yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (316)
  • medya (5)

  1. doğuştan uzun bacaklar, iri göğüsler* ve iri renkli gözler ile elde edilemeyecek olandır.

  bir manken olan cameron russell bile itiraf etmiştir, "ben özgüvensizim" diye ve ekler. "ve kusursuz sandığınız birçok manken de dünya üzerindeki en özgüvensiz kadınlardır." (ilgili metin için (no:4134)

  "güzel olmak istiyorum" diyen bir kadının gerçek anlatmak istediği şudur: "kendi görünüşümden memnun olmak istiyorum, başkalarının beni nasıl algıladığını önemsiyorum, etkileyici ve çekici hissetmek istiyorum, insanların beni beğenmesini ve bana ilgi göstermesini hak etmek istiyorum."

  bu kadın güzel değil. bunu düşünen kadın, asla güzel olamayacak hayatı boyunca. barbie bebeğin çarpıtılmış bir güzellik algısıyla oluşturulmuş ve fiziken mantıksız beden ölçülerine sahip olsa da güzel olmayacak. çünkü aynaya baktığında güzel bir kadın göremiyor, tek gördüğü o çarpıtılmış ideale yaklaşmadığı için asla beğenmeyeceği bir vücut.

  oysa her kadın güzeldir, bakış açısını değiştirirse. kendi görünüşünden memnun olmayı seçtiği anda ve kendisini asla ulaşamayacağı fizik ölçüleriyle kıyaslamaya son verdiği anda güzelleşir her kadın. aynada kendisine gülümsemeyi seçtiği anda, güzel olur.

  (link: http://3.bp.blogspot.com/-9la7pmpFxFA/Tn0FkbaCdkI/AAAAAAAAADs/6aP7NUVo1y0/s1600/anorexia.jpg kusur görmek isteyen kusur görür )

  (link: http://31.media.tumblr.com/tumblr_lr5xsek1Au1qibmcho1_400.png bu da bonus)

  * = yukarıda bilerek göğüs yazdım, doğrusu memedir bunun. meme, ayıp bir kelimeymiş gibi göründüğü için zamanla göğüs şeklinde değişti. yanlış kullanım bu, çünkü göğüs = sinedir, boyun ile karın arasındaki bölgedir. meme de göğüs bölgesine yapışık duran yağ dokusudur. "tuvalete gidiyorum" cümlesinin zamanla "lavaboya gideyim" diye evrilmesi gibi; meme kelimesinden utanıp onu göğüs diye tanımlamamak lazım, bu kelimeden utanmamak lazım.

  15 ocak 2014 04:11

  2. nasıl beslendiğiniz ve ne kadar mutlu olduğunuzla yakından ilgilidir.

  15 ocak 2014 11:14

  3. güzel olmak tamamiyle sacının rengiyle,burnunun kalkıklığıyla,göğüslerinin büyüklüğüyle yada nasıl giyindiğinle alakalı bir durum değil bence. Güzel olmak herseyden önce özgüvenle alakalı. İnsanın kendine güveni olduğunda, standart güzellikteki bir kadın bile çok çekici ve hoş gelebilir insana.

  15 ocak 2014 14:39


  4. iç güzellik ile doğru orantılıdır.

  15 ocak 2014 16:46

  5. bazen bir lanettir, evet.

  ama 1. dünya ülkesi sorunları kadar kolay aşılabilecek sorunlar yaratıyorsa, şanslısınız. eğer çevrenizdeki kıskanç gözler yüzünden baskı yaşıyorsanız, bu sorunun üzerinden çevrenizi değiştirerek gelebilirsiniz. eğer güzelliğiniz dikkat çekici noktadaysa ve çevrenizi değiştirmenize rağmen fesat insanlarla uğraşmaktan bıktıysanız, iki farklı yoldan ilerlersiniz. Burada önceliğinizin ne olduğu önemlidir; yaşam tarzından ödün vermemek ile kıskanç bakışlardan uzak, rahat bir hayat sürmek arasında bir seçim yapmak zorundasınız. ya istediğiniz gibi giyinip, makyaj yapıp, süslenmeye devam eder ve size gösterilen ilginin tadını çıkarırsınız (kaçınılmazsa, zevk al) ya da bu ilgiden gerçekten rahatsızsanız, kendinizi silikleştirecek şekilde giyinir, süslenmez, hayatınızı bu şekilde sürdürürsünüz.

  insanlığın karşısına çıkan nadir perilerden biri iseniz ve güzelliğiniz makyajsız bir surata rağmen yok olmayacak kadar etkileyiciyse ya da sıradan giyinmenize rağmen fiziğiniz hala dikkat çekiyorsa, bu dünyada "güzellik lotosu"nu kazanan sayılı insanlardan birisinizdir ve o kadar az insana çıkar ki, bu insanlar güzellikleri üzerinden para kazanmaya başlarlar. güzelliğiniz bu denli dikkat çekici ise sinema yıldızı olmak, manken olmak gibi seçeneklere yönelebilir; hem bu genetik mirasınızı paraya dönüştürebilir, hem de diğer insanların güzelliğe aç gözlerini doyurabilirsiniz zira insanlar güzel olanı izlemeyi sever, hatta güzele bakmak sevaptır.

  adriana lima ya da angelina jolie gibi genetik açıdan kusursuz bu insanlar, yani bu "güzellik lotosu"nu kazanan şanslı melekler, isteseler de hayatlarını sıradan bir iş yerinde çalışarak geçiremezler, "ben hayatımı bilime adayacağım, güzelliğimi umursamayın, beni beynimle yargılayın" diyemezlerdi. çünkü toplumda az sayıda olan, nadir olan, farklı olan insanlar dikkat çekerler. kahverengi gözlü insanların dünyasında sadece %2 kişide görülen gri göze sahipseniz, lens takarak bunu saklamadıkça insanlar sizi dikkatle inceleyecektir. sarışın mavi gözlü bir avrupalıyı afrika kabilesinin ortasına salarsanız, (link: http://www.democratic-republicans.us/images/little-black-boys-crowd-around-little-blond-nordic-boy.jpg şöyle bir görüntünün) gerçekleşmesini engelleyemezsiniz. özetle farklıysanız, ilgi çekmekten kaçamazsınız.

  bir de 3. dünya ülkelerinde görülen sorunlar var ki, güzelliğin gerçekten bir lanet olduğunu bu insanlar yaşıyorlar. internette bir yazı okumuştum zamanında, şimdi arasam da bulamadım. Ama içeriği şöyle bir şeydi:

  "ben şişmanım, yedikçe daha çok yiyorum. etrafım bana çirkin diyor, mutlu olup yemeye devam ediyorum. sağlık sorunlarım var ama umursamıyorum, yedikçe yiyorum. sarkan göbeğim, katman katman yağlarımla, selülit taşan popomla mutluyum ve biri bana "çirkinleştin iyice" dedikçe daha fazla yiyorum.

  adım X, ben çok güzeldim. yanından geçtiğim kişinin dönüp bakmasına sebep olacak kadar güzeldim. ben 5 adamın bana tecavüz ettiği güne dek, çok güzeldim ve güzel olmaktan gurur duyuyordum. şimdi ise sadece yiyorum. kendimi çirkinleştirmek için, kendimi kötülüklerden ve bakışlardan korumak için. ben çirkin ve şişman bir kızım, birinin beni çekici bulamayacağı noktaya dek daha da yiyeceğim."

  There's nothing,

  Beautiful,

  About, beautiful,

  When you're raped. (güzel olmak güzel değildir, tecavüze uğradığınızda.)

  ya da güzel olduğunuz için sizi yok etmeye çalışan insanların gazabına uğradığınızı düşünün. (link: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1221077/Katie-Piper-Acid-attack-victim-bravely-shows-face-disfigured-boyfriend-Daniel-Lynch.html yüzü asitle yakılan katie gibi) ya da (link: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2442620/Acid-attack-victim-Naomi-Oni-weeps-joy-eyebrows-restored.html naomi gibi)

  bu dünyada şükredilecek çok şey var. ayakkabısı olmadığı için sızlanan bir adamın, ayaksız bir adam görünce sızlanmaktan utanması ve kendi derdini komik bulması gibi... güzel olduğu için cidden acı çeken insanlar var bu dünyada ve onlardan biri değilseniz henüz, dertleriniz çözülebilir seviyededir.

  not: bu yazı (link: http://www.youtube.com/watch?v=vfICDMqt6Ho şu video) sebebiyle yazılmıştır.

  16 ocak 2014 05:04

  6. Bakan göze göre değişir.

  9 mayıs 2014 18:54

  7. bu konuda yorum yaparken ne kadar güzel oldugunun altını çizmemektir biraz da güzel olmak bence.

  3 aralık 2014 13:50


  8. resmen bir eziyetmiş sözlük, ben böyle düşünmemiştim hiç. kıyamam ya :/ kızlar kendinize gelin, güzel kızlara böyle işkenceler etmeyin. bir kadını güzel, çok güzel, çok havalı, çok çekici, çok hoşsohbet, çok zevkli, erkeklerin tamamı onun peşinde diye eziklemeyin lütfen, hayatlarını zorlaştırmayın.

  3 aralık 2014 14:10

  9. Güzel olmak hakkında herşey bu hesapta. Buyrun sayfama.

  Ay Pardon instagramdan çıkmış mıyım. Farkında değilim.

  Güzel olmak bunun tarifi tanımı olabilir mi ki

  3 aralık 2014 15:23

  10. Güzellik göreceli bir kavramdır. Herkesin çok beğendiği biri bana itici gelebildiği gibi kimsenin beğenmediği ilgi çekici&güzel gelebilir..

  3 aralık 2014 15:33 3 aralık 2014 15:33