yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (15)
  • medya (5)
  5

  1. Mulberry Ecstatic rengi black honeynin benzeri diye duydum ve hissettim. Aldım. Sonuç olarak almost lipstick gibi sürdükçe koyulaşmıyor, build up durumu yok yani, daha ziyade bir ruj gibi şak diye rengini veriyor. Ama nemli mi, evet. Rengi güzel mi? Kırmızı bordo tonları bana yakışmasa da bu oldu, evet bence güzel. Kokusu Gül suyu gibi, hafif. Nivea balmlar kadar yağlı, cıvık ve az pigmentli değil. Biterse ve bıkmazsam yine alırım.

  ilgili medya:
  1
  10 aralık 2022 00:24

  2. Sürümü yumuşacık.rengi çok güzel bayıldım her cilt rengine de uyar.tek kötü tarafı benim için,dudak çizgilerine doluyor dudak çatlak ve kuru oldugunda pürüzsüz bir görüntü olmuyor.

  11 ocak 2023 20:24

  5

  3. kendime mulberry ecstatic rengini yeni yıl hediyesi alarak aldığım ruj serisi. öncelikle, evet, black honey muadili olarak söyleniyor bazı yerlerde ama anladığım kadarıyla ondan daha bariz kırmızı bir tona ve daha fazla pigmentasyona sahip. ben ruju sadece, rengini çok tatlı bulduğumdan ve yapısını merak ettiğimden dolayı aldım ve elimde black honey yok. bir süre denediğime göre rengini gerçekten kendime çok yakıştırdığımı ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim. çok ilginç bir tonu var, vişneçürüğümsü bir kırmızı ancak diğer vişneçürüğü tonlarında rastlanılan mürdüme yakın ton bunda yok. sanki daha çok mercanımsı hatta kiremitimsi-kahvemsi bir alt tonu var gibi. ama o alt ton da çok baskın değil ve dolayısıyla "doğal koyu kırmızı" diğer tabir edeceğim ilginç bir tonda gözüküyor. bir süredir yapısıyla ve tonuyla günlük kırmızı ruj aradığım için beni çok tatmin etti, artık rahata erdim diyebilirim.

  yapısına gelince, bu kısım biraz enteresan. balm olduğu muhakkak, yani son derece parlak bir ruj bu ve pigmentasyonu kat kat sürülünce artıyor ama ben tek başına nemlendirici bulmadım. yani öncesinde nemlendirilmiş dudaklarda biraz daha rahat taşınacağını düşünüyorum. mat ruj kadar kurutmuyor elbette. kalıcılığı ise bence yapısına göre çok iyi. özellikle iki kat sürdüyseniz, yiyip içtiklerinizle parlaklığını kaybetse de dudaklarınızda hoş bir tint bırakıyor. tabii biraz da kurumuş oluyor. fakat tintin tonu da çok hoş, tam doğal bir dudak kırmızısı. kırmızı tintler bile fuşyaya döndüğü için bana biraz gına gelmişti.

  özetle, beğendim. ben amazon'daki loreal satıcısından 152 ₺ civarına almıştım diye hatırlıyorum. başka renklerini almayı düşünebilirim ama bunu kesin yeniden alacak kadar sevdim.

  5 şubat 2023 22:52


  5

  4. mulberry ecstatic rengini dayanamayıp aldım. Ve iyi ki almışım diyorum. Kapağı açar açmaz mis gibi vişne koktu. Paketlemesini de çok beğendim. Sürümü çok güzel. Yumuşak, maybelline color sensational rujlar gibi sürümü. Dudakta örtücülüğü çok güzel, yumuşak bir his bırakıyor ilk denemeye göre. Uzun süreli kullanma fırsatım olmadı o yüzden ilk izlenimlerimi söylüyorum. Kullandıkça güncellerim burayı zaten. Rengi de kokusu gibi, vişne rengi. Ben iki kere çok bastırmadan pıt pıt geçip parmağımla dağıttım. Hoş bir görüntü çıktı ortaya. Dilerseniz tam geçip tam kapatıcılık da sağlayabilirsiniz. Bu arada ruj gibi dedim ama ruj gibi bir ağırlık hissi de bırakmıyor dudakta. Bu renkleri seviyorsanız bir şans verebilirsiniz. 

  ilgili medya:
  1
  1 mart 2023 16:57

  5

  5. 112 numaralı rengini ablamdamn (ç)aldığım (gizlinot: lol) ruj. normalde pembe alt tonlu nude rujlardan hiç hoşlanmam, kendime de yakıştırmam. ama bu ruju aldığımdan beri başka bir şey kullanmıyorum. sürümü çok güzel, ne çok ıslak ne kuru bir ruj. kalıcılığı orta derecede ama yeterli. 

  2 mart 2023 15:54

  3

  6. mulberry ecstatic Rengine âşık oldum, yıllardır aradığım vişne çürüğü ruj tam olarak bu fakat sadece renk olarak.

  Herkes beğenmiş ancak ben beğenmedim maalesef. Ruj ilk sürüldüğünde çok güzel, fakat bu güzellik 5 dakika sürüyor. Şeffaf yapılı ürünlerden olduğu için belki de ama ruj dudağımda kısa süre içerisinde yok oluyor, emiliyor veya uçuyor nasıl oluyor anlamıyorum. Tekrar tekrar sürünce sorun yok, 15 dakika veya yarım saatte bir ruj sürmek isterseniz seversiniz belki.

  Bu renk başka ruj biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum mutlaka. 

  2 mart 2023 20:05

  5

  7. 353 mulberry ecstatic rengini aldım. Severek kullanıyorum, dokusu hoş yumuşacık bir ruj. Black honey muadili olduğuyla ilgili çok fazla video gördüm son zamanlarda, ama ikisi farklı rujlar. Black honey elimde var, daha kahve alt tonlu bir renk. 353 numara daha kırmızı alt tonlu, vişne çürüğü gibi duruyor dudakta. İndirimde alınabilir bir ruj, bitirmeyi başarırsam yeniden alırım.

  2 mart 2023 21:03 2 mart 2023 21:04


  5

  8. mulberry ecstatic rengini aldığım ruj serisidir. Bu renk clinique black honey'e muadil gösterildiği için popülerleşti. Bende black honey de var, bunu ise rengini çok beğendiğim için aldım.

  Yapısı gerçekten çok güzel, yumuşacık ama aşırı ıslak bir görüntüsü yok, daha çok doğal bir parlaklığı var ki bu çok hoşuma gitti. Yapısı lip balm gibi. Biraz nemlendirme özelliği var ve en önemlisi dudakları hiç kurutmuyor. Hiç ağırlık yapmıyor ve varlığı hissedilmiyor. Sheer yapıda olduğu için iki katta tam rengini veriyor ama ilk katta verdiği renk çok doğal bence. Hatta parmakla dağıtınca bile harika duruyor. Tam bir berry rengi yani. Kalıcılığı elbette yüksek değil.

  Black honey'e tam olarak muadil diyemem çünkü aralarında belli farklar var. L'oreal daha pigmentli ve daha canlı bir rengi var. Fakat benim fikrime göre l'oreal daha başarılı çünkü rengini vermesi için 5 kat sürmeniz gerekmiyor, daha bereketli ve fiyatı da daha uygun. Kısacası ben oldukça sevdim.

  7 mart 2023 21:39

  4

  9. ne kadar balm olarak nitelendirilse de balma göre daha yoğun ve katı bulduğumu söylemeliyim. rujdan daha yumuşak ancak kremsi rujlardan daha katı.

  black honey muadili kesinlikle değil öncelikle belirteyim. iki ürün de elimde mevcut. black honey daha yumuşak eriyebilir kıvamda dudakla bütünleşmesi daha hızlı ve rengin oturmasını istiyorsanız birkaç kez üst üste geçmek gerekiyor. ancak bu ürün öyle değil. ilk katta verdiği renk bir sonraki kat uygulandığında daha da koyulaşıyor. dudaklara dokundurup parmak uçlarıyla pıt pıt uygulandığında dahi hoş bir görünüm veriyor. tavsiye eder miyim evet. ancak balm beklentisinden uzak düşünmek gerek.

  düzenleme: bende mevcut olan mulberry ecstatic sheer 353

  8 mart 2023 10:25 8 mart 2023 10:29

  4

  10. Clinique Black honey ye an yakın muadil diye düşünerek aldım. Gerçekten güzel bir ruj, rengi hafifliği... Fakat kokusundan çok hoşlanmadım ağır bir gül kokusu mu desem bir değişik kokuyor. Ve bu durum lorealin yeni çıkarttığı intense mat rujlarinda da var. Genel olarak beğendiğim güzel, ulaşılabilir bir ruj olması itibariyle seviyorum.

  10 mart 2023 14:25 14 eylül 2023 18:30