4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar ()
  • medya (4)

1. (gbkz: nivea)'nın kim bilir kaç yıldır piyasada olan, klasikleşmiş mavi kutulu yoğun nemlendirici kremi. yıllar evvel çocukken bunu bacaklarıma sürer traş olurdum oyundan (nasıl bir oyun kafasıysa), sonra çok yağlı diye kullanmayı bıraktım. geçen sene ise resmen yeniden keşfettim. bu krem hayatımda gördüğüm yanığa en iyi gelen krem, ki buna bepanthen gibi ilaçlar dahil. zaten yanığı iyileştirmenin olayı havayla temasını kesmek olduğu için ocak, mum, sigara, çakmak gibi ufak ev kazalarında yakılan ve açık olmayan yaranın üstünü hemen nivea ile kapamak su toplamasını ve yanma hissini direkt engelliyor bende. kışın çatlayan ve donan ellerime de en iyi gelen krem olduğu için gerçek anlamda çantamdan ayırmadığım kremdir kendisi.çok uzun süre dayanan kremlerden haz etmediğim için büyük boyunu almıyor, küçüğünü tepe tepe kullanıyorum.

30 temmuz 2012 10:01

2. mavi teneke kutu olan.

işe yarar tek cilt bakım kremi.

3 şubat 2014 08:31

3. aşağı yukarı her evde mutlaka bir kavanozu bulunan mis kokulu nostaljikleşmiş kremdir. benim de kuvvetle muhtemel hayatımda kullandığım ilk kremdir. yalnız yapısı çok yağlı ve yoğun olduğundan yüze sürülmesi tavsiye edilmez.

7 ağustos 2014 16:16


4. Ellerime bulaşık deterjanı, yağ çözücü, çamaşır suyu gibi temizlik ürünlerine maruz kaldıktan sonra boca ettiğim krem. Gerçekten o kötü kuruluğa iyi geliyor

7 ağustos 2014 16:30

5. (link: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2418153/Claire-used-1-Nivea-cream-half-face--105-Cr-la-Mer-The-results-VERY-revealing.html şöyle bir test var )ama doğruluğundan emin değilim.

14 ekim 2014 18:02

6. yıllardır evimizden eksik olmayan krem.

krem takıntım yüzünden üzerine her çeşit gül koklarım ama bunun yeri de başka.

mavi teneke kutusuna da kıyamam. içine düğme toka ne koysam mis gibi kokar.

diğer taraftan almanya'dan eşin dostun getirdiği nivea kremler türkiye'den aldıklarımızdan daha farklı hem kıvamı daha yoğun, hem kokusu daha hafif ve kalıcı.

sanıyorum ki bu en klasik kremin bile b kalite olanını gönderiyorlar ülkemize ne yazık ki.

yine de bu dondurucu soğuklarda kuruyan yanaklarımın dudaklarımın ellerimin ayaklarımın biricik dostu merhemidir.

29 aralık 2014 23:11

7. her evin köşesinde duran çocukluğumdan beri evimizde hiç eksik görmediğim ayrıca nivea kokusunu seven biri olarak bana hiç bir rahatsızlık vermeyen kuruyan cildimin dostlarınadan 7imde ve 70imde kullanacağım kremdir kendisi.

29 aralık 2014 23:29 ed.26 ağustos 2015 12:16


8. kesinlikle el altında bulundurulması gereken krem. ne bepanthol ne hametan ne clindoxyl ne de başka bir ilaç. bu krem resmen hepsini yapıyor. herkeste o eski serinin formülü akıllarda kalmış sanırım. yapış yapış sanki hiç emilmeyecekmiş gibi gelirdi bana da ama çok öabuk emiliyor ne uzun süre ellerimi, dirseklerimi, yüzümü, bacaklarımı nemli tutuyor. bu kremin iyileştirici yanını sivilce üzerinde de denedim. kesinlikle sivilceyi tetiklemiyor. henüz deri altında iltihap toplamakta olan sivilcenin üzerine gece yatmadan temizlediğiniz cilde hafif yedirerek sürün. sabaha ağrı sızı kırmızılık iz hiçbir şey kalmıyor. benim karma cildimde hiçbir şekilde sivilcelenme yapmadı. hatta yüzünü çok sık sıkan (güneşe bakıyormuş gibi) biri olduğum için göz çevremdeki o çizgiler gerçekten belli olmaya başlamışlardı. sabah akşam bu kremi sürdüm ve izler o kadar hafifledi ki. kesinlikle küçümsemeyin. elinizin altında bilmem kaç liralık hazine yatıyor. farkında değilmişiz :)

10 mart 2015 23:23

9. bazı kaynaklarda marilyn monroe'nun da kullandığı krem olarak geçer.

piyasadaki tüm kremleri kullanmış değilim elbet ancak kendimi bildim bileli diyecek kadar uzun zamandır kullandığım bu kremin en iyi krem olduğunu iddia edecek derecede hayranıyım. kişisel deneyimlerim hep olumlu... el, vücut ve yüz kremi olarak kullanıyorum, kuru cildime daha iyi gelen başka bir ürün henüz bulamadım. dövme yaptırdığımda kullandım, dövmecimin bahsettiği yanma, kabarma ve dökülmelerin hiçbiri olmadı. hamileliğimde çatlak kremi/yağı aradım, her ne kadar hamilelikte güvenle kullananilirsiniz denilse de 80 liraya satılan kremin içeriğinde güven verecek birşeye -artık her ne ise o madde- rastlamadım. ikna olmadım ve nivea kullanmaya devam ettim. ne hamileliğimde ne de doğum sonrası tek bir çatlak oluşmadı. yanıklarla ilgili onlarca anım vardır, zaten sonuç biliniyor. kısacası fiyat/performans değerlendirmesi yapacak kelime bile bulamayacağım mavi teneke kutudaki hazinemdir kendisi.

not: kesinlikle ilaç değildir.

18 mart 2015 21:55

10. El kremi olarak kullandığım krem. Kokusunu gerçekten çok seviyorum. Ama yüzüm yağlı olduğu için kullanamıyorum. Vücuduma da krem değil de daha çok body butter gibi şeyler kullanmayı sevdiğim için kullanmıyorum.

19 mart 2015 21:18 ed.18 nisan 2015 09:52