sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. Ege üniversitesinde pkk'liler tarafından öldürülen genç.

Faşist düşünce bir can daha aldı. Kürt milliyetçiliğinin faşizanlığından da en az Türk milliyetçiliğinin gaddarlığı kadar tiksiniyorum.

solcular "faşist" olmaz.

Bu sebeple bu olaya sağ-sol çatışması denmesi sinirimi bozuyor.

Ayrıca "sol" eli silahlı bir örgütün tekelinde de değildir.

"Erleri geri çekin, rütbeliler gelsin" diyen Mahir Çayan kim, özellikle sivillere saldıran, sokaklara, avmlere bombalar yerleştiren siz kim !?

Rütbeli veya da üst kademeki insanlara gücünüz yetmez çünkü.

hele ki son dönemde ağzınızı dahi açamazsınız çünkü menfaatiniz zedelenir Değil mi ?

Bir solcu olarak sizin gibilerle aynı tarafta olmaktan rahatsız oluyorum.

Lütfen daha fazla sol ideolojiyi kirletmeyin.

iğrençsiniz.

21 şubat 2015 02:06 21 şubat 2015 03:09

2. 22 Ekim 2014 'te pkk öğrenci kollektifleri tarafından hedef gösterilen ve dün şehit edilen kardeşimiz.

olay sağ - sol olayı değildir. pkk olayıdır. pkk'yı sol ve hümanist bir oluşum olarak göstermekten vazgeçin.

22 Ekim 2014'te;

"o havaya kaldırdığınız sopayı tutan ellerden de, o en öndeki beyaz gömlekli, tarih 4. sınıf öğrencisi, sınavlara polis koruması eşliğinde giren 'reis' Fırat Çakıroğlu'ndan da soracak hesabımız var! siz istediğiniz kadar terörist istemiyoruz diye bağrının. atatürk büstünü yıktılar, bayrağı yaktılar provokasyonu ege'de tutmayacak! bu üniversitenin öğrencilerinde tutmayacak bu eli kanlı faşistlerin mayası! biz ege'de faşizmi ya ezeceğiz ya ezeceğiz!"

diye tehdit etmişlerdi !!!

Atatürk ve bayrak kanı bozuklara dokunur tabii, orası ayrı mesele!!!

(link: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=704606242950062&id=601149806629040 bahsi geçen tetit gönderisi)

21 şubat 2015 20:29 ed.26 şubat 2015 18:52

3. Yine yitip giden bir can. Bu ülkede Türküm diyemez olduk. Türk milliyetçiliği yaptığın anda faşist damgası yiyorsun. Kürt milliyetçiliği yapanların, bebek katili PKK'lıların bir taraflarını yalamadığınız kaldı. Onlara gelince faşist demek, katil demek aklınıza gelmiyor mu? Gencecik bi delikanlı öldürüldüğünde neden kimsenin sesi çıkmıyor? Ülkücü öldüğü için değil mi? Sağ sol çarpışması değildir bu. Göz göre göre PKK'lı şerefsizlerin gencecik bir insanı öldürmesidir. Hala yalan haberlerle 200 kişilik ülkücü grubun sol gruba saldırdığı, çatışma esnasında bir ülkücünün öldürüldüğü yazıyor. Aferin bir Türk öldüğünde hepiniz böyle sessiz kalın. Hiç biriniz Fırat olmayın. Uçmağa var Fırat Çakıroğlu.

21 şubat 2015 23:15

4. Dini, kültürü,inancı,memleketi,siyasetteki görüşü beni ilgilendirmiyor. Önemli olan yine bir genç öldürüldü. Yine Türk gelecegini belkide ufacıkta olsa etkileyecek biri öldü.Çok acımasızca yorumlar okuyorum. Bu kadar mı duyarsızlaştık ülkece o alevi bu sünni o başka siyasi görüşü savunuyor. Ya neden benim canımı yakmayan bin yaşasın modunda bu insanlar ? Ölen kişi sizin evladınız arkadaşınız sevgiliniz abiniz olabilirdi.Çocugun nüfüs cüzdanında T.C. Vatandaşı yazıyor. Allahın ayırmadıgı kulu hangi hakla hangi vasıfla ayırıp hakaret ediliyor? Nasıl sessiz kalınıyor? Nasıl savunulmuyor başka görüşlü oldugu için ? Başka Fıratlar ölmesin Başka Fırat Çakıroglu ülkesini savunurken ölmesin. İster fikir olarak ister savaşarak.

22 şubat 2015 00:17

5. Faşist biri tarafından öldürülen faşist bir genç.

Bir ülkücü öldü ya tüm ülkücüleri mazlum ettik, vatan millet atatürk aşığı oldular. Canım yanıyor bunları okyduğumda. Ben bir aleviyim, yıllarca bu zihniyet yüzünden işkence gördük, öldürüldük biz. Şimdi nasıl mazlum olabilirler?

Acının tarafı olmaz diyorlar. Eğer Fırat karşısındaki kürt çocuğu öldürmüş olsa hanginiz üzülecekti? Oh olsun pkklı işte diyecektik. Oysa silahlanın türk halkı diyen de fırat. Tamamen eşit durumdalar. Karşı taraf da bu ülkenin genci. Ama kimse üzülmezdi. Neden? Beyni yıkandığı için mi? Fırat'ın annesinin fotoğrafını gösterip nasıl üzülmezsiniz bu kadına diyolar. Elbette olan ölünün arkasında kalana oluyor, bende üzüldüm. Ama ben Roboski'de kendi askerimin öldürdüğü onca kürt vatandaşa da üzüldüm. Açın Roboski belgeselini izleyin, o analar ne ağıtlar yakıyor? Hangimizin umurundaydı? Kürtler çünkü. Yeter ki Türk'e bir şey olmasın.

Ben bir aleviyim ben öldürülseydim fırat arkamdan oh iyi olmuş derdi muhtemelen, gezi'de öldürülen o gençlerin hepsinin arkasından dendiği gibi.

İdeoloji uğruna ölmek de neymiş ben bilirim.

Fırata daha gencecik olduğu, doğruyu yanlışı ayırt edebileceği için üzüldüm. Belki anlayacaktı ırkçılığın ne kötü bir şey olduğunu ve halkların kardeşliğini. Ne bileyim benim umudum var hala. Ama ülkücü gözüyle baktığımda üzülemiyorum. Pkklı nasıl faşistse gözümde ülkücüler de öyledir. Faşist için de üzülmem ben. Ama onlar gibi "zaten ülkücüymüş" de demem.

Reismiş, ocağının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin

22 şubat 2015 05:47 22 şubat 2015 09:33

6. Daha hayatının baharında teröristler tarafından şehit edilmiş kardeşimiz. Söylenecek çok şey var aslında. Bazıları öyle çok çelişiyor ki kendisiyle şaşırıyorum. Ben hümanistim ama kendim gibi olanlara daha hümanistim yaklaşımıyla nereye kadar sorarım size? Size göre faşisttir ama bu tabutu Türk bayrağına sarılı bir şehit olduğu gerçeğini değiştirmez. Hep maduru oynamaya alışmış bir kesimin Fırat'ın ölümüne bir faşist öldü diye yaklaşması ne kadar iki yüzlüce! O okulun duvarlarını, yerlere yazılan yazıları,kim bilir attıkları sloganlarla nasıl kışkırttıklarını çok iyi biliyorum. Çünkü hepimiz biliyoruz. Hepimiz nerede okumuş olursak olalım biliyoruz pankartlarının değişmeyen renklerini, yerlere sprey boyalarla yazılan pkk örgütünü nasıl yüceltmeye çalıştıklarını, dağıttıkları el ilanlarını çöpe atan birini nasıl hastanelik ettiklerini. Suçluyum. Bütün bunları görüp ses çıkarmadım. Benim atalarım senelerdir kanlarını akıttı sahip çıkmalıyım diye düşünmedim. Fırat gibiler hep olsun ki biz korkaklar daha rahat uyuyalım. Ülkemize sahip çıkan birileri olduğunu bilelim. Artık bu haksızlık dolu dünyada yoksun genç adam. Ama eminim çok daha güzel bir yerdesin.

22 şubat 2015 07:35

7. tabi sarı kırmızı yeşil paçavrayı dolasaydı kafasına şimdi ortalık ayağa kalkardı.

22 şubat 2015 23:39 15 mayıs 2015 10:07

8. Ölümün sağı- solu, siyahı- beyazı, türkü- kürtü, müslümanı- yahudisi olmaz. Ölüm ölümdür, acısı düştüğü yeri yakar. Kendi adıma sosyalizme inanıyorum, ama gencecik birinin ölümüne bahaneler üretecek kadar insanlıktan uzaklaşmadım. Insan gibi derdimizi anlatamamak hepimizin suçu, bizden olmayanı öldürüp ama diye başlayan cümleler kurduğumuz sürece bir arpa boyu ilerleyemeyeceğiz maalesef.

23 şubat 2015 00:24

9. gençliğinin baharında pkk terörüne kurban gitmiş kardeşimiz. mekanın cennet olsun efelerin efesi fırat. canım kardeşim fırat..

20 şubat 2018 11:25 20 şubat 2018 11:35