yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (5)

  1. fazlalıkların göbek ve bel çevresinde toplandığı vücut tipi.

  Emin olmamakla beraber, sanırım ben de bu tiptenim (gizlinot: dar omuz, büyük göğüs, bıngıl bıngıl kollar, hafif kalın bel, gitmeyen bir göbek, bel ile aynı kalınlıkta başenler, ince bacaklar) ve bu vücut tipinin en şanssız vücut tipi olduğunu düşünüyorum.

  Kadınlarda daha çok görülen armut ve kum saati tipleri, ince bel-düz karın özellikleri sayesinde çoğu zaman daha zayıf görünürken elma tipinde vücut olduğunuzdan daha kilolu görünür. Büyük göğüs-kalın bel-göbek üçlüsüne bir de "love handle" denen göbeğin yan tarafındaki yağlar eklenince, armut tipli bir insanla aynı kiloda bile olsanız çok daha kilolu durursunuz.

  Bu vücut tipinin avantajının ince bacaklar olduğu söylenir. Kendimi düşününce, benim bacaklarım da incecik olmasa da üst bedenime göre ince.(gizlinot: ya da üst bedenim bacaklarıma göre kalın :D) ama boy 1.60 olunca onun da pek önemi kalmıyor tabii. (gizlinot: swh)

  Ben 38 bedenim, ama vücuda yapışan üstleri, elbiseleri 44 beden de olsalar giyemem. Fazlalıklarımı biraz dökümlü bluzlar ve bacaklarımı saran pantolonlar ile kapatmaya çalışıyorum. Çoğu zaman bu şekilde iyi görünüyorum, yine de kıyafet seçmek çok zor. Denemeden hayatta kıyafet alamam. Tek parça elbiseler ise ekstra zor, çünkü bu elbiseler genellikle belden oturan ve üst tarafın inceliğini vurgulayan türde oluyor, e o da bana olmuyor haliyle. (gizlinot: swh)

  Göbek çevresindeki yağların sağlık açısından da risk teşkil ettiğini unutmayıp mümkün olduğunca dikkat etmek gerekiyor. Bu vücut tipi için kıyafet ve -özellikle göbek ve çevresi için- egzersiz önerilerini bekliyorum.

  Diğer vücut tipleri için:

  (bkz: armut tipi vücut)

  (bkz: kum saati tipi vücut)

  Not: "büyük meme" dedim diye bu kadar yakındığım bir girdiden sonra yine "şikayet ediyo gibi yapıp gizli gizli övünüüüüyo samimiyetsiz rerörö"ler gelmez inşallah. (gizlinot: swh)

  8 ağustos 2015 21:09

  2. benim vücut tipim oluyor kendisi, bir de yüzünüz yuvarlak olunca istediğiniz kadar kilo verin tatlı ve totiş arkadaş olarak kalıyorsunuz. (gizlinot: yaşandı, yaşanmaya devam ediliyor ) evet bacaklar ince oluyor ama 'çubuğa geçirilmiş pattes' görüntüsünden kurtulmak çok çok çok zor. hepimize kolay gelsin (gizlinot: ve şans sonsuza denk bizimle olsun)

  9 ağustos 2015 12:17

  3. benim de 1.60 boyla katıldığım grup. kendimi bildim bileli belim kalındı ve göbeğim var. annem ve kardeşim de böyleler, o yüzden genetik olduğunu düşünüyorum.

  bence en zor tiplerden biri, üst girdilerde bahsedilmiş ne kadar zayıf olursanız olun hep toplu bir görünüm oluyor, ben 47 kiloya düştüğüm dönemde bile üç aylık hamile göbeğim vardı ve ne yaparsam yapayım gitmiyor.

  dar elbise, bluz veya crop top tarzı şeyler giymek benim için hayal, sürekli bol giyiniyorum ki göbeğim belli olmasın. ayrıca düşük bel pantolonlar da kötü görünüyor. sürekli gelen hamile misin sorularını saymıyorum bile :(

  hep diyorum, göbeğim olacağına kalçam veya basenim olsaydı keşke. ama napalım kader :(

  4 kasım 2016 09:26


  4. Benim vücut tipim elma ve evet göbeğimiz çıkıyo, belimiz kalın ama bacaklarımız ince. korse falan ile o çıkan göbeği çok güzel kapatabiliriz. günlük hayatımda çıkan ayva göbeğimi kıyafetlerimle çok güzel kamufle ediyorum ve bacaklarım ince olduğundan herkes beni zayıf sanıyor. unutmayın ki elma tipi vücut her zaman avantajdır, göbek yağları basendeki yağlardan çok daha hızlı erir. bence sevin vücudunuzu.

  4 kasım 2016 10:52 24 kasım 2016 11:57

  5. Kesinlikle en güzel vücut tipi. Bir kere bacaklarınızda selülit olması imkansıza yakın. Harika şekilli bir basene uzanan sütun bacaklar... ve kolyeleri muhteşem gösteren endamlı bir gerdan..

  Biraz mekik çekmesi gerekiyor bu bedendekilerin, kabul.. ayrıca yediğine içtiğine de dikkat etseler ve kaşık popolarına biçimli bir bel ekleseler fena mı olur?

  Azimden başka hiçbir şeye ihtiyaçları yok!

  4 kasım 2016 13:13 4 kasım 2016 13:14

  6. Yağlanma oranının ne derece olduğunu görmek gerekir genel hat itibariyle vücut sekliniz budur belki. Ama bel bölgesinde vücudun kalanıyla çok fazla fark varsa bunun altında başka sebepler aramak gerek. Karaciğer yağlanması ya da insulin direnci olup olmadığını anlayabilmek için iç hastalıklarına uzmanına gidip kan tahlili olunmalı. Erken önlem alınmazsa bu tip yağlanma obeziteyle birlikte kardiyovasküler rahatsızlıklara ve diyabete kadar ilerler. Zaten altında böyle bi sebep varsa ilaç tedavisine başlanmadan hastalığa uygun diyet alınmadan ne kadar az yiyip spor yapılsa da kilo vermek zordur.

  5 kasım 2016 00:10

  7. çok dezavantaja sahip bir vücut tipi. evet bacaklar ince, basen yok, kalça yok. ama az bir kilo alsanız üst gövdede dikkat çekici bir genişleme olur. üst gövdedeki genişlemeyi de kıyafetlerle tolere etmek çok zordur. bol giyseniz bir bütün olarak geniş gözükürsünüz ve bu durumda ince bacaklar çok orantısız görünür. koyu renk pantolon, açık renk üst kombini üzücü bir sonuç doğurur. minionlardaki gru diyeyim, siz hayal edin. kollar ise en son zayıflayan kısımdır ve iri görünümü katlayarak artırır.

  keşke ben de götümden kilo alaydım da şu kollarım ince olaydı dedirtir. yarmagül gibi gezmek yerine etekle vs kapatırdım en azından.

  23 mart 2018 18:57


  8. Beni dertlere surukleyen vucut tipimdir. Genelde magaza kabininde aglayan bir insan olarak asiri mağdurum :( memeler kocaman bel kalın popo kucuk yanlarda simit denen fazlalıklar var kollar iri o kadar orantisiz bir goruntu oluyor ki. Armut bedeninize sukredin derim. Azicik kilo alsam tosun gibi oluyorum iyice.ne yapsam ne etsem zayif gorunemiyorum. 8 kg verdigim donemde bile eh isteydim istedigim incelmeye ulasamadim spora abanarak kilo vermeme rağmen. Giysi alisverisi yapmayi hiç sevmiyorum ozel gunler dugunler mezuniyetler bana eziyet oluyor elbise bulamama derdinden. Mememi ve karnimi hic bir elbiseye sigdiramiyorum. Ama salas ustle uzerime guzel oturan bir pantolon giyince birden zayifliyorum sanki baska birine donuyorum. Yine de yaz gunu izmirde insanin canı efil efil elbise giyip gezmek istiyor. Yillardir popomu pantolonlardan cikaramadim cok icimde uktedir.

  Benim gibi sikintilar yasayip da belini karnini inceltebilen goguslerini kucultebilen susluler lutfen nasil yaptığınızi anlatin ozelden de olur burdan da, bir mesaji esirgemeyin. Arkadasimin dugunu kardesimin de mezuniyeti var moraller dipte.

  15 temmuz 2018 20:57

  9. Kendini salmaması gereken vücut tipidir. Çünkü saldı mı tüm yağ göbeğe toplanır, eşit dağılmaz. Sonra erit eritebilirsen. Fakat bu vücut tipinin genelde bacakları daha zayıf olduğu için etek şort vb. güzel durur. O göbeği de sakladık mı taşş gibi olurlar.

  17 temmuz 2018 09:30

  10. Hep diyette olması gereken vücut tiplerinden bir tanesi. Siz bir karbonhidrat yersiniz, vücudunuz bunu beş karbonhidrat gücünde algılar. Şanssızdır. “ sadece göbeğin var “ lafını fazlasıyla duyar bu vücut tipi. 

  18 temmuz 2018 18:21