yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (1)

  1. Bu çocuğu hangi rolde görsem hiç gözüm tutmazdı, haddime değil tabii de içimden hep ne itici çocuk derdim. Yine önsezilerimde haksız çıkmadım umarım cezanı çekersin.

  25 ekim 2018 21:43

  2. Instagramda paylaştığı açıklamanın altına 'Kız yalan söylüyor biz seni biliyoruz', 'ünlü olmak için iftira atıyor' vb. sayısız yorum gördüm yine sinirlerim tepeme çıktı.

  Kendisini ekranlardan tanıyorum, magazinsel olarak takip etmiyorum. Dolayısıyla karakterine yahut davranışlarına yönelik en ufak bir fikrim yok. Keza taciz uğradığını iddia eden Elit hanım için de bu şekilde. Dolayısıyla tamamen objektif yorum yapacağım.

  Hiçbir kadın tacizle anılmak istemez ve bu tip durumlar kadınlar tarafından itiraf edilmesi bile zor durumlardır(gizlinot: tabiki böyle olmaması gerekir orası ayrı). Biz bile sözlükte soru-cevap kısmında ne yapmalıyım kimseye söyleyemiyorum içerikli onlarca soru görüyoruz. Bir kadın, gayet güzel projelerde yer alırken niçin açıklamasında da belirttiği gibi sayısız tepki ve sorgulamaya maruz kalmayı göze alarak iftira atsın? Hadi diyelim ünlü olmak ya da gündemde kalmak için böyle bir şey yapıyor, tanınırlığı çok daha fazla olan isimlerle çalışırken neden insanların o kadar da tanımadığı biri üzerinden prim yapmaya çalışsın? Ben sadece mantık yürütmeye çalışıyorum. Kaldı ki efecan şenolsunun açıklaması da ben çok tatmin etmedi. Umarım adalet yerini bulur ve kim ne yaptıysa cezasını çeker.

  Ayrıca, bu insanları 'tanıdığını, bildiğini' iddia ederek birtakım yanlı söylemlerde bulunan insanlar, bunlar babanızın oğlu da mı bu kadar emin konuşuyorsunuz? Bu kadar kesin yargılar nereden geliyor, olay olurken orada mıydınız?

  26 ekim 2018 21:04

  3. elit işcan’ı hayat var ve mustang filmlerinden tanıyorum. Türkiye’de 20’li yaşlardaki kadın oyuncular arasında magazinelliği ile değil, oyunculuğuyla sıyrılan nadir kadınlardan. zaten tv’de sabahtan akşama dönen popüler kültür zımbırtılarındansa, bağımsız filmlerde oynamış olması da bunun göstergesi. Ünlü olmak isteseydi, 5 mimikli mankenden bozma kızlarımızdansa, kendisi o yetenekle şimdiye çoktan ünlü olurdu zaten. 

  alttaki girdiye katılıyorum. Türkiye gibi bir ülkede, bir kadın “ben taciz edildim” cümlesini kurduğu anda hedef haline geliyor. “Ne yaptın da taciz etti? Yok canım taciz etmemiştir. Kesin ünlü olmak için yapıyor. Yanında mıydınız adamın da taciz ettiğini söylüyorsunuz, iftira atmayın.” Falan. Asıl Siz yanında mıydınız ulan, adamın elinin, kolunun, ağzının avukatı mısınız? haberin altına yapılan yorumlar tek kelimeyle iğrenç. iğrenç. 24 yaşında ve bu sektörde çalışan bir kadın bırakın bunu yaşamayı, bununla gündeme gelmek istemez. Zira çalıştığı sektör maalesef böyle şeylere çok kolay göz yumulan, kol kırılıp yen içinde kalan bir sektör. Ve bunu Türkiye gibi, sevdikleri oyunculara ruh hastası gibi bağlanan insanlarla dolu bir ülkede dile getirebilmek için gerçekten de cesaret sahibi olmak gerekir. 

  ikisinin de açıklamalarını okudum, şenolsun’un açıklamaları bana komik geldi. bağlı bulunduğu ajans yada dizinin yapım şirketinin bu konuda birşey yapmaması, kızın şahitlerine “yalancı şahit” denilmesi falan çok çirkin. Efecan’ın da diziden bir oyuncu kadın tanığı var, “alkollüydü ama öyle şeyler yapmadı.” Diyor. Fakat elit İşcan diyor ki, “karavanıma geldi.” O esnada da Yanında mıydın bacım? Sürekli efecan’ın uzantısı gibi mi gezdin o gün sette, yoksa onun sana dediklerine mi inandın? Elit İşcan hem cinsel saldırı hem de hakaretler esnasında yanında insanlar olduğunu ve insanların da Efecan için “alkollü” dediklerini söylüyor. Merak ediyorum, işe en son ne zaman ağzınızdan çıkan lafı, elinizi kolunuzu kontrol edemeyecek kadar alkollü gittiniz? Bu da onun işi. Öncelikle profesyonel olmadığının kanıtı zaten. 

  Haber yorumlarında hep “herşeye taciz diyorsunuz, ya adam suçsuzsa? iftira kesin” Diyorlar. bir kadının, Türkiye gibi bir ülkede “tacizle” ünlü olması kendine yada kariyerine ne katabilir ya, aklınız kesiyor mu bunu? yahu bu ülkede kırk yılda bir bu sektörden bir kadın “ben sessiz kalmayacağım” diyebilmiş, bu zamana kadar sektördeki taciz, tecavüz, uyuşturucu partileri vs’leri Duymadığınız için, ilk defa birinin sesini yükseltmesi tuhaf geliyor tabii.

  sözün özü, bu ülkede bir #metoo hareketi olamayacağını kanıtlamış aktör. çünkü bizim ülkemiz kadına empati yapamayacak kadar geri kalmış insanlarla dolu. Yazık. 

   

  26 ekim 2018 22:50


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar