sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (0)

1. bir türlü anlam getiremediğim saçmalıktır. Zaten her mağaza belirli sayının üzerindeki kıyafetleri içeri almıyorken, birde üstüne elimize bu karton sayıyı tutuşturuyorlar. Denediğim kıyafetin bedeni olmadığı zaman bir beden küçüğünü istiyorum onuda sayıyla veriyorlar. Ben bu kıyafetleri çalmaya kalksam geri getirdiğimde önemsemediğiniz o elime tutuşturduğunuz kartondan mı anlayacaksınız? Ya da bu kadar önemliyse bu karton sayı, neden o sayı kalmadığında başka bir sayı veriyorsunuz? Birde özellikle stradivarius'ta olan kabin girişinin yanındaki yazı tahtasına yazılan kıyafet deniyen kişinin ismi ve ürün sayısından bahsetmiyorum bile. Birde Özellikle kabin girişindeki, çantayı yaklaştırmak suretiyle okutulan cihazda işin cabası. Kıyafet alışverişinden soğumamak elde değil bunlar yüzünden. Beni her an kıyafet alıp kaçacak biri psikolojisine sokuyorlar.

5 mayıs 2018 01:19 5 mayıs 2018 01:34

2. hırsızlık olayından daha fazlası için verildiğini düşünüyorum.

özellikle hnm,lcw gibi mağazalarda insanlar bir ton ürün alıp deneyip deneyip atıyorlar.

atmak dediysem gerçekten yere atmak ,yani kaldırıp oraya kendisi için konulmuş askılara asma zahmetini bile göstermiyorlar ki kabinlerin hemen çıkışına koyulan daha büyük sepetlere bıraksınlar.

geçen arkadaşıma nişan için sade ve uygun fiyatlı bir elbise ararken kabinlerin birinde aradığımızı tamamen tesadüfen bir kıyafet yığını içinde bulduk.

elbise çok güzel çok da uygun fiyatlı olduğu için aldık ama bizden önce deneyen insan yere atıp üzerine basmış resmen ve orada bunun gibi üzerine basılmış beş altı ürün daha vardı.

bu insanın bu kadarla kalabilmesinin tek sebebi daha fazla ürünle girememiş olması eğer girebilseydi eminim ki orada on üründen daha azı olmazdı.

hem çalışanlar için çok büyük zaman emek kaybı hem de ürünler ciddi ölçüde deforme oluyor bu yolla en azından daha fazlası engellenebiliyor.

ben hak veriyorum

5 mayıs 2018 15:36

3. saçma evet ben de katılıyorum ama ...

Belli zamanlarda alışverişe gittiğinizde gözlemleme fırsatınız olmayabilir ,bu işin içindeyseniz o kadar çok çeşit müşteri profili var ki en sonunda mağazalar da sürekli yeni şeyler denemekten saçmalamaya başladılar bence.En basit örneği , aynı mağazanın alt katında bu numaralar verilirken üst katı daha sakin diye ve başka sebeplerden dolayı numara verilmiyor.Aynı şirket,aynı müşteri profili fakat aynı sonuçlar değil.Artık kesilmiş alarm mı ararsınız ,üstüne basılmış kıyafetler mi,özel iğrenç eşyalarını içinde bırakanlar mı,denenmemesi gereken kıyafetleri deneyip ,koruyucu bantlı olanları çıkaranlar mı ,bütün mağazayı kabıne taşıyanlar mı ,kabine iki üç kişi girip çıkmayanlar mı.Ya süslüler çocuklarını işetip çiş dolu şişelerini kabinlerde bırakan insanlarla aynı toplumda yaşarken umarım hayatımda karşılaştığım en saçma şey kabinde numara verilmesi olur.Tabii ki doğru uygulanmıyor,tabii ki önüne geçmiyor bazı şeylerin ama inanın öylece kendi haline bırakmaktan daha iyi olduğu durumlar var.

5 mayıs 2018 16:07

4. Ben sayı verilmesinin hep kabinlerin uzun süre meşgul edilmemesi için oldupunu düşünmüştüm. Yani sirkülasyonu sağlamak bir nevi. Gerçi kalan ürünleri isteyince  veriyorlar ama?? Başka teoriler de varmış. Olabilir bana çok mantıksız gelmiyor. Sinir olmamıştım hiç.

5 mayıs 2018 16:11

5. Herkes denediklerini kalbinden kendi çıkarsın, bir sonraki kişi girdiğinde kabin boş olsun diyedir(gizlinot: En azından Ben hep buna yordum ). Kabin tarafında genelde bir çalışan oluyor. İnsanlar sonuçta yetişememelerini anlıyorum. Bu sistemin olmadığı mağazalarda hep üst üste yığılmış kıyafetler.

5 mayıs 2018 16:48

6. Bana çalınma riskine karşı görevlilerin kabine giren ve cıkan ürünleri daha rahat kontrol edebilmesi amacıyla yapılıyor gibi geliyor. Bence bu mantıklı da bir hareket. Herkese eşit davranılmış olunuyor bu yüzden herhangi bir kabalık olarak algılamıyorum.

Kabinde daha uzun süre kalma mevzusuna gelirsek, artık kabinlerde insanlar her açıdan giydikleri ürünleri çektikleri için 5-6 kıyafetle bile saatlerce kalabiliyorlar. Saatlerce kısmı abartı değil yaşanmış bir hikayedir.

5 mayıs 2018 20:02

7. Bence saçmalık değil gayet mantıklı bir hareket çünkü Çalışanlara kolaylık sağlıyor. Atıyorum bir kadın 3 parça ürün almış ama 2 parça ürün vermiş olsun. Eğer kabine sayıyla girerse bu eksiklik hemen anlaşılır ama sayı olmadan olunca emin olunamayabilir ve işlem uzar. 

Ayrıca bu gözler zarada tek seferde 15 parça ürünle kabine girmek isteyen insanlar gördü. Parça sınırı da getiriliyor bu şekilde. Sanırsam 7 den fazla ürünle kabine girilmiyor. 

Her türlü desteklediğim uygulamadır. 

Keşke şu kabinde bin tane fotoğraf çekilip üstüne kabinden çıkıp kıyafetini arkadaşlarına vs gösterip iki saat oyalanan insanlara da bir çözüm bulunsa. 

5 mayıs 2018 20:30

8. Saçma değil bence karşıdaki sizin ne olduğunuzu bilmiyor ve milyon tane insan geliyor günde. Evet biraz aşağılayıcı ama bankamatikten emekli aylığını çeken 70-80 yaşındaki teyzelerin bile gaspa uğradığı ve oldukça heterojen bir popülasyona sahip bir memlekette yaşıyoruz şaşırtmadı bu durum beni açıkçası.

5 mayıs 2018 21:08 5 mayıs 2018 21:11

9. Saçmalik değildir, son çaliştiğim mağazada da uygulanan bir sistemdi. Ve yapmadiğimizda laf yerdik. Bazen az parçadir gözle takip edersin, bazen de çok duzenli muşteridir bilirsin, ama birine verip diğerine uygulamama haksizliğini yapamayacağiniz için yaparsiniz.

"Pardon kaç parçaydi" lafini duyunca bir zahmet kufur yemiş gibi surat yapmayin. Kimsenin alninda yazmiyor.

Sana 6 parça veriyorsam o sayiyi da veriyorum ki çiktiğinda sayayim diye. Alacağini zaten belirtip kasaya gidiyorsun.

Bunun akabinde kabine iki kişi olarak girmeniz de yasaktir genelde, amaç yine hirsizliği önlemektir.

6 mayıs 2018 01:22 6 mayıs 2018 01:22

10. Gayet mantıklı bir girişimdir. Sonuçta herkes aynı degil ne amaçla ne yaptığı alnında yazmıyor. orda çalışanların işine engel olmadan sayımızı verelim hem onlara da yazık işlerinde mahçup olmasınlar.

6 mayıs 2018 14:02