yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (1)

  1. Kürk tamamen farklı bir hadisedir. Ben et yemem. kozmetikte şansım varsa para olarak çok pahalı değilse yada muadili varsa hayvanlar üzerinde test yapmayan markalar tercih ederim. Deriyi sadece sağlıklı olduğundan ayakkabıda tercih ederim ki deri için hayvan öldürülmez sadece ölü hayvanın derisi bu iş için kullanılır.ben bunları yapmam ama yapana da niye diye sormam. Bu benim dünyaya bakışımdır, o senin. Saygı duyarım.

  Ama kürk vahşettir. Hayvanlar kürkü zedelenmesin diye ne eziyetlerle öldürülüyor. Eti yenemeyecek sadece kürkünden yararlanabileceğin bir hayvanı öldürmenin mantığı ne ? Satana para, alana statü? Bence kürk görgüsüzlükten ötesi değildir. Yukarda saygı duyarım dedimya işte gerçek kürk kullanana saygı da duymam. Ne kadar zavallı olduğunu bile düşünmem

  10 ağustos 2014 00:47

  2. kendisinden başka hiçbir şey umrunda olmayan, kendi küçük dünyalarının piremsesi olan zavallıların giyeceği ya da savunacağı şey. birkaç kere yazıp sildim, çirkinleşmeden ancak bu kadar oldu.

  bu tarz insanlara acımıyorum.

  edit: kötüleyene çok güzel sözler yolluyorum buradan. anladın sen onu güzelim. ilk kez kötülenme sebebiyle edit yaptım.

  6 ocak 2017 15:02 6 ocak 2017 15:18

  3. yapay olanları yakışana yakışıyor ancak gerçeğine her zaman olumsuz bakacağım giysi.

  6 ocak 2017 15:14


  4. Hemen hemen her konuda anlayışlı olan/olmaya gayret eden bir insanım ancak kürk benim tabumdur. Giyeni de sevmem, üreteni de heves edeni de! Birçok sanatçıyı bile siyasi görüşü, yaşadığı hayatı sebebiyle yargılamadım(çok uç bir nokta olmadıkça) ama kürk giyen birini duyunca ismini çiziyorum duyuruyorum. devam edeceğim de. çünkü izlemeye dayanamadığımız görüntüleri anlatırken bile bir seri katil soğukkanlılığında dinleyebilmeleri beni çıldırtıyor.

  "E et de yemesinler o zaman!" savunmaları bile o kadar iğreti ki, sanki kürk yaşamsal bir ihtiyaçmış gibi. (Burada veganlık üzerinden bir tartışma başlatmak niyetinde de değilim, zira bu başka bir başlığın konusu) ancak bir gerçek var ki gıdayı ve modayı kıyaslamak akıl fukaralığıdır.

  Yılların kürkçüsü Bülent Ersoy bile vazgeçmişken giyen, üreten herkes durmalı daha çok duyulmalı.

  Girdilerimin kötülenmesi umurumda olmaz ama peşin peşin, bunu savunup da kötü oy veriyorsanız size vicdan dilerim en başta.

  6 ocak 2017 20:18

  5. yapay olanı daha ucuz olmasına ve can yakıcı olmamasına rağmen neden hayvanların kürküne abandığımızı anlayamadığım kıyafet.

  6 ocak 2017 20:32

  6. Suni biçimde yapılabildiği, hatta gerçeğinden daha iyisi yapılabildiği halde sırf biraz fazla para kazanmak için hayvan öldürmek mi ? vegan değilim, doğa da herşeyin bir döngüsü olduğuna inanan biriyim lakin beynim kürk'ü, giymek için can atanları, milyarlarca paraya satmaya çalışanları anlamıyor.

  Alana da , satana da kesinlikle saygı duymuyorum.

  Bugün gerçek kürkten daha kaliteli, daha sağlam yapay kürkler yapılıyor. Lakin derdiniz kalite değil, gösteriş ve para.

  7 ocak 2017 00:28

  7. Asla gerçek kürk giymem. Ama giyene de saygısız cümleler kurmam. Sanırım milenyumdan sonra toplum olarak evrilleştiğimiz en büyük özellik ' kötülemek.' Mesela mesleğim gereği sık sık öğrencilerim ile geziye gidiyorum. Ama asla akvaryuma, sirke yahut hayvanat bahçesine götürmedim ve götürmemde. Evde küçükken köpek, kedi besledim ama şimdi asla beslemem. Hayvanların tutsak olduğu, süslendiği, sırf merakımız için hapsolduğu her şeye karşıyım. Ama iğrençsiniz nasıl giyersiniz, nasıl gidersiniz demem. Fikrimi söylerim. Zaten fikrimi söyleyip, aaa ben hiç böyle düşünmemiştim ben de bundan sonra dikkat edicem diyen bir sürü arkadaşım var. Özetle, fikrimizi söyleyelim uymayanlara da saygı duyalım.

  30 nisan 2017 22:50


  8. Giyene asla saygı duymadığımdır. Hatta o kişiden ölümüne nedret eder ve kin beslerim. Sadece lüks için bir canlının canına işkencelerle kıyılmasına göz yuman bir insana saygı duyandan da nefret ederim. yetmez beddua bile ederim. Bu kadar.

  1 mayıs 2017 11:13

  9. Kendi türünden başka canlının yaşam hakkına sahip saygı duymayıp, sırf o süperegosu tatmin olacak diye binbir türlü kıyımdan geçip bize moda diye pazarlanan bu kanlı ticarete ortak olanlara, saygı kavramından söz edilemez. Bilinçlenenler ne âlâ, inatla devam edenlere tüm kötü sözlerim bakidir.

  1 mayıs 2017 11:52 1 mayıs 2017 11:53

  10. Duruşunu ve görünüşünü sevdiğim, kış sezonunda kızıl kahve bir versiyonunu gardrobuma eklediğim şey. Yeniden moda olmasına ve giyince 80lerin zengin ev hanımları gibi göstermeyen versiyonları çıkmasına sevindim.

  Yalnız kimse kusura bakmasın yıl olmuş 2017, bin çeşit gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar başarılı sentetik kürk var. bu devirde gerçek kürk giymek bence tam bir görgüsüzlük, aymazlık, cahillik, kardaşyanlıktır. Yapmayın.

  ilgili medya:
  1
  1 mayıs 2017 17:19 1 mayıs 2017 17:21

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar