yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (0)

  1. tavsiyelerine güvenilmeyen youtuber. fakat burada sıradan bir güvensizlikten bahsetmiyoruz. kişide bu youtubera dair güvensizlik öyle bir boyuta ulaşmıştır ki bir ürün önerdiğinde kişi o şeyi almaması gerektiğini düşünmeye; alacağı varsa da vazgeçmeye başlar. 

  benim verebileceğim 2 örnek var: (gbkz: merve özkaynak) ve (gbkz: sebi bebi). 

  tavsiye ettikleri neyi aldıysam katiyen anlattıkları gibi çıkmadı. 1,2,3 denemeden sonra akıllandım ve çok zekice bir manevra yaparak bu youtuberları tam tersi bir işlev için izlemeye başladım. bir şeyi ballandıra ballandıra anlatıyorlarsa o şeyi almıyorum. bu sayede gayet güzel bir bütçe, parasının hakkını vermeyecek reklam ürünlerine gideceğine sokağımızdaki sevimli dostlarıma gidiyor. 

  6 eylül 2018 21:12

  2. Merve Özkaynak

  Sebi Bebi

  Ve bi çok kişinin gözdesi olabilir ama Görkem Karman (önerdiği tek bi seyden bile memmun kalmadım ya ayrıca hiç sevemiyorum)

  Edit: Selma (ojelerfora) nasıl unuturum. Hanımefendi saadece sponsor bulunca ürün önerir reklam yapar bu yüzden assla güvenmem. (gizlinot: Eskiden böyle değildi..)

  6 eylül 2018 21:20 6 eylül 2018 21:27

  3. Ojem rujum rimelim nihal. Önerdiği ürünleri alasım gelmiyor. Tüketmemek için birebir. 

  6 eylül 2018 21:22


  4. Güzel bir başlık olduğunu düşünmekteyim. Açıkcası ilk aklıma Selma Çiçekdal geldi. Reklamsız ağzını açmayıp, kamera karşısına geçmediği için önerdiği ürünlerin iyi olmadığını düşünüyorum. O kadar antipatik ki sadece reklamı bırakması degil piyasadan falan çekilmesi lazım. Eski takipçileri de bilir, aslında çok farklı güvenilir bir yanı vardı çoook eskilerde

  6 eylül 2018 21:24 6 eylül 2018 21:25

  5. (bkz: makyajmıdedin)

  6 eylül 2018 21:24

  6. New well fondoteni ve ürünlerini övdüğünden beri ezgi fındık,

  Videolarında sürekli sponsorlu ürün övdüğü için cansu akın, 

  Danla biliç.

  6 eylül 2018 21:30

  7. 1) danla bilic (bir ürünü çok övüyorsa, yere göğe sığdıramıyorsa bilin ki ücretli ortaklık)

  2) merve özkaynaķ'ın bazı önerileri. Evet bazı önerilerinden memnunum ama bazıları da hüsran cidden. Bu yüzden araştırmakta ve tester denemekte fayda var.

  Bonus: instabloggerların %99u.

  6 eylül 2018 21:34


  8. Cansu akın. Her önerdiği ürün iş birliği-reklam olduğu için.

  6 eylül 2018 21:49

  9. Genellikle yeni ürün denemek istediğimde hiçbirinin lafına kulak asmayıp direkt sözlükte aratıyorum ve genelde de sözlükle aynı görüşte oluyorum bir çok ürün konusunda. O yüzden durup dururken kimseyi çok da kimseyi gömmek istemem ancak, new well reklamı yapan, bu ürüne iyi diyen hiçbir youtuber'e asla inanmam ve tavsiye ettikleri hiçbir ürünü de almam. Bir de watsons ve flormar boykotu konusunda duyarsız olanlara ekstra gıcığım, onların tavsiyelerine de ekstra gıcığım.

  örnek vermem ve girdiyi toparlamam gerekirse "al dediği ürün alınmayacak olan youtuberlar" diyince benim aklıma ilk olarak ezgi fındık, nihan güzel, güzellikvebirece, sebi bebi ve ayşe çakar gelmektedir.

  Edit: watsons ve flormar olaylarına tek bir tepki dahi göstermeyen merve kutlu'yu unutmuşum. 

  6 eylül 2018 22:02 7 eylül 2018 19:08

  10. genelde hepsi gönderilen testerları deneyip; highendlere ay bayılıyorum ölüyorum diyorlar(ki denedikleri highendlerde avrpa ve amerika'ya kıyasla sephoralardaki ortalama ürünler) . eğer uygun fiyatlı ürün videosu çekeceklerse de en son lansmanı yapılan ürünü ay çok güzel bi muadil şöyle böyle diye övüyorlar (genelde loreal, maybelline oluyor bu markalar; pastelinde rujlarını övüyorlar bitti.). bence hiçbirinin al dediği alınmaz.

  Merve özkaynak ile cilt türümüz ve rengimiz aynı olduğu için onun cilt için önerdiklerine kulak asıyordum; ama bu kadar mı başarısız olur her aldığım ürün. sözlük okumadan ve tester denemeden hiç bir ürün kullanmıyorum artık; mor dahi olmayan göz altlarımı gri gösteren bembeyaz concealera mükemmel demesi bana noktayı koydurttu.

  uslubu sert olsada ayşenur yazıcının söylediklerine kulak vermeyi seviyorum; sayesinde ürün içeriği okumayı öğrendim; daha dikkatliyim. Ancak bazı videolarında içeriğini beğendiği ürünlerin daha sonra formülü ile oynanmış olabiliyor; dikkat ediniz..

  6 eylül 2018 22:19