötüş yapacağım. Şu an yaklaşıık 30-40 dakikada bacak, bikini, koltuk altı, tüm kol yapabiliyorum. Bunu iki haftada bir yapmak uzun bir süreç gibi geliyor ama asyada epilasyon pek popüler değil ve bikini bölgesine zaten hiç bir işlem yapmıyorlar. Ağda ise hiç bulunmuyor, ne yapacak yer ne de ağda ürünleri. Sıfır! Sugaring, yani anneanne usulü bezsiz el ağdası yapan rus öğrenci bir kız buldum, bikiniyi tam iki buçuk saatte yaptı. Bacakların için bi gün sabahtan gelirsin dedi, kıza ayda bir yatıya falan gitmem lazım olacak iş değil.

- Fiyatı çok şahane değil, ama dediğim gibi benim hem lazer gibi bir seçeneğim yok, hem bulsam da biz sürekli taşınma arefesinde olduğumuz için paket bir lazer tedavisi vs almam zor. Yani bu durumda zaten jiletten başka bir seçeneğim yoktu. El ağdasının bir senesine eşit oldu fiyatı benim için.

- en sevdiğim tarafı hiç bir ayar gerektirmemesi, ışığın şiddetini kendisi ayarlıyor. Ama isterseniz şiddetini azaltmanız da mümkün. Arada çok ince yerlerde azaltabiliyorum. Ayar yapmak gerekmediğinden bir bölüm dizi falan izlerken bakmadan yapıp bitirmiş oluyorum.

- Tüylerin çıkmasını gerçekten ciddi şekilde yavaşlatıyor yani ayda bir jilet yapsam yetiyor şu an. Alt bacaklarımda çooook tek tük tüyler kaldıç Kollarımı da jiletlemeye başladım, kesinlikle ağda gibi diken diken uzamıyorlar, bir de bende sir ağda inanılmaz kötü sivilce yapıyordu, bir ay vebalı gibi geziyordum, zaten o arada yeniden ağda zamanı geliyordu. IPL olmasa jiletten sonra üçüncü gün Mahmut abi gibi olurum ben, çok koyu tüylüyüm, su an iki haftada seyrek seyrek çıkmış oluyorlar. Benim için 100% çalışıyor!

- Hiç acı hissetmiyorum. Senelerce sir ağdayla derimi yüzdürdüm boşunaymış ya.

- bu modelin bikini başlığı yok, çok acayip hareketler yapmam gerekiyor. Siz minik başlığı da olan bir modeli alın.

son kararım, iyi ki almışım çok memnunum. 30 senelik annem beni görüp bacaklarına naptın ne kadar pürüzsüz nefis olmuş dedi, sevgilim bile farkında, kaymak gibi oluyorum kaymak.

4 haziran 06:24