nivea krem

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • oylar (1)
  • medya (2)

1. (gbkz: nivea)'nın kim bilir kaç yıldır piyasada olan, klasikleşmiş mavi kutulu yoğun nemlendirici kremi. yıllar evvel çocukken bunu bacaklarıma sürer traş olurdum oyundan (nasıl bir oyun kafasıysa), sonra çok yağlı diye kullanmayı bıraktım. geçen sene ise resmen yeniden keşfettim. bu krem hayatımda gördüğüm yanığa en iyi gelen krem, ki buna bepanthen gibi ilaçlar dahil. zaten yanığı iyileştirmenin olayı havayla temasını kesmek olduğu için ocak, mum, sigara, çakmak gibi ufak ev kazalarında yakılan ve açık olmayan yaranın üstünü hemen nivea ile kapamak su toplamasını ve yanma hissini direkt engelliyor bende. kışın çatlayan ve donan ellerime de en iyi gelen krem olduğu için gerçek anlamda çantamdan ayırmadığım kremdir kendisi.çok uzun süre dayanan kremlerden haz etmediğim için büyük boyunu almıyor, küçüğünü tepe tepe kullanıyorum.

30 temmuz 2012 10:01

2. mavi teneke kutu olan.

işe yarar tek cilt bakım kremi.

3 şubat 2014 08:31

3. (bkz: nivea krem)

4 şubat 2014 21:48

4. aşağı yukarı her evde mutlaka bir kavanozu bulunan mis kokulu nostaljikleşmiş kremdir. benim de kuvvetle muhtemel hayatımda kullandığım ilk kremdir. yalnız yapısı çok yağlı ve yoğun olduğundan yüze sürülmesi tavsiye edilmez.

7 ağustos 2014 16:16


5. Ellerime bulaşık deterjanı, yağ çözücü, çamaşır suyu gibi temizlik ürünlerine maruz kaldıktan sonra boca ettiğim krem. Gerçekten o kötü kuruluğa iyi geliyor

7 ağustos 2014 16:30

6. (link: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2418153/Claire-used-1-Nivea-cream-half-face--105-Cr-la-Mer-The-results-VERY-revealing.html şöyle bir test var )ama doğruluğundan emin değilim.

14 ekim 2014 18:02

7. Gecenlerde is yerinde elim yandi.

Buz muz sur dediler surdum ama, yok gecmiyor o aci. Krem sur dediler nivea vardi surmem ile birlikte yanik ferahladi ve aksamina gecti her bisiyi.

Su toplama falan da olmadi ama, ben kutuyu boca ettim elimd kalin kalin surdum.

İyi bir krem eller icin zaten hep bu urunu kullanirim.

14 ekim 2014 18:19

8. yıllardır evimizden eksik olmayan krem.

krem takıntım yüzünden üzerine her çeşit gül koklarım ama bunun yeri de başka.

mavi teneke kutusuna da kıyamam. içine düğme toka ne koysam mis gibi kokar.

diğer taraftan almanya'dan eşin dostun getirdiği nivea kremler türkiye'den aldıklarımızdan daha farklı hem kıvamı daha yoğun, hem kokusu daha hafif ve kalıcı.

sanıyorum ki bu en klasik kremin bile b kalite olanını gönderiyorlar ülkemize ne yazık ki.

yine de bu dondurucu soğuklarda kuruyan yanaklarımın dudaklarımın ellerimin ayaklarımın biricik dostu merhemidir.

29 aralık 2014 23:11

9. her evin köşesinde duran çocukluğumdan beri evimizde hiç eksik görmediğim ayrıca nivea kokusunu seven biri olarak bana hiç bir rahatsızlık vermeyen kuruyan cildimin dostlarınadan 7imde ve 70imde kullanacağım kremdir kendisi.

29 aralık 2014 23:29 ed.26 ağustos 2015 12:16

10. kesinlikle el altında bulundurulması gereken krem. ne bepanthol ne hametan ne clindoxyl ne de başka bir ilaç. bu krem resmen hepsini yapıyor. herkeste o eski serinin formülü akıllarda kalmış sanırım. yapış yapış sanki hiç emilmeyecekmiş gibi gelirdi bana da ama çok öabuk emiliyor ne uzun süre ellerimi, dirseklerimi, yüzümü, bacaklarımı nemli tutuyor. bu kremin iyileştirici yanını sivilce üzerinde de denedim. kesinlikle sivilceyi tetiklemiyor. henüz deri altında iltihap toplamakta olan sivilcenin üzerine gece yatmadan temizlediğiniz cilde hafif yedirerek sürün. sabaha ağrı sızı kırmızılık iz hiçbir şey kalmıyor. benim karma cildimde hiçbir şekilde sivilcelenme yapmadı. hatta yüzünü çok sık sıkan (güneşe bakıyormuş gibi) biri olduğum için göz çevremdeki o çizgiler gerçekten belli olmaya başlamışlardı. sabah akşam bu kremi sürdüm ve izler o kadar hafifledi ki. kesinlikle küçümsemeyin. elinizin altında bilmem kaç liralık hazine yatıyor. farkında değilmişiz :)

10 mart 2015 23:23