yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

  1. bir bu bir de söz günü yüzüklü ellerin fotoğrafını çekip profile koymak.

  hafazanallah!

  (bkz: yok allah'ım valla billa kınamıyorum)

  24 ağustos 2015 23:08

  2. Mutluluklarını sosyal medya üzerinden kendilerini paralarcasına göstermeye çalışan insanlara bakıyorum da, hepsinin eskilerinde bolca hayal kırıklığı ve mutsuzluk görüyorum. Evlenip boşanıp ikinci evliliklerini yapanlar, erkek arkadaşlarından çok kazık yiyip sonra ideal koca adaylarını bulup hemen evlenenler falan... O zaman anlıyorum ki insanlar herkese gösterir gibi, mutlu olmayı hak ettiklerini önce kendilerine kanıtlar gibi paylaşıyorlar bu fotoğrafları...

  Eleştirmiyorum, eleştiremiyorum. Ben de böyle hayal kırıklığı biriktirmeye devam edersem öyle olurum belki(gizlinot: Allah korusun); yaşamadan bilemiyorum.

  24 ağustos 2015 23:22

  3. sınıf atladım diyor işte .. hadi süslüler , toplumumuzda o kadar bariz bir durum ki bu . evlenenler , çocuk sahibi olanlar etrafa , özellikle de kadınlara karşı (gizlinot: kadınlar arasında daha çoktur bu ) bir sınıf ayrımı olarak görüyorlar . (yazar: zedcezir) inde dediği gibi , ne kadar ironik bir durumdur ki en hassas , en doğal , en düşünceli olması gereken anneler hiç düşünmeden bu kadar vıç vıç fotoğraf paylaşıp sevgi gösterilerinde bulunabiliyorlar . sosyal medya dahil , benim de anne babası ayrı olan yeğenim mesela her tarafta bu gibi tipleri görünce anne özlemini daha da bir derinden yaşadığını o bilmiş sözleriyle ve gözleriyle gösteriyor bize . abartılmış çoğu şeyde hava dolu bir boşluk olduğunu da unutmamak lazım . en güzeli tabi ki görmeyeceğimiz şekilde temizlik yapmak .

  25 ağustos 2015 11:37 25 ağustos 2015 14:44


  4. her gün düğün fotoğrafı paylaşmak ne kadar anormalse bir tane bile paylaşmamak da o kadar anormal diye düşünüyorum. ama ne yapayım, o kadar yaz geldi düğün fotoğrafları baydı muhabbeti üzerine resimlerimizi de pek beğenmeyince bir başka bahara kaldı.

  25 ağustos 2015 11:44

  5. bu tiplerden inanılmaz bıktım. her birinin gönderisini gizleye gizleye anasayfada yeni haber çıkmaz oldu. 5 sene öncesinin düğününü albüm yapan insanlar var yahu. tam düğün ve fotoğrafları bitiyor, balayı başlıyor. O bitiyor bebek bekleme süreci, bebeğin doğumu. Zaten bebek doğduktan sonra direkt silin o kişiyi listenizden :) Birde facebook sağolsun nostalji yaşatmak için "3 yıl önce bugün" temalı gönderiler sunuyor size.

  tamam birer ikişer paylaşın normali bu. bir de amerikaya gidip günde 30 tane fotoğraf koyan bir üniversite hocam var. Utanıyorum onun bu görgüsüzlüğü adına

  25 ağustos 2015 16:18

  6. Ekşi sözlükte bununla ilgili bir başlık var ve yazılanların çoğu doğru. (link: https://eksisozluk.com/genc-evlilerdeki-olaganustu-kiroluk--2272487 buyrunuz)

  Bu tiplerin mutfağı cupcake süslemeleriyle doludur. Çoğunun hayattaki yegane amacı kocişine hizmet etmek ve onu ağam, paşam tarzı sıfatlarla yükseltmektir. Daha yazacak çok şey var da verdiğim linkte yazılmış zaten. Benim kendilerine nefretimin sebebi ise facebook akışımın içine etmeleridir.

  Özetleyen bir fotoyla bitiriyorum.

  http://i.hizliresim.com/lyZ36k.jpg

  Kocası isterse biricik karısı yapmaz mı <3

  25 ağustos 2015 21:01

  7. Bana göre bu tarz insanların hayatı ölesiye boş ve hayattaki tek meziyetleri, gurur duyabilecekleri olay birinin eşi olmak, hayatımızın her anını, her bir köşesini ele geçirmiş türk aile/mahalle kültüründe evlenerek diğerlerinden (gizlinot: pis bekarlardan ) ayrıcalıklı konuma yükselmek...

  Tabiki evlenmek insanların hayatında önemli bir noktası ancak seç bi fotoğraf ikinizin olduğu koy, buna lafımız sözümüz yok ancak sayenizde gitmediğimiz düğünlere gitmiş kadar oluyoruz yahu.

  Bir de özellikle instagramda "xxx'in biricik karısı, yyy'nin annesiiğğ" tarzı hesaplar var ki yahu banane senin kocandan, eniğinden?

  Bunun diğer versiyonları evcil hayvanının dışkısına dek koyanlar, gittiği 3 günlük tatilin 1 ay fotoğrafını koyanlar, deniz görünce "huzuuurrr" diye açıklamayı yapıştıranlar diye uzar gider.

  26 ağustos 2015 10:51


  8. insanlar özel hayatlarını paylaşmayı ne kadar çok seviyorlar.

  fotoğraf çekmek çekinmek , bir hobi olabilir. güzel de bir şey.

  özel hayatınızı herkesin gözü önüne serme davranışı ???

  isteği nedendir, merak ediyorum. ya da çok mu dar görüşlüyüm bilmiyorum.

  27 ağustos 2015 00:52

  9. bana her gün selfie paylaşan tipler kadar itici gelmeyen insan tipidir.

  27 ağustos 2015 09:15

  10. (bkz: buse terim)

  5 ekim 2015 17:20