sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (43)
 • medya (4)

1. 1983 doğumlu Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı mezunu oyuncu. son yıllarda en çok beğendiğim ve gerçek bir yeteneğe sahip olduğunu düşündüğüm nadir sanatçılardan biri.

kendisini ilk bir bulut olsam dizisinde izlemiştim, esas kızı oynamamasına ve fena bir karakteri canlandırmasına rağmen en sevdiğim karakter kendisininki olmuştu. ki dizide rol aldığında öyle çok da bir deneyimi yokmuş.

sonra yahşi cazibe'de izledim, daha önceki karakterinin zıttı bir karakteri canlandırmıştı ve yine çok başarılıydı.

şu sıralar muhteşem yüzyıl kösem'de halime sultan'ı canlandırıyor ve diziyi sadece kendisi için bile takip edebilirim.

bir bulut olsam ve yahşi cazibe'de karakteri gereği çok ağır şive yapması gerekti ve ses tonunu, şivesini o kadar iyi yansıtmıştı ki bu kadının doğulu yada azeri olduğuna yemin edebilirdim.

bir diğer nokta ise çok uç karakterleri canlandırmasına rağmen yeni bir karakteri canlandırdığında asla diğerlerini hatırlatmıyor. beren saat'in kösem'i canlandırırken bihter'i yada fatmagül'ü görmemiz gibi bir hadise olmuyor. çünkü karakterini iyice içselleştirmiş ve her canlandırdığı karaktere özel mimikler kullanıyor.

kösem'de anne olmadığı halde nasıl bu kadar o duyguyu bize geçirdiğine anlam veremiyorum. her mustafam deyişinde o çocuğun onun oğlu olmadığını ve endamını gördükçe sultan olmadığını düşünmek zorlaşıyor.

gerçekten çok yetenekli ve akıllı bir kadın. ekrana inanılmaz yakışıyor ve hangi karakteri canlandırsa onu taşıyabiliyor. yüzünü eskitmediği için ve saçma magazin haberlerinde yer almadığı için

minnettarım. kendisini en kısa zamanda tiyatro'da izlemek dileğiyle..

ayrıca asaletine ve güzelliğine hiç değinmiyorum.

5 mart 2016 00:34 4 nisan 2017 15:30

2. muhteşem bir güzelliği olan, aynı zamanda harika bir oyuncu.

oynadığı bir çok diziyi izledim. özellikle şu sıralar oynadığı "ufak tefek cinayetler" dizisinde canlandırdığı merve karakteri ile büyülüyor. psikopat bir karakteri canlandırıyor, sinirlendiğinde konuşurken dilini hareket ettirmesi, bakışlarındaki sinsiliği filan. gerçekten muhteşem.

27 ekim 2017 19:35

3. size önereceğim bir filmde başrol, eğer zeki demirkubuz filmlerini seviyorsanız tabiii

filmin ismi ''Kor'' bir de orada izleyin.vay be dedirtmiştir

edit:imla

10 ocak 2018 20:37 10 ocak 2018 20:53

4. Komediye koy güldürür, dramda ağlatır, korkut de korkutsun. Hem çok antipatik özelliklere sahip olsun ama şeytan tüyü de bulunsun. Çok seviyorum ya. Bayılıyorum bu fettan bakışlı kadına. Bir bulut olsam dizisiyle başlayan sevdam ufak tefek cinayetlerle devam ediyor. Kösem'de halime sultan'ı canlandırırken bir repliği vardı; askerler küçük şehzade mustafa'yı annesinden ayırırlar mustafa annesine seslenir "öldürecekler mi beni anne", halime sultan cevap verir "öldürseler ne gam? Ben seni yine doğururum." Çok ağladığımı hatırlıyorum:') (gizlinot: hatam varsa affola)

10 ocak 2018 21:04

5. (yazar: unicorna kafa atan kiz) +1

Seneler önce "bir bulut olsam" dizisinde görüp günlerce stalkladığım, fotolarına bakıp bakıp oha bu ne güzellik dediğim kadın oyuncu.

Dizide minyondu tipi, 36 beden ya var ya yoktu. Saçları şarap kızılıydı, güzel gözlerini siyah kalemle vurguluyordu. Ben Melisa sözen'i çok beğenirim mesela, dizide  Melisa Aslıhan'a tercih edilen kadındı. Hiçbir inandırıcılığı yoktu bence. İkisi de güzel evet ama Aslıhan havada karada alır o maçı Melisa'ya karşı.

Orada yılan, fettan, entrikacı kadındı. Yahşi cazibede ise saf masum cazibecik. Her ikisini de güzelce giydi bence. Yıllardır patlamasını bekliyordum. Yeni dizideki balık etli hali de efsane. Her şartta her koşulda güzel bu kadın yahu. Ve Nihayet hakettiği değeri görecek. Yolu açık  olsun.

10 ocak 2018 21:13 11 ocak 2018 18:33

6. evet cok guzel ve cok yetenekli ama ben baska bir sey soyleyecegim.

utc'nin kast calismasinin neden beni mutlu ettigi ile ilgili. resmen turk dizi sektorundeki bikac kisiden ibaret olan jonler ve guzeller algisini kirdi da boyle mutis bi yapimda beren saat, tuba buyukustun, sinem kobal gormekten bikan gozler aslihan gibi tulin gibi guzelleri basrolde gordu. aslihan da boylece yillardir yapmadigi patlamayi - ki onceki dizilerinden biliyorduk zaten ama patlama yapmak baska bisey anladiniz siz - yapti, cunku cok yetenekli sadece boyle bi rolun ona gelmesi gerekiyormus, o kadar.

harikasin kadin! sadece guzel degilsin, mutluyu, fettani, yikilmisi, mahcubu da mutis oynuyorsun. hep kazan en cok sen kazan

10 ocak 2018 22:06

7. muhteşem yüzyıl kösemde de filmlerinde de yahşi cazibede de harikaydı. merve olarak göz kamaştırıyor resmen. reenkarne firdevs yöreoğlu.

11 ocak 2018 14:42

8. Omzunda bir rahatsızlığı varmış yıllardır. Böyle bir şeyi ilk kez görüyorum. (link: https://www.olay.com.tr/service/amp/yillardir-o-hastalikla-mucadele-ediyor-139743h.htm Şu)

4 şubat 2018 15:05

9. ben bu kadına hayranım. güzelliğine, yeteneğine, ama o gözlerini siyah kalemle vurguluyor ya, o bakışlara bitiyorum.

her rolü başarıyla canlandırıyor. gerçekten hayranlıkla izliyorum. utc'de merve karakteri nasıl seviliyor diyorlar ya, bence aslıhan gürbüz sayesinde. başkası canlandırsa herkes uyuz olurdu. ayrıca vücudunu da çok güzel buluyorum, balık etlilik çok yakışıyor.

tanım: çok üst düzey bir auraya sahip oyuncu.

5 şubat 2018 04:16

10. kilosu hakkında yorum yapan takipçisine güzel bir üslupla haddini bildirmiş oyuncu.

ilgili medya:
1
17 mart 2018 11:57 17 mart 2018 12:00