yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (0)

  1. (gbkz: game of thrones)'ta gönüllü hali sıkça işlenen ilişki türü.

  3 kasım 2015 19:51

  2. (bkz: old boy)

  3 kasım 2015 19:54

  3. altında mutlaka psikolojik rahatsızlar barındırır zira mide kaldırmaz bir anomalidir desek yeridir.

  3 kasım 2015 20:01


  4. konuyla alakalı en iğrenç, en mide bulandırıcı olay avusturya'lı (link: https://tr.wikipedia.org/wiki/Josef_Fritzl josef fritzl)'in kızını bodruma hapsederek 24 yıl boyunca tecavüz etmesi ve kızın 7 çocuk doğurması. çocuklardan ölenleri yakmış bir de ruh hastası, pislik.

  3 kasım 2015 20:06

  5. (bkz: Süslü sözlük seks timi) ni sonuna kadar desteklemekle birlikte soylemeden edemeyecegim, bari bunu yapmasaydınız be süslüler.. Galiba dayanamayıp engellemek zorunda kalacağım tek başlık olacak zira fikrine bile dayanamıyorum.

  Tanım: ülkemizde de pek çok insanın mağduriyetine sebep olmuş/olan ilişki türüdür.

  3 kasım 2015 20:38

  6. antik yunan ve roma mitolojisinde sıklıkla görülen ilişki türüdür. örneğin zeus(gizlinot: roma mitolojisinde jupiter)'un kız kardeşi hera(gizlinot: roma mitolojisinde juno )'yla evlenmesi popüler bir örnektir. hera'nın onu deliler gibi kıskanması ve zeus'un etrafında dolaşan tüm dişileri bir şekilde cezalandırması da cabasıdır.

  3 kasım 2015 20:59

  7. Son çalışmalarda üzerinde birleşilen tanıma göre ensest; birbiriyle evli olanlar dışındaki aile üyeleri arasında sözlü-sözsüz, fiziksel, görsel her türlü erotik davranıştır.

  Türkiye’de

  yapılmış klinik çalışmanın bulgularına göre ensest saldırganlarının %57'sini öz babalar,

  %4'ünü öz ağabeyler, %13'ünü yakın akrabalar, %26'sını ise ikinci dereceden akrabalar

  oluşturmaktadır.

  bir avukat kızını, oğlunu ve baldızını istismar eden saldırganla ilgili olarak şu sözleri söylemiştir:

  “Bunu yapan baba öğretmen. Anne de öğretmen. Böyle bir şeyin içinde eğitimin bir önemi

  olmadığını söylemek için söylüyorum.” Bir hâkim ise 3-4 yaşındaki çocuğu taciz ettiği

  gerekçesiyle eşi tarafında şikâyet edilen babayı “...namazında, niyazında” diye tarif etmiştir.

  Ensest ilişki mağdurları olan çocuklar genellikle olayı aile içindeki diğer otorite ile paylaşamazlar; bunun nedeni Mağdur genellikle aile tarafından görülmeyen bir çocuktur, ve bir amca/baba/abi ona özel hissettirir kendini, bir takım sevgi/ilgi/ödül/hediye gibi şeyler alıp bundan da kısmi olarak haz aldığı için yaşadığı utanç duygusudur.

  Örnek hikaye (gizlinot: bu bir danışanın hikayesi değildir, karakterler hayal ürünüdür); çocuğun erkek doğması istenmiştir ama kızdır, anne utançla baba nefretle bakar ona. bir gün babasının amcası gelir; gel bakayım sen ne tatlı bir kızsın, aman ne güzelsin diye onunla ilgilenmeye başlar. Bu amcanın eve ziyaretleri çoğalır, kucaktan indirmez, ereksiyonunu hissetmeye başlar küçük kız ama bu bizim sırrımız diye öğütler amca, kızı ellemeye başlar çocuk bir an önce bitsin bu işkence der ama daha sonra amcanın verdiği hediye ile mutlu hisseder kendini. Orada o kız ilk defa hisseder işte; bunu ben hak ettim. Ufak bir çocuğun acizliğini kullanan o pedofili kıza yaptığı tacizden çok daha fazladır; o kız çocuğu büyür, sapık amca uzaklaşır ama kadın nevrotik bir düzleme girmiştir bile. O yaşadığı travma o kadar ağırıdır ki; 10 sene sonra bir bara tek başına gider ve içer içer içer, kendini kaybeder ve tecavüze uğrar. Bunun altında yatan da " Canım eskisi kadar yanacak mı, düşündüğüm kadar ağır mıydı yaşadıklarım" tıpkı dişinizin ağrıdığında dilinizi sürekli oraya götürerek hala dişim ağrıyor mu diye kontrol etmek gibi.

  Bunun yanında o kız çocuğu ailesine söyleseydi eğer bu durumu; büyük ihtimalle ailesi tarafından yalan söylediğini, ilgi çekmek istediğini, o amcanın hacı olduğunu söyleyecekleridir. ama hepimiz biliyoruz ki pedofililerin kendi emellerini gerçekleştirebileceği din eğitimi adı altında açılan bir tecavüz yuvasıdır. Ya da kız hamile kalacaktı; çocuğu öldüresiye dövecek, o çocuğu düşürtecek yada kendinden 20 yaş büyük bir adamla evlendirilecekti ailesi.

  Film gibi geliyor değil mi? Bu kadarı da olmaz dedirtiyor insana. Olur arkadaşım daha da beteri olur;

  Karısından intikam almak için kızına tecavüz eden adamlarla dolu burası, annen öldü artık karım sensin annenin eksikliğini hissettirmeyeceksin diyen adamlarla, "anne üvey babam bana tecavüz etti" diye ağlayan kızına "benim mutluluğumu kıskanıyorsun" diyen kadınlarla dolu bu ülke.

  Ve ensest ilişki için illa ki cinsel istismar gerekmiyor; çocuğunun yanında donuyla dolaşan baba, tuvalet kapısı açıkken banyo yapan kadın, bebeğin pipisiyle oynayan kadın, aynı yatakta çocuklarıyla uyuyan ebeveynler, çocuğunu bilmem kaç yaşına kadar emziren anneler.

  Konu bir çocuğun hayatı olunca lütfen kimseye güvenmeyin, kendinize bile. Bizim ailede olmaz demeyin çünkü olur! bizim çevremizde olmaz demeyin çünkü oluyor! çocuğunun insanlar tarafından sevilmesi, okşanması gereken bir oyuncak değil. Kendisinden büyük olan kuzenleriyle aynı odaya koyup çekip gitmeyin hatta onun ergenliğinde de küçük kuzenleriyle aynı odada başbaşa durmasına izin vermeyin, kimsenin evinde kalmasına izin vermeyin, 3 yaşından itibaren vücudunun tamamen ona ait olduğunu; annenin ve babanın bile çok zor durumda kalmadıkça vucüduna dokunmasına izin vermemesi gerektiğini, babası bile olsa böyle bir şey yaşadığı zaman gelip annesiyle konuşması gerektiğini, anaokulunda, ilkokulda kimsenin onu tuvalete götüremeyeceğini ona sıkı sıkı tembihleyin varsın poposunu temizleyemesin yada öğretmeni tuvalete götüremezse birgün onu ve tek başına giderse, 15-16 yaşında ki bir ergen gel ben seni götürürüm derse, çocuğunuza taciz ederse, çocuğun bedeni çocuğa aittir ondan başkası dokunmamalıdır. eğer sağlıklı bir şekilde anlatırsanız çocuğunuzu hem ensestten hemde olası bir tacizden korumuş olursunuz.

  Çocuğuma anlatırsam bunu konuda bir travma yaratabilir miyim diye düşünmeyin; eğer ensest bir ilişki kurbanı olursa yaşayacağı travmayı düşünürseniz dediğimi anlarsınız.

  31 mart 2016 11:17


  8. Çorum’da bir çocuk. 7 yaşında başlıyor tecavüz. Babası, amcası ve ağabeyi tarafından. Tam 5 sene sürüyor ve çocuk babadan hamile kalıyor.

  Baba diyor ki: “Ben eşimle ilişkiye girdiğimde spremlerimi karımın kıyafetine silerdim o da sağa sola atardı. Kızım giymiştir onları, kesin oradan hamile kaldı.”

  Amca diyor ki: “Zorla değil kendi isteğiyle ilişkiye girdik. Hatta sürtünme diyelim.” Sonra ifadesini değiştiriyor:” Biz aileden suçu bir kişinin üstlenmesine karar verdiğimiz için ben öyle dedim. Yoksa ben bir şey yapmadım”.

  Abi diyor ki: “Ben zaten o zamanlar Çorum’da değildim ayrıca psikolojik tedavi görüyorum”

  Hani hepsini özrü kabahatinden beter.

  Daha beterini yazacağım şimdi.

  İddianameyi okudum. Okurken dizlerime vurmaktan dizlerimi morarttım.

  Çocuk ifadesinde babasının ve ağabeyinin kendisine bir defasında biri önden biri arkadan olmak sureti ile aynı anda tecavüz ettiklerini, amcasının , babasının ve ağabeyinin 5 senede toplamda ayrı ayrı 60’dan fazla kez olmak üzere kendisine tecavüz ettiklerini; babasının zaman zaman evdekileri dışarı yollayarak kendisiyle yalnız kalmaya çalıştığını, hatta bir keresinde amcasının yine kendisine tecavüz edeceğini anladığında saklandığını ama amcasının kendisini bulup zorladığını ve kendisine pornografik içerikli görüntüler izlettiğini ve daha bir çok ayrıntıyı anlatmış.

  Çocuğun arkadaşları, çocuğun, kendilerine de bu olayları anlattığını korktuklarından bir şey söyleyemediklerini ve de babasının çocuğa “Aşkım, balım, bu evde sen, ben, bi de yatak olsun anneni boşayıp seni alacağım” dediğini, amcasının “Bu hayatta bi ikimiz bir de yatak olsun” dediğini söylemişler.

  Haricen aldığım bilgiye göre ise şahıslar önce tutuklanmış ve sonra “esneklik nedeniyle kızlık zarı bozulmamıştır” raporu gelince tutuksuz yargılanmalarına karar verilmiş. Ben sorarım size meslektaşlarım. Kızlık zarının bozulmaması cinsel istismarı hafifleten bir sebep mi? Çocuk bu kadar ayrıntılı ifade verirken ve zaten adı üstünde “esnek olduğu için bozulma olamayabileceği” saptanmışken mantık nedir? Hadi yine iyisiniz kızınız bakire!

  Ayrıca çocuğa psikolojisi iyi değildir raporu alındığı için de tutuksuz yargılama kararı pekişmiş olabilir. Peki başka bir sorum daha var. Babası, abisi ve amcası, yani pek çok kadının ve erkeğin hayatında önemli ve kıymetli yer tutan bu üç akraba tarafından ve hatta bazen aynı anda tecavüz edilen 7 yaşındaki bir çocuğun psikolojisi nasıl bozulmaz?

  Ne yapılacaktı? “Çocuk mental olarak hasta, iftira atıyor, zaten zarı da bozulmamış” denip örtbas mı edilecekti?

  Ne zaman ki kızın hamile olduğu ortaya çıkıyor tekrar tutuklama gerçekleşiyor, derhal kürtaj yaptırılıyor ve ilk duruşmanın görülmesiyle olay medyaya yansıyor. Yani daha önce gizlilik kararı vs. derken bunca zaman olay saklanmış.

  Peki, olay ilk yargıya yansıdığında devlet korumasına alınsaydı da travması bir de gebelik ve kürtajla pekişmeseydi ne olurdu!!? Ne olurdu??

  Aklım, ruhum, hücrelerim olayı idrak edemiyor.

  Ülkemizde bu tür olayların faillerinden çok bunları konuşanlar daha çok eleştiriliyor. Afaroz ediliyor. Pek çok şeyle suçlanıyor.

  Bilmiyorum şimdi anlam buluyor mu Diyanet’in 9 yaşındaki öz kızına şehvet duyan baba fetvasını eleştirmemiz? Biliyor musunuz Türkiye’de ensest var! Ensest! Bu konuyu dini liderler ve kurumlar, siyasiler , milletvekilleri, STK’lar vakıflar dernekler herkes ama herkes sıfır tolerans göstererek kınamalılar (ki kınayan ve bu konuda çalışan herkesten Allah razı olsun). Bir ufacık minicik boşluk, bir küçük aralık bırakmamalılar. Bunun şakası yok! Aması yok!

  Biz avukatlar, hakim savcılar biliyoruz elbette bunları. Bazen şikayetlerin nasıl geri çektirildiğini, delillerin nasıl karartıldığını… Bazen çaresiz kalıyoruz. Ama insanımız gözünü ne zaman açacak da ensestle savaşacak, bilinçlenecek , anne baba olmanın maneviyatını kalbinde hissedecek?!

  Bir panelimde, katılımcılardan biri söz alıp, senelerce aynı evde yaşadığı bir erkek tarafından ( baba ya da ağabey hangisi olduğunu soramadım, sormaya gönlüm elvermedi) sistematik olarak istismar edildiğini, geceleri korkudan tuvalete gidemediği için odasına tuvaletini yaptığını gözlerinde yaşlarla anlatmıştı.

  Sosyal medyadan, mesajla maille her gün abi/baba/amca/kuzen taciz ve tecavüzüne uğrayan kadınların mesajlarını alıyorum.

  Seslerini duyun bu kadınların. Enseste gözünüzü dört açın. “Ama her yerde mi oluyor ki bunlar münferid olaylar” demeyin. Çünkü münferid değiller.

  Dosya ile birebir ilgilenen ve bana her türlü bilgiyi sağlayan Çorum Barosu Başkanı Sn. Av. Altan Akpınar’a aynı zamanda bu dosya ile ilgilenen ve ilgilenmeye devam edecek tüm meslektaşlarıma şükranlarımı sunarım.

  Av. Feyza Altun Meriç

  (link: https://www.facebook.com/cagla.ozgur.92/posts/1250764801617923 alıntıdır)

  2 nisan 2016 14:43

  9. Her taciz haberinde bir süre aklımı kaçırıyorum. Gözümün önünü göremiyorum kendime gelemiyorum her an midem bulanıyor her an düşünmekten deliriyorum sanıyorum. Şu saatte uyanık olmamın sebebi de okuduğum birkaç yazı.

  Çorumdaki olayda ensesti araştırdıkça sıyırmıştım ben. Hatırlayanlarınız vardır bir ara da bir adli tıp uzmanı röportaj verdi benzer olaylarla ilgili. Küçük bir kız babamın sütü çok acı diyordu.

  Bakmak isterseniz röportaj (link: http://m.hurriyet.com.tr/cocuk-istismarinda-biz-cocugun-soyledigi-her-seyi-dogru-kabul-ederiz-24496232 şuydu)

  Bu girdiden ve haberlerden rahatsız olduğunuzu biliyorum süslüler. Ama bizim bilmeye dayanmadığımız şeyleri küçücük çocuklar yaşıyor. Ve hastalıklı toplumumuzda bu anlamda ensestten kötü ne olabilir diyoruz. Var maalesef. Enseste şahit olup çocuğu yatıştıran anne. Okuyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü sandım. Allahım daha kötü ne duyabiliriz ki biz. Kaldı ki hala inanmak istemiyorum. Bakmak isterseniz (link: http://www.turkadlitip.com/baba-ogluna-tecavuz-ederken/ şu).

  Burda yüzlerce kadınız. Belli bir yaşa gelmiş. Biliyorum çok ağır ama belki de birçoğumuz bu yaşa kadar tanıdığımız tanımadığımız insanlar tarafından basit veya nitelikli istismara uğramış olabiliriz. Yaşadığımız en basit olayda bile gizleyerek bize zarar vereni koruduğumuzu bilmeyerek. Bu suçları işleyenlerin bilinmesi gerekiyor, inanın gizleyerek onların sizden sonraki suçlarından bile sorumlusunuz.

  Sözlükteki anneler için konuşuyorum. 3 yaşına gelince alın karşınıza konuşun çocuğunuzla ne olur. Kimse sana dokunamaz deyin. Vücudun senin özelin dokunan olursa gel bana anlat asla korkma deyin. İşin doğrusu uzman değilim bu konuda. Ama uzmanlardan bunun yolunu öğrenin. En önemlisi bir şey yaşarsa size anlatmaktan asla korkmaması gerektiğini bilmesi. Ve asla en yakınınıza bile güvenmeyin. Maalesef o kadar temiz değil bu dünya. Kendimizi ve yakınlarımızı korumaktan başka çaremiz yok. Belki de çocuğunuza verebileceğiniz en kıymetli şey kendini korumayı bilmesi ve her zaman bu anlamda bilinçli olması.

  15 haziran 2016 06:02

  10. Her duyduğumda dünyada başka kadın/erkek mi kalmadı akrabana hallendin diye düşündürten sapkınlıktır benim için. Kan çekiyor herhalde, o yüzden yapıyorlar. Bilemiyorum.

  8 aralık 2016 23:35