yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (454)
  • oylar (159)
  • medya (23)
  5

  1. Bir tarağa kırk tele verilir mi diye diye uzun süre almayı ertelediğim, en son saç şekillendirme operasyonum sonunda ise (no:9594) o kadar kırıklardan kurtuldum bari daha fazla kırılmamaları için de önlem alayim diyerek almaya karar verdiğim tarak.

  Piyasada çok fazla sahtesi var, gittigidiyor'da, ebay'de falan aşırı ucuzlarına denk gelirseniz bilin ki onlar sahte. Zira tarağın yurtdışı fiyatı da pek ucuz değil.

  Benim saçlarım aşırı ince telli, fırçayla taradıktan hemen sonra dahi karışıveriyorlar. Daha evvel body shop'ın tahta tarağını da denedim ama onunla açtığımda bile saçım hemen karışıyordu. Dişleri pürüzsüz, Duştan çıktıktan sonra havluyla kurulanmış saçlarımı takılmadan açıyor ki bu benim için gerçekten bir ilk. En güzeli de, sanırım saçın elektriklenmesini azalttığı için, tarandıktan sonra saçlarımın uzun süre karışmadan durması.

  Yalnız pek öyle çantada taşımalık bir tarak değil, dişleri çok yumuşak olduğundan çabucak yamuluyor.

  15 nisan 2014 19:29

  2. Uzun, ince telli ve gür saçlarıma ilaç olan işe yarar tarak. Yıllardır saçlarımı açmaya çalışırken kırmaktan kopartmaktan helak oldum, yine de açılması saçlarım. Misal, saçımı açık bıraktıysam o gün, günün sonunda mutlaka ensemdeki saçlar özellikle bir yumak haline gelmiş olurlar. Bu muhteşem tarağı 2 hafta önce ABD'den 10 dolara aldım methini duyduktan sonra. Sonuç benim için tam bir mucize oldu. Ne saçlarımın uçları kırılıyor, ne açarken yoluyorum ne de akşam eve döndüğümde saç yumaklarıyla karşılaşıyorum. Mantığı nedir bilmiyorum ama şimdiye kadar kullandığım tüm taraklardan daha çok işe yaradı. Elektriklenme problemim de çok çok azaldı tam bitmese bile. Ele tam oturduğundan saçı tararken yumuşak kıllarına ve verdiği değişik hisse rağmen sağlam bir kavrayış oluyor. Bulursanız cidden alın eğer saçlarınız birbirine girmeye yatkınsa, her kuruşuna değiyor.

  6 mayıs 2014 12:51

  3. Ben bu tarağın, youtuberlar tarafından abartılmış olan bir diğer ürün olduğunu zannediyordum ki artık saçlarıma sert davranmamdan ötürü saç dökülmelerim ve kırıklarım artınca denemek için alıncaya kadar. Gerçekten abartı bir ürün değilmiş, normal tarağımla cebelleştiğim düğümleri çok daha kolay açıyor. Evet bir tarağa vermek için belki fazla bir miktar ama benim gibi yıllardır uzun, ince telli ve çabuk dolaşan saça sahipseniz bir yerden sonra artık hem acıdan hem de kaybettiğiniz zamandan bıkıyorsunuz. (Saç tararken kolu ağrıyan insan modeli) İç rahatlığıyla söyleyebilirim kesinlikle işe yarıyor, öneririm herkese ..

  5 haziran 2014 05:04


  4. Kesinlikle abartılmış bir ürün değil. Bence saçı çabuk dolaşıp karışanlar için mucize. Dolaşma karışma sorununuz yoksa , sırf saçı tararken hiç kırmadığı için bile alınabilir. Plastik ve basit tasarıma 40 lira verdiriyorlar böyle. Türk girişimciler benzerini ucuza satsalar ekmek peynir gibi gider.

  edit : çok fazla ve çok da zor taranan saçlarınız varsa şirin görünümüne aldanıp compact modelini almayın. Sizi salon elite paklar

  7 haziran 2014 16:13 17 ekim 2014 23:42

  5. trendyolda 49,99'a satılıyor şu an, markafoni'de 15 tl civarı. böyle iş mi olur? bunu da mı ben takip edeyim? (gizlinot: alla alla havalara gel) (gizlinot: hakettiler ama)

  21 ağustos 2014 16:55

  6. original , compact ve aqua splash modelini kullandığım ; saçı kırmadan taramanızı sağlayan fırçadır. Ayrıca karışan ve dolaşan saçlar için biçilmiş kaftandır. (link: http://www.bakimblog.com/2014/05/tangle-teezer-dolasan-karsan-saclar.html Burada) ayrıntılı olarak yazmıştım.

  21 ağustos 2014 17:34

  7. oldukça ince telli ve karışık saçlara sahip olan beni hayran bırakan taraktır. evet plastik olmasından mütevellit ele ilk alındığında biraz hayal kırıklığı yaratıyor olsa da kullanınca kıymetini anlıyorsunuz. modagram (link: www.modagram.com) isimli siteden alınabilir, tavsiye olunur.

  22 ağustos 2014 15:02 8 eylül 2014 14:00


  8. neredeyse belime kadar gelen, her banyo sonrası açmak için 15-20 dakikami harcadığım, açmaya çalışırken de avuç avuç dökülen saçlarımı çok rahat acar hale gelmemi sağlamış tarak. gerçekten abartıldığını düşünüyordum ama benim saçlarımda çok işe yaradı. indirimde 10 dolar gibi bir fiyata almıştım ben, Türkiye'de kaça satılıyor bilmiyorum ama çok abartmadılarsa verilen paraya değebilir.

  25 ağustos 2014 00:39

  9. Bir yerde denedim bunu. Saç diplerimi acıttı. Almaktan vazgeçtim o an. O kadar övülünce Böyle saç diplerime masaj yapmasını falan da bekliyordum her halde. Marketten aldığımız emektarla yola devam ediyorum:)

  Tanım; şekli çok tatlı olan saç tarağı.

  17 eylül 2014 09:50

  10. pek bir esprisi yok gibi. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum evet saçı kolaylıkla açıyor ama eskiden duştan sonra büyük kuaför tarağıyla açtıktan sonra saçımı kuruturken kabarma sorunu yaşamazdım. bu mereti kullanınca, tel tel taradığı için midir bilinmez saçımı zaptedemiyorum, şnanılmaz elektrikleniyor.

  not: saçım kıvırcık, gür ve kalın telli.

  8 ekim 2014 00:47