sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. bunu diyen şunu da dinledi; (link: https://www.youtube.com/watch?v=FlItMpGYQTo baby got back)

30 nisan 2015 13:35

2. bir takım hanzoların fantazi dünyalarına göre kafalarında şekillendirdikleri kadın tipini betimleyiş cümleleridir.

ayrıca, lacivert keşke bir yerden giydirseymişsin ya (gizlinot: swh)

(yazar: lacivertoje)

30 nisan 2015 18:40 30 nisan 2015 20:05

3. bilinç altında fakirlik psikolojisinin yattığını düşündüğüm durum. (link: http://inciswf.com/1288793682.swf ete doymak)

30 nisan 2015 23:30

4. Bencede oyledir. Simdi kimse burda feminist manifesto yardirmasin. cok zayif (gizlinot: kemikleri sayilabilen kivamda) hatunlar bencede hos degil. Bu sadece bir begeni kriteridir. ben kizlar erkekler icin kilo alsin demiyorum yanlis anlasilmasin, sadece ele gelir kivamdakiler daha hos gorunuyor diyorum. Hem nerden biliyoruz belki kadin lezbiyen yani kimse erkekler daha cok begensin diye kilo almiyor.

30 nisan 2015 23:47

5. Kadınlar nasıl ki ekseriyetle uzun boylu, geniş omuzlu, yapılı erkekleri çekici buluyorsa erkekler de ekseriyetle iri göğüs, dolgun kalçalı, ele gelen kadın tipini çekici buluyor. Nedeni basit. Kadınlar, neslini en iyi biçimde güçlü bir erkeğin genleriyle devam ettireceğine dair içgüdüye sahıpken, erkekler etli butlu kadını "doğurgan", ona rahatça çocuk verebilecek potansiyelde algılamaktalar.

(bkz: işte bunlar hep seks)

Edit: yazdiklarim sahsi fikrim degil. Ben ince yapili kadinlari daha cok begenirim mesela. girdiyi eksileyip durmaniz bu bilimsel gercekligi degistirmiyor ne yazik ki.

1 mayıs 2015 06:46 1 mayıs 2015 09:09

6. genellendirmemek gerektiğini düşündüğüm argüman.

mesela kadınlar kaslı erkek sever derler ya, ben sevmem. ciddi ciddi söylüyorum. evet fiziğine dikkat etmeli, yediğine içtiğine, sağlıklı olmaya. götü göbeği dağıtmış bir erkek çekici değil elbet.

ama kas yapmak için spor salonundan çıkmayan erkek, hayır bebeğim.

göbekte çıkarmaya çalıştığı baklavalar, hayır bebeğim.

yapacağı spor koşu olmalı benim çekici bulduğum erkeğin.

orada harcayacağı zamanı kitap okuyarak falan harcamalı. politikayla ilgilenmeli. karşımdaki erkek tarih konuşursa ağzımın suyu akar.

erkekler içinde böyle bu. erkek arkadaşım dolgun seviyor. kilo al diyip duruyor. başka bir arkadaşım kate moss tarzı seviyor. hani bizim hastalıklı dediğimiz vücut tipini. bir başkası doğallığı sevebilir, ne spor yapar ne diyet.ama öyle doğaldır ki doğallığıyla çeker karşısındakini.

her insanın gerçekten bir 'alıcısı' var. (gizlinot: bu lafı sevmem, 'mal' gibi anlaşılıyor ama kendimi ifade etmek istedim)

ele gelen kadını da beğenen bir grup erkek vardır, 'ıy pis şişko' diyen de. Zapzayıf seven de vardır, kaslı kasınlardan nefret eden de.

not: (bkz: türk erkeği ) bok yesin. onların bakış açısından bakarsam zaten hepimiz ölelim.

1 mayıs 2015 10:06

7. bir erkek benim karşıma geçip nasıl kadın vücudu beğendiğini söylemesi gayet olağan da beni kadınsı olmamakla yargılaması had bilmezlik.

bu dolgun kadın, zayıf kadın beğenisi oldukça değişken. kişiye göre değişir, bir erkek toplu kadın severken diğeri zayıf sevebilir. bir kadın kaslı erkek severken diğeri hafif göbekli sevebilir. kimse kimseyi vücudunun şekli ile yargılama hakkına sahip değil, önemli olan sağlıklı görünmek. obez yahut anoreksik olmaması.

kadın dediğin, erkek dediğin ile başlayan cümleleri son derece kaba ve iğrenç buluyorum.

son olarak sibel can mı nicole kidman mı karşılaştırması, metnin objektifliğini sonladırıp taraflılık sunarken http://ohaber.com/fotogaleri/sibel-can-in-genclik-fotograflari-f-1424/27 sibel can gençlik diyorum. dansçı fiziği her zaman favorim.

1 mayıs 2015 12:53 1 mayıs 2015 13:01

8. bu fikre sahip bir insanı asla çeşitli sıfatlarla aşağılayamam. zevk onun sonuçta. başka bir erkek minyon, küçük kadınları sever; diğer bir erkek de kaslı, atletik kadınları. sıkıntı, kişinin beğendiği şekli şemali anlatırken idealize ettiği kalıplara uymayan insanları küçümseyip aşağılaması. bu yazdıklarım aynen kadınlar için de geçerli. hiçbir kadın boyu kısa diye bir erkeği arkasından aşağılamamalı mesela.

1 mayıs 2015 16:19 1 mayıs 2015 16:23

9. Şu anki estetik operasyonlara ve modaya bakarsak ele gelmesi istenen yerler bellidir sanki: meme ve göt(gizlinot: benim adım cafer açık konuşmayı severim (:).

1 mayıs 2015 17:03 1 mayıs 2015 17:04