yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. (link: http://www.suslusozluk.net/n/407622/ şu girdimin) aldığı eksilere ve daha önce bir kez kız arkadaşımın bir kez de gene hemcinsim olan kuzenimin "kızım olsun istemiyorum" demelerine şahit olduğum için sayılarının az olmadığını düşündüğüm kadınlardır. başlığı yalnızca meraktan açıyorum, sözlükte de mevcutsa böyle düşünen arkadaşlardan, nedenlerini anlatmalarını isterim açıkçası. ilginç bir durum bence. şimdiye kadar öğrendiğim nedenler: arkadaşım kız çocuklarının çok taklitçi olduklarını söylemişti, kuzenim bana söylediği her yalanı yakalayacağım için istemiyorum demişti, ece targıt da ergenlik dönemindeyken evde kendisinden kaynaklı çok tartışma çıktığını bu yüzden kızı olsun istemediğini belirtti.

  21 temmuz 2016 23:40

  2. aslında ben genel olarak çocuk istemiyorum ama kız çocuğu istemememin sebebi şu; ülke olarak nereye gittiğimiz belli değil. taciz tecavüz aldı başını gidiyor. önlem alan yok. benim kız çocuğumun hayatında bir kez de olsa tacize uğraması %90 lık bir ihtimal. bir türlü refaha erişemiyoruz. tam tersi geriliyoruz. böyle bir ülkeye, böyle bir dünyaya çocuk getirilir mi?

  her şey güllük gülistanlık olsa keşke. o zaman ben de isterdim 2 kız 1 erkek.

  edit: ben bu son olaylardan sonra hiç bir şeye pozitif bakamıyorum süslüler. en son hava limanı patlamasında kuzenimin eşini kaybettik. sonra bu olaylar vs vs. benim inancım kalmadı bu dünyaya.

  21 temmuz 2016 23:50 21 temmuz 2016 23:52

  3. Anlamadığım, onaylamadığım, asla böyle düşünmediğim durum.

  Kızlara yapılan tüm negatif ayrımcılığı tacizleri farkettiğimden, yaşadığımdan beri en çok istediğim şeylerden biri bir kız çocuğu sahibi olmak. Ona güçlü olmayı, kendini korumayı, onu ezenlere küçümseyenlere hakkettiği cevabı vermeyi öğretmeye can atıyorum. Erkeklerle bir olduğunu, onlardan eksik, zayıf yada geride kalan bir şeyi olmadığını anlatmak için can atıyorum.

  Erkek çocuğum da olsun istiyorum. Ona da kız kardeşiyle (gizlinot: yada ablasıyla ) aralarında herhangi bir fark olmadığını, ikisinin de hayallerinin olduğunu, yaşamak istediklerini, ikisinin de istedikleri yerde istedikleri saatte istedikleri şeyleri yapabileceğini öğretmek için can atıyorum.

  (gizlinot: ama yine de bir kız çocuğumun olmasını erkek çocuğum olmasından daha da çok istiyorum )

  Çocuk sahibi olmakla ilgili bana en çekici gelen şey bu belki de.

  22 temmuz 2016 00:13


  4. Bir kadın kendinden daha güçlü bir kız çocuğu yetiştirebilecekse kız çocuğu istemeli bence. Yine aynı şekilde kadınlara ve haklarına saygılı bir erkek çocuğu yetiştirebilecekse de erkek çocuğu olmalı. Yoksa bu düzeni devam ettirecek bir domino taşı daha olmamalı o çocuk. Ben kendi adıma anne olmayı şu ülke şartlarında isteyemiyorum, bunun en önemli nedeni korku. Kızım olsun çok isterim ama ya onu koruyamazsam, hergün duymuyormuyuz haberlerde neler geliyor kadınların başına. İlerde daha iyi şartlarda bir çocuğum olursa yine de gönlümden geçen özgür, güçlü, duyarlı bir kızım olması.

  22 temmuz 2016 00:47

  5. Kız çocuk istemiyorum değil ama açıkcası erkek çocuk istiyorum. Çünkü elimden geldiğince topluma faydalı kadınlara daha doğrusu herkese saygılı hoşgörülü bir erkek çocuğu yetiştireceğime inanıyorum. Hayatım boyunca erkeklerden gördüğüm olumsuz davranışlar onda olmasın diye bütün gücümle uğraşıcam. hayalimdeki erkeği kendim doğurup büyütmek istiyorum. İlerde hayatına girecek bütün kadınlara bir armağanım olur hem de

  22 temmuz 2016 01:06

  6. Yıllardır kız çocuk istemiyorum diyodum. Çünkü hep böyle şımarık kızlar görüyodum etrafımda,bilmiş,büyümüşte küçülmüş. Geçen gün annemle bebeklik kıyafetlerimi çıkardık baktık. Çok güzel şeyler vardı. Sonra düşündüm kendi kendime önemli olan çocuğu nasıl yetiştirdiğin diye. Sonra babamla olan ilişkimi düşündüm,annemle olan ilişkimi düşündüm. Sanırım kız çocuk çok farklı.

  Not:bu arada erkek kardeşim var kız çocukları sevmeme nedenim buda olabilir.sanırım kıyafetleri görünce yumuşadım.

  22 temmuz 2016 01:24

  7. (yazar: benaslindayokum ) a tamamen katılıyorum. bir kız bir erkek çocuk istiyorum ben. ikisini de cinsiyet eşitliğiyle ve insana saygıyla büyütmek istiyorum. sevgi dolu bir dünyada yaşamıyoruz, farkındayım. ama bir eğitimci olarak çocuklardan umutluyum. önce öğrencilerimden sonra da kendi çocuklarımdan başlamak istiyorum hayalimdeki gibi saygı ve sevgiyi bilen ve hisseden bir nesil yetiştirmeye.

  22 temmuz 2016 01:27


  8. her kadın eğer bir çocuk sahibi olacaksa önce sağlıklı olmasını ister eminim ki

  ama niye bu cinsiyet olayına bu kadar takıldı insanlar anlamış değilim.

  bir anne

  erkek çocuklarını daha tatlı buluyor olabilir

  psikolojik olarak bir uktesi olabilir

  bir kadın olarak yaşadığı negatif ayrımcılığı çocuğu yaşamasın istiyor olabilir

  bu sebepleri sonsuza kadar uzatabiliriz. kadınların çoğu erkek çocuğu olsun istemez, kız çocuk ister. o zaman bu kadınları da bu kefeye koymak lazım.

  kimseyi yaftalamıyorum ve Allah herkesin gönlüne göre versin diyorum

  22 temmuz 2016 13:26

  9. duygularım hep bir kızım olsun istedi ancak mantığım hep bir çocuğum olmasın istedi; sonuç bir kızım oldu şimdi ne bok yiyeceğimi bilmiyorum..

  arkadaşlar, düşünün 9 ay dikkat ediyorsunuz, belki hayat tarzınızı belki beslenme şeklinizi tamamen değiştiriyorsunuz, paketli ürünleri gdo'lu tavukları löp löp götürürken birden hepsini bıçakla keser gibi kesiyorsunuz. onun için en sağlıklı doğum şeklini seçiyorsunuz.

  tenine değecek kıyafetin boyasından içeceği mamanın organikliğine her boku araştırıyorsunuz.

  büyüyor, gözünün içine bakıyorsunuz, ilkokula gönderirken öğretmen seçiyorsunuz, sonra yıllar geçiyor büyüyor ve sırf kız çocuğu olduğu için potansiyel vajina olarak bakılıyor.

  bu ülkede bir insan nasıl kızı olsun diye dua edebilir ki,

  ha oğlu olsun diye de edemez ye o da ap ayrı bir konunun yazısı!

  22 temmuz 2016 15:01

  10. Değil bu ülkede çocuğum özellikle de kız çocuğum olmasını istemek, elimden gelse ben çıktığım yere gireceğim, öyle kötü.

  22 temmuz 2016 15:05