yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • medya (1)

  1. tüylerden kurtulmanın en güzel yolu aslında. yani lazer falan filan dışında. soğuk ağda bantları o yapış yapışlıktan kurtarıyor bizi, daha pratik. bir de ılık ağdalar var, ılıtıp sürülüyor. sonra bezi yapıştırıp çekiliyor.

  o değil de, bu ağda acısını azaltan ürünler varmış. özellikle bikini bölgesine ağda yaparken ağlayanlara deva olabilir. emla diye bir krem varmış mesela. bacak falan neyse de, bikini bölgesinin acısına nasıl dayanıyorlar, bilenler aydınlatırsa seviniriz. kız kızayız şurada.

  6 eylül 2013 17:02

  2. Kullandıktan sonra verdiği pürüzsüz his tarifsizdir. Başka hiçbir epilasyon ürünü bu kadar pürüzsüz bir his vermez. Özellikle klasik (link: http://www.dogalecza.com/images_buyuk/f6/26020910531797140.jpg çamsakızı el ağdası) diğer tüm ağda çeşitlerinden daha başarılı sonuç verir. Yapımı daha zordur ancak sonuç çok iyidir. Ağdayı akışkan hale gelecek kadar ısıtıp hafif ıslak ve pürüzsüz bir yüzeye dökün. Şeker, limon ve sudan ibaret olduğu için temizliği çok sorun olmuyor merak etmeyin. Yine de ısıdan zarar görmeyecek bir yüzeyi tercih edin tabii. Ağda elde tutulabilecek kadar soğuyup sertleştiğinde, yüzeyden sıyırıp elinize alın ve yoğurmaya başlayın. İlk aşamada ağda koyu bal rengindedir. Yoğurdukça rengi açılmaya başlar ve sertleşir. Beyaza yakın, açık sarı renge ulaştığında, genel olarak olması gereken kıvama gelmiştir. Ağdayı ikiye ayırıp yarısını bir bacak kalanını diğer bacak için kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca elinizin ısısından bir süre sonra ağda yumuşayıp elinize yapışmaya başlayabilir. Bunu önlemek için hafif ıslak bir bezi yanınızda bulundurup arada bir hafifçe ellerinizi silmeniz bunu önleyecektir.

  Ilık ağda da, özellikle amerikan beziyle yapıldığında başarılı sonuç verir. Ancak satılan kağıt ağda bezleri kumaş bezler kadar iyi sonuç vermez. Akışkan hale gelecek kadar ısıttığınız ağdayı ister kullanmadığıınz kör bir bıçakla, ister satılan kağıt bezlerin yanında gelen tahta çubuklarla almak istediğiniz bölgeye mümkün olduğunca ince bir katman olarak uygulayın. Bezi sürdüğünüz bölgeye iyice yedirip, hızlıca çekin. Ilık ağdanın kötü yanı, soğuyup sertleşmeye başladığında aldığınız verim azalır. Çünkü mecburen sürdüğünüz katmanlar kalınlaşır. Bunu önlemek için 20-30 liraya satılan (link: http://www.agdaisiticilar.com/kalip_agda_isitici_makina.gif ağda ısıtıcıları) var. İş gördüğünü söyleyebilirim.

  Tüyleriniz çok ve sağlam köklüyse sir ağdadan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Ilık ağda biraz daha külfetli gibi gelebilir. Ancak yıkanma kısmı dışında süre olarak pek fark yaratmıyor açıkçası.

  Sir ağdanın kılları azalttığı yönünde bir iddia var. Açıkçası düzenli kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım. Ancak klasik ağdanın verdiği pürüzsüz hissi vermediği kesin.

  Edit: Nylon'un bulduğu dahiyane fikir sağ olsun, ağdayı mermerden kazımak zorunda değilim bundan sonra. Denedim onayladım, bildiğimiz fırın kağıdına dökerek sıcak ağdayı pek de güzel ılımaya bırakabilirsiniz. Tertemiz, mis.

  7 eylül 2013 01:15

  3. küçük yaşlardan itibaren hayatınıza jilet sokmadan kullandıldığında tüylerin hacmi yoğunluğu ve renginde(gizlinot: bu kısım kişinin özelliklerine bağlı tabi) sabitlemeler azaltmalar uygular.

  kendi kendine yapılan bikini bölgesi ağda savaşlarındansa, düzgün, temiz, işini hızlı yapabilen bir çalışanın olduğu iyi bir ağda salonu bulmanızı salık veririm. ağda yapıyorum diye yapışmazsınız, takla atmazsınız, düzgün bir iş çıkar sonuçta ortaya. ve 5 dkda işiniz biter. acı falan kısmı ise zaten alışılınıyor.

  güzellik için neler yapmıyoruz ki(gizlinot: swh)

  7 eylül 2013 09:23


  4. vücudumuz kılsız olsun maksadıyla kıllarımıza sürüp çektiğimiz yapışkan madde.

  kıl denen şey iğrenç bir şey olduğu ve tiksindirici bir şey olduğu için yok edilmesi gerekiyor çünkü bize söylenen bu. vücudumuzda kılların olduğu her yer pistir bizim gözümüzde, "kılda keramet olsa, popoda çıkmazdı" lafı da bunu anlatır sanırım.

  ama şöyle bir tuhaflık var: ister evrimci tayfadan ol, ister yaradılışçılardan ol, fark etmez. "evrimsel aşamalardan geçtik ve hayatta kalmaya programlanmış vücudumuz o bölgelerde kıl olması gerektiği kanaatine vardı" da diyebilirsin, "allah canlıyı mükemmel yaratmış, o bölgelere de kıl koymuş ki dışarıdaki mikroplardan o hassas noktaları koruyabilsin" de diyebilirsin. her iki türlü de, bir amaç uğruna pubik bölgesine ve kol altına feci miktarda kıl yerleştirilmiş işte.

  şimdi burada bilimsel mevzularda konuşmayacağım, bilmiyorum çünkü ama gerçekten o kılların orada kalması vücutta mikrop/bakteri üretimine sebep olmaktaysa, o kılların orada işi ne? yani onları almanın temizliğimize ciddi manada katkısı var mı? yok, sırf estetik mevzularla, güzel görünme maksadıyla alınıyorsa ve esasında orada olması bizim sağlığımız için daha iyiyse, ne diye bize "kılsız olun, daha az orangutana benziyorsunuz" diye empoze edilen ideal kadın görüntüsünü sorgulamıyoruz? orangutana benzemek, sağlığını yitirmekten daha iyi bir tercih değil midir?

  acı verici bir olay olduğundan, sağlam bir bahane bulabilirsem koyvericem zira.

  8 ocak 2014 17:26

  5. genital bölge için kullanıldığında (gbkz: emla) krem ile acının oldukça azaltılabileceği ağrılı epilasyon yöntemi. bu kremin çok az miktarı ilgili bölgeye yedirilip üzeri streç vs gibi kremin daha kolay emilmesini sağlayacak birşey ile kapatılıp 30 dakika kadar beklendikten sonra yapılacak ağda işleminin normalin yarısı kadar bile acıtmadığını göreceksiniz. ağda dışında lazer, iğne epilasyon, vb için de tavsiye edilir. yalnız kullanım şekli mutlaka prospektüsten okunmalıdır, her anestezik maddenin olduğu gibi bunun da fazla kullanımı öldürücü olabilir.

  8 ocak 2014 17:42

  6. kardeşimin ustası olduğu, benimse bir türlü beceremediğim şey. makineyle çok sorun yaşamadığımdan öğrenmeye de kasmadım hiç. jenital bölge ağdası hakkında ise bir not düşmek isterim, gittiğim her jinekolog aynı şeyi söyledi: sürekli yaptırmak mikrop kapmaya davetiye demektir. özellikle dudak bölgesindeki kıllar, hassas bölgeyi dışarıdan geleceklerden korumak için. illa yaptıracaksan da ortayı bırak diye salık verdiler.

  8 ocak 2014 21:28

  7. Asla yapmadığım bir şey. O acıya dayanılmaz kesinlikle. Lazer candır.

  10 ocak 2014 19:04


  8. uzun süreli kullanımda yapıldığı bölgede sarkmaya sebebiyet verdiği söylenen toz şeker ve su ile yapılarak elde edilen garip kıvamdaki bir çeşit tüy alma yöntemi.

  28 şubat 2014 15:31

  9. çeşitleri:

  (bkz: sir ağda)

  (bkz: kalıp ağda)

  (bkz: ılık ağda)

  (bkz: el ağdası)(gizlinot: çamsakızı)

  (bkz: soğuk ağda)

  sir ağda(gizlinot: wax) reçinedir. şeker içermez. kartuş veya konservede satılır. bezle uygulanır. düzenli kullanımda tüyleri yumuşatır, azaltır. fakat kullanmayı bırakırsanız tüyler eski haline döner. kartuşun en uygun kullanım yeri bacaktır. konserve sir ise koltukaltı, bikini ve bıyık bölgesine daha çok uygundur. yağ ile temizlenir.

  kalıp ağda da bir tür sir ağdadır, fakat yapısı mum gibidir. spatula ile kalın bir tabaka halinde uygulanır, kuruyunca ucundan tutup çekilir. yağ ile temizlenir. en uygun kullanım yerleri: bikini, bıyık, koltukaltı.

  ılık ağda, el ağdasının daha akışkan türüdür diyebiliriz. el ağdası gibi şekerlidir. el ağdasından uygulama olarak farkı, spatulayla uygulanıp bezle çekilmesidir. vücudun her yerinde kullanılabilir. su ile temizlenir.

  el ağdası, bildiğimiz klasik ağdadır. şekerlidir. el ile yapıştırılıp çekilir. vücudun her yerinde kullanılabilir. su ile temizlenir.

  soğuk ağda, ılık ağda ve el ağdasına benzer fakat ısıtılmadan direkt uygulanır.

  28 şubat 2014 20:49

  10. Yarın için randevulaştığımız.

  26 temmuz 2014 20:01